PDA

Zobacz pełną wersję : Silniki/napędy do rolet zewnętrznych - dobre do automatyki (dom inteligentny)



arik87
06-08-2017, 14:09
Witajcie,

przeglądam forum i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Mianowicie:

Szukam napędów do rolet zewnętrznych, konkretnie pod tynk (integro), które z łatwością podłączę do większości systemów gotowych sterujących automatyką domu, lub do przekaźników PLC, poprzez kabel.
Rozglądam się, i nie mogę znaleźć modelu, który zaspokoi wszystkie potrzeby, tj:

Wymagania:
- 4 przewody (kable) : Neutralny / PE (ochronny) / + sterujący silnikiem w jedną stronę / + sterujący silnikiem w drugą stronę,
- detekcja przeszkód w dół,
- detekcja przeszkód w górę (lub zatrzymanie przeciążeniowe) - na wypadek oblodzenia lamel rolety,
- brak radia/z-wave/itp (po to by odbiorniki radiowe nie pobierały prądu w trybie spoczynku),
- wałki "60",
- krańcówki mechaniczne jako najmniejszy priorytet/wartość dodana (ewentualnie elektroniczne jako wartość ujemna),
- komunikacja dwukierunkowa po kablu (nie radiem),
- tańsze niż Somfy :) / za rozsądne pieniądze

Czy znacie może konkretne modele silników?
Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

arik87
06-08-2017, 14:10
znalazłem na rynku póki co zaspokajając 80% powyższych potrzeb model SEL plus z Selve, bez radia, ale nie ma komunikacji dwukierunkowej i nie powie mi, czy roleta jest zamknięta/otwarta.
może znacie jeszcze inne modele?

jareko
08-08-2017, 19:14
Somfy IO
Plus Tahome
Genialne w swojej prostocie

jareko
08-08-2017, 19:15
A tak na marginesie sporo założeń jest wzajemnie sie wykluczających

arik87
09-08-2017, 08:44
pewnie myślisz o komunikacji dwukierunkowej po kablu? :)
sprawa oczywista, generalnie 4 kable są potrzebne do sterowania prawo/lewo. + jeśli będą kolejne, oczywiście że ok.

Co jeszcze mógłbyś Nam podpowiedzieć? :)

a może znasz inne silniki poza Somfy IO, które spełnią większość w/w potrzeb?