PDA

Zobacz pełną wersję : Ilość odpadów z ocieplenia poddasza



yaro137
05-09-2017, 09:29
Zastanawia mnie, czy jest to normalne, że przy ociepleniu poddasza jakieś 120m2 powstaje 12x 120L worków odpadów wełny a to jeszcze nie koniec. Docieplenie wygląda wzorowo, ale ta ilość odpadów wydaje się bardzo nieekonomiczna.

Jastrząb
05-09-2017, 09:40
Zastanawia mnie, czy jest to normalne, że przy ociepleniu poddasza jakieś 120m2 powstaje 12x 120L worków odpadów wełny a to jeszcze nie koniec. Docieplenie wygląda wzorowo, ale ta ilość odpadów wydaje się bardzo nieekonomiczna.
Czy ocieplenie jest wzorcowe to się okaże po pierwszym sezonie grzewczym ;-) Diabeł tkwi w szczegółach a tych nie widać.

Nie powinno się ocieplać ścinkami, wiec mnie by bardziej martwiła mała ilość odpadów.

yaro137
05-09-2017, 10:56
Czemu nie ocieplać ścinkami? Kierownik (emerytowany) twierdzi, że na jego budowach ani grama wełny nie zostawało. W sezonie grzewczym poleci kamera i próba szczelności, bo są wątpliwości co do ocieplenia elewacji. Wtedy się powinno coś wyklarować.

Jastrząb
05-09-2017, 11:12
Czemu nie ocieplać ścinkami? Kierownik (emerytowany) twierdzi, że na jego budowach ani grama wełny nie zostawało. W sezonie grzewczym poleci kamera i próba szczelności, bo są wątpliwości co do ocieplenia elewacji. Wtedy się powinno coś wyklarować.
Każde łączenie 2 kawałków wełny to gorszy punkt, także pod względem szczelności.

Kierownik emerytowany się pewnie zatrzymał w czasach gdy się ocieplało "szczelina" powietrzną, hajcowało wunglem i było gites.
Warstwa ocieplenia musi być jak najbardziej jednorodna. Zapytaj kierownika czy Ci doplaci do ocieplenia gdy metoda ze ścinkami się nie sprawdzi.
Oczywiście nikt Ci nie zabroni robić z kawałków.

Jeszcze pytanie co to za kawałki. Jak musisz obciąc np 5cm zeby wepchnać wełne między krokwie to ja nie widze jak taki ścinek potem użyć. Wełna nie może być upychana na siłe, bo traci swoje właściwości.

mariober
05-09-2017, 18:13
gdyby wymiary materiałów były znormalizowane a projektanci brali by je pod uwagę , to odpadów było by mniej co za tym idzie - było by Taniej !