PDA

Zobacz pełną wersję : Dobór kotła na pellet



maciosmx
07-08-2017, 09:42
Witam serdecznie,

Jestem nowym użytkownikiem forum, który chciałbym zasięgnąć rady osób bardziej kompetentnych i posiadających większa wiedzę niż ja. W tym roku robię remont domu typowej kostki. Wykonana zostanie pełna izolacja tj: okna i drzwi 3 szybowe, izolacja na ścianach 15 cm, izolacja stropów i posadzek.
Na rekuperację niestety nie będzie mnie już stać, dlatego zostaję przy WG.

Pytanie dotyczy doboru kotła dla takiego domu. Powierzchnia użytkowa to około 370 m2 i do tego dochodzi c.w.u. około 350 litrów.

Proszę o opinię dotyczące kotła. Skłaniam się bardziej w kierunku peletu, ale chętnie poznam też Wasze opinie w tym temacie.

maciosmx
07-08-2017, 11:07
Dodam, że zapotrzebowanie na ciepło to wg. ludzi robiących audyt to 44 kw na rok. Nie wiem na ile to jest miarodajne lecz podaję do informacji.

Moimi typami są Biawar Pellux, Eko Greń pellet z palnikiem x revo, Red (pytanie czy on ma większy zasobnik pelletu?? Trudno cokolwiek wybrać mając świadomość o tak dużej liczbie producentów tego typu pieców.

Moc w jaką celuje to 35 KW czy oby nie za duża ?

Reasumując szukam kotła, który będzie w miarę bezobsługowy (tj. zaglądanie do niego mniej więcej raz na kilka dni), z palnikiem, który poradzi sobie z gorszej jakości peletem i obsłuży cwu oraz tak dużą powierzchnię grzewczą.

Podaję link do wyniku z ciepła właściwego:

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2lsn

Konsultant marki Buderus
25-08-2017, 10:55
Witam,

Jeżeli jest Pan zainteresowany doborem sprawdzonego kotła na pellet, zachęcam do zapoznania się z ofertą kotłów marki Buderus. Znajdują się w niej kotły z rodziny Logano na paliwa stałe z automatycznym podajnikiem, które są jednocześnie przystosowane do spalania pelletu, węgla oraz drewna opałowego. Kotły posiadają szeroki zakres mocy, więc będą odpowiednie dla większości instalacji w budynkach. W celu doboru kotła o odpowiedniej mocy zachęcam do kontaktu z jednym z naszych autoryzowanych instalatorów, których wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Więcej informacji o samym kotle znajduje się na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/kotly-na-paliwa-stale.
Zachęcam również do zapoznania się z tematyką pomp ciepła, które mogą być ciekawą alternatywą dla kotłów na paliwa stałe. Mimo wyższych kosztów inwestycyjnych uzyskujemy niższe koszty eksploatacyjne, jednocześnie przy ekologicznej i bezobsługowej pracy.
W razie pytań pozostaję do dyspozycji.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus

agamemnon91
25-08-2017, 13:00
Wybierz kilka firm, zadzwon do kazdej, zapytaj, zwob notatki porownaj, do tego pewnie dostaniesz jakieś cenne informacje i w tedy wybierz.