PDA

Zobacz pełną wersję : drzwi zewnętrzne montaż a wysokość posadzki



dual66
05-09-2017, 10:39
witam. Jak prawidłowo wymurować ściany zewnętrzne i otwór na drzwi ?? W projekcie mam wymiar drzwi zewnętrznych 1100x2200 (otwór) , posadzki będzie 18cm (stryo,wylewka,klej,płytka.) . Chodzi mi o tą przestrzeń która zostanie pod drzwiami ,co się pod to daje , bo widziałem że raz jest styropian i pianka , raz są cegły innym razem bloczki , i kto to uzupełnia , teraz zaczynam murowanie w marcu będe montował stolarkę . Chudziak jest na równi z fundamentami . Dodam że podniosłem posadzkę o 2cm (było 15cm)396182

Pod
05-09-2017, 11:49
Drzwi na styropianie na pewno nie powinny stać. Jak chcesz mieć bardzo ciepło to dajesz poszerzenie systemowe. Co do wymiarów otwóru to nie patrz na projekt tylko wybierz konkretny model drzwi i z katalogu wez wymiary zalecanego otworu i tak każ zrobić murarzom.

dual66
05-09-2017, 13:10
Dzieki za poradę masz racje muszę wybrać sie do salonu i wybrać już okna i drzwi żeby później nie było cudów , i od razu powiedzieć im o tych poszerzeniach od dołu , tez nie chcę mieć mostków termicznych przez styropian czy cegle .

al.g.
04-10-2017, 14:23
Dzieki za poradę masz racje muszę wybrać sie do salonu i wybrać już okna i drzwi żeby później nie było cudów , i od razu powiedzieć im o tych poszerzeniach od dołu , tez nie chcę mieć mostków termicznych przez styropian czy cegle .


Stanęłam przed podobnym dylematem. Miałam zlecić murarzowi podmurowanie w tym miejscu jeszcze jednej warstwy ytonga (buduję dom ze sciana jednowarstwową), ale pan przekonuje, że nie ma to sensu, itd..
Czy udało Ci się znaleźć fachowców od drzwi zewnętrznych montujących je na takim poszerzeniu? Okna tarasowe mam na takich poszerzeniach, ale drzwi jakoś na tym nie widzę, tym bardziej, że ich sprzedawcy, z którymi do tej pory o tym rozmawiałam, na poszerzeniach nie montują...
Jesli znalazłeś więc producenta drzwi mocowanych na poszerzeniu, to napisz mi proszę kogo mam szukać...

Elfir
04-10-2017, 14:42
CAL ma taki system.

Ja stawiałam próg drzwi na śrubie rzymskiej i całą przestrzeń między progiem a murem wypełniłam twardym styropianem + pianka.

Wybuduję czy nie? :)
06-10-2017, 16:14
Standardowo zostaw sobie około 210-212 cm przestrzeni pomiędzy nadprożem a podłogą na gotowo.
Czyli teraz powinieneś mieć wysokość 230 cm. Resztę do ustalenia z wylewkarzem.

tkaczor123
07-10-2017, 19:04
Przed położeniem podłogi powinno ci zostać 210cm większość standardowych drzwi Tobie podejdzie.

adam1234567
07-10-2017, 22:52
CAL ma taki system.

Ja stawiałam próg drzwi na śrubie rzymskiej i całą przestrzeń między progiem a murem wypełniłam twardym styropianem + pianka.

398215
Ja również pod każde drzwi wklejałem twardy styropian XPS, a pod drzwi balkonowe śruby rzymskie jako podpory a póżniej XPS wkleiłem . Koszt na pewno mniejszy niż te poszerzenia na zamówienie i raczej cieplejsze rozwiązanie, bo w tym całym poszerzeniu to nawet nie wiadomo co tam w środku jest. Oczywiście rozwiązanie z XPS wymaga trochę więcej pracy, ale w końcu jak robimy dla siebie to warto.398216

meakkow
08-10-2017, 02:13
Uważaj tylko by Ci się jaka myszka przez tego XPS nie wdała na zimę ;)
Daje się poszerzenie na całą wysokość jeśli drzwi/okno ciężkie, można podmurować trochę z Ytong/Solbet na wysokość <= wysokości styropianu, powyżej daje się poszerzenie na wysokość wylewki. Przed poszerzeniem od strony wewnętrznej daj kilka cm XPS przed wylaniem wylewki tak by wylewka nie dotykała do bloczka Ytong.

tkaczor123
08-10-2017, 06:53
U siebie też zrobiłem jak na załączonym obrazku, drugi raz dałbym jeszcze taśmy paroszczelne takie jak do ciepłego montażu bo pomiędzy XPS oknem jest pianka która przepuszcza mi zimno do domku, natrafiłem przypadkiem jak był orkan ksawery.