PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki kocioł na pellet



Jezi
01-08-2017, 20:26
Witam

Potrzebuje pomocy w wyborze kotła na pellet. Proszę o informacje jakie firmy są godne uwagi. Do ogrzania powierzchnia 220m2, dom nowy, ściany porotherm 30cm +15cm styropianu lambda 40, posadzka docieplona 10cm, strop nad poddaszem 12cm żelbet +20cm styropianu, okna 3 szybowe. Może ktos mi powie jakie mój dom ma mniej więcej zapotrzebowanie na ciepło i jakiej mocy piec powinienem zakupić i ewentualnie ile paliwa spale zakładając temperaturę wewnątrz 22 stopnie.

karoka65
01-08-2017, 21:35
Witam. Ze swojej oferty mogę CI polecić RBR-Eko Bio ze sterownikiem internetowym Pello, nowość firmy Elektro-System z Kutna, producenta sterowników internetowych Bruli i eCoal do kotłów groszkowych.
Jeśli będziesz palił wysokojakościowym paliwem proponuję taki kociołek w 5-ej klasie oczywiście o mocy 9kW, jeśli paliwo będzie "przygodnie" wtedy można rozważyć kocioł 13kW.
Ile spalisz?
Na pewno w pierwszym roku ogrzanie nowego domku będzie kosztowało o wiele więcej jak już w następne lata.
Ilość w dużej mierze będzie zależała od tego co napisałem wyżej, czyli jakości paliwa.
Zapotrzebowanie metodą gospodarczą możesz sobie policzyć na jakimś kalkulatorze np. cieplowlasciwe, jeśli chcesz wiedzieć bardziej dokładnie zrób OZC.

Konsultant marki Buderus
25-08-2017, 10:50
Witam,

W sprawie pomocy w doborze odpowiedniego kotła na pellet polecam kontakt z jednym z autoryzowanych instalatorów marki Buderus. Ich wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z autoryzowanym serwisem marki Buderus dzwoniąc pod numer infolinii: 801 777 008. Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej produktu: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/kotly-na-paliwa-stale/
Warto się zastanowić również nad zastosowaniem pompy ciepła, która mimo wyższych kosztów inwestycyjnych zapewni niskie koszty ogrzewania budynku, jednocześnie przy ekologicznej i bezobsługowej pracy.
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant Buderus