PDA

Zobacz pełną wersję : Kocioł gazowy do mieszkania - wybór? a wentylacja



Tocki
02-08-2017, 15:37
Dzień dobry.
Poszukuje kotła w dobrej cenie 2 funkcyjnego do mieszkania 100m (3 pokoje, kuchnia łazienka - 2 piętrowa prywatna kamienica.
ze względu na słabą wentylację w łazience polecono mi kocioł kondensacyjny np Saunier Duval.
Kratka wentylacyjna znajduję się zaraz nad piecem i często zwłaszcza w dni upalne włączają się czujniki czadu...
Z kratki lekko wieje to samo mam w kuchni.


Posiadam kocioł Vaillant VU PL 240/2-3, -chyba 10 letni który muszę wymienić ze względu na częste awarie i bezpieczeństwo

Proszę o polecenie jakiegoś pieca/kotła.
Czy w przypadku takiej cofki polecanie jakieś nasady kominowe/Stabilizator wentylacji ?
Kominiarz powiedział mi, że przy piecu gazowym (vailant) nie wolno montować nasad czy stabilizatorów

fotohobby
02-08-2017, 19:53
Kociol kondensacyjny ma zamkniętą komore spalania, można go montować w pomieszczeniach, niezależnie od rodzaju wentylacji.

Konsultant Viessmann
02-08-2017, 19:59
Witam,
Masz jakiś określony budżet? Mógłbym polecić któryś z kotłów kondensacyjnych firmy Viessmann z rodziny Vitodens.

Kotły firmy Viessmann charakteryzują się wyjątkową łatwą obsługą. Za pomocą dwóch pokręteł można łatwo i szybko ustawić wymaganą temperaturę ciepłej wody użytkowej i zasilającej grzejniki.
Dodatkowe oszczędności na kosztach ogrzewania uzyskuje się przez zastosowanie regulacji pogodowej lub termostatu pomieszczenia. Obok kotłów przeznaczonych do zawieszenia na ścianie Viessmann oferuje również zajmujące niewiele miejsca i ciche* urządzenia przeznaczone do wbudowania w ścianę oraz stojące i wiszące kotły kompaktowe z zabudowanym zbiornikiem ciepłej wody użytkowej.
Wspólną cechą wszystkich kotłów firmy Viessmann są ich małe wymiary oraz możliwość zabudowy. Nie jest potrzebne pozostawienie wolnej przestrzeni po bokach kotła wiszącego czy stojącego. Dzięki temu łatwo można umieścić kocioł niemal w każdym dostępnym miejscu i idealnie dopasować, np. do wnęki lub ciągu szafek kuchennych. Szczególnie mało miejsca zajmują urządzenia kompaktowe, w których zabudowany jest zbiornik ciepłej wody użytkowej i niemal cały osprzęt wyposażenia kotłowni.

W razie jakichkolwiek pytań - pozostaję do dyspozycji!

Tocki
03-08-2017, 21:41
Witam.
Wydaję mi się, że to zbyt drogie piece dla mnie.
Myślę o przedziale 3,500 do max 4,500zł

Tocki
03-08-2017, 21:44
dzięki za odp. Mógłbyś polecić kocioł?