PDA

Zobacz pełną wersję : Zniszczona folia membranowa w podbitce - kuna



AdrianWoznica
25-08-2017, 11:45
395487395488

Witam,
Jestem nowy na forum i od razu rozpoczynam od problemu. Kupiłem dom z lokatorem, który wszedł mi w szkodę :bash:. Jestem na etapie zdejmowania całej podbitki, ale im dalej w las tym gorzej.

Rozważałem dwie opcje:
1. rozerwaną folię pokleić taśmą (tylko nie wiem jaką), dziury uzupełnić folią
2. nożykiem do tapet wyciąć zniszczoną folię na równo z krokwiami i zszywkami przybić arkusze folii

Może macie inny pomysł jak rozwiązać ten problem?

Z góry dziękuje za pomoc

Adrian

Jan P.
25-08-2017, 12:59
Zrób pełne deskowanie. Przynajmniej ten 1 m od okapu. Jan

AdrianWoznica
25-08-2017, 13:09
A co z folią? zostawić tak jak jest?

adam_mk
25-08-2017, 13:53
Poczytaj: ratunku - kuna.
Jest co czytać...

Adam M.

Andrzej Wilhelmi
30-08-2017, 21:55
To kolejny dowód na to jak mizernym materiałem jest folia. W tym konkretnym przypadku trzeb przejrzeć cały dach! Radziłbym zdjąć wszystko i wykonać krycie wstępne papą na całym dachu. Pozdrawiam.

surgi22
31-08-2017, 21:14
Przydałoby się aby kaizen sobie poczytał :cool:

AdrianWoznica
11-09-2017, 07:55
Andrzeju, rozważałem tą opcję, niestety koszt zrzucenia i zamontowania na nowo dachu w moim przypadku to około 20tyś zł plus koszt materiałów. Z tego co już sprawdziłem, największe zniszczenia są w podbitce oraz w skosach. Przed zimą zająłem się zabezpieczaniem "wejść" do domu, odkryłem 3 korytarze przez które wchodziły.
Kolega podarował mi folię, kupiłem folię dwustronną oraz Coroband do naprawy folii. Efekt końcowy poniżej. Łaty montowałem zgodnie z kierunkiem spływu, moim zdaniem wyszło całkiem dobrze, ale nie jestem profesjonalistą.

396491396492

Kolejny etap, naprawa izolacji w skosach.

Jan P.
11-09-2017, 13:18
Wstawki powinny być montowane "z wodą" tzn dolna część na foli a górna pod. Narobiłeś się a efekt żaden. Jan

Andrzej Wilhelmi
12-09-2017, 21:48
Jest tylko efekt wizualny. Nie widać dziur i postrzępień. Trzeba zrobić tak jak jak napisał Jan albo w ostateczności od drugiej strony w tych samych miejscach nalepić takie same łatki dodatkowo uszczelniając górną krawędź górnego paska taśmy naprawczej silikonem dekarskim. Inaczej to będą kieszenie dla wody. Pozdrawiam.

AdrianWoznica
02-10-2017, 19:37
Janie, oceniłeś książkę po okładce. Odrobiłem pracę domową, na YT można znaleźć filmy jak reperować zerwaną membranę. Góra folii jest przyklejona "na zewnątrz", natomiast dół "wewnątrz". Użyłem taśmy dwustronnej oraz jako wzmocnienie Cronband. Wszystko trzyma jak żydowska wiara.

Może nie jest idealnie, na pewno lepiej niż było.

Andrzej Wilhelmi
07-06-2019, 16:48
... Góra folii jest przyklejona "na zewnątrz", natomiast dół "wewnątrz". ..
Jak tak zrobiłeś to zrobiłeś źle!
Skoro pokazałeś okładkę to była ocena okładki.
Pozdrawiam.