PDA

Zobacz pełną wersję : Okno Fakro 78x118 FTS-V przeciek



ressin76
12-09-2017, 09:42
Witam.Mam taki problem,okno zamontowane równo z dachem( na dachu papa) więc przy dużych opadach przeciekało mi do mieszkania.Uszczelniłem całą powierzchnie dachu renowatorem masa asfaltowo-bitumiczną i ustało przeciekać.Dokupiłem uszczelki dodatkowe( obwodowe szare)żeby wygłuszyć pomieszczenie.Mój problem polega na tym że przy opadach między oknem a futryną okna w narożniku po prawej stronie od klamki dostaje się woda,co mam zrobić ,przy opadach wkładam ręcznik między okno a futrynę żeby woda nie leciała mi po suficie z karton gipsu.Jak to uszczelnić na jesień.Wiosną planuje podnieść okno wyżej planuje kupić kołnierz Fakro EFW .Jeśli nie da się uszczelnić to będę musiał kupić również okno.Proszę o pomoc i doradzenie.

Dziękuje i pozdrawiam

Ekspert FAKRO
14-09-2017, 13:34
Witam,

Montaż z wykorzystaniem standardowych kołnierzy jest możliwy w kącie nachylenia połaci dachu powyżej 15 stopni.
Poniżej 15 stopni okna powinny być montowane razem ze specjalnymi kołnierzami:
*E_A /kołnierz umożliwia podniesienie wysokości okna o 10 stopni
*EFW /system umożliwia montaż okna w dachu o kacie nachylenia od 0 do 10 stopni.

Na podstawie opisu trudno jednoznacznie podać przyczynę problemu. Prawidłowo zamontowane okna dachowe FAKRO są szczelne.
W związku z powyższym sugeruje kontakt z firmowym działem serwisu - zgłoszenie można dokonać za pośrednictwem naszej strony internetowej: http://www.fakro.pl/serwis/zgloszenie/


Z poważaniem
Konsultant FAKRO