PDA

Zobacz pełną wersję : Fuga firmy SOPRO !!!



mercedes
15-04-2005, 07:02
Uzylismy fugi firmy SOPRO ciemny bez (tak wygladala probka). Efekt powala z nog: wyszla siwo biala!!! Ta fuga niczym nie przypomina fugi w probce.

Co robic i co jest tego przyczyna???

markus_gdynia
15-04-2005, 07:11
Reklamować to raz. Kupić właściwy kolor, dotychczasową fugę lekko wyskrobać i nową przeciągnąć na całości.

Niestety takie numery się zdarzają. Sama miałem podobne przeboje z fugą Mapei.

KrzysiekS
15-04-2005, 08:42
To niedobrze, myslałem ze Mapei jest w porządku i załowałem, że jej nie kupiłem, a tu czytam, że w niczym nie jest lepsza od innych.

Ja uzyłem fug Atlas i Ceresit. Tez wyszły pokryte siwym nalotem. blade, niektore wrecz siwe. Poniewaz powierzchnia pokryta płytką przekracza 130 m2, skrobanie nie wchodziło w gre.

Czyscilismy wiec te fugi olejem jadalnym (słonecznikowym). To pomogło, fugi mają juz lepszy, głeboki kolor, tak jak byc powinno. Szkoda tylko, że wyczyszczenie kazdego metra kwadratowego powierzchni wymaga duzo pracy.

Ktos pisał o impregnowaniu fug srodkiem Atlas Delfin, czy on poprawia fuge, nadając jej prawidłowy odcien?

mercedes
15-04-2005, 09:26
Po prostu jestem w szoku. Zgodnie z probka ten kolor byl wlasciwym kolorem, tylko w rzeczywistosci wyszedl inny (trudno mowic o kolorze tej fugi).

Oczywiscie bedziemy reklamowac material. Wyskrobac fuge mozna, ale na czyj koszt??? :evil: I jaka mamy gwarancje, ze nastepna fuga bedzie lepsza.

Chyba sprobujemy z olejem lub innymi srodkami. Ale fug tej firmy na pewno juz nie kupimy!

krzysztofh
15-04-2005, 10:36
Ja używałem w sumie sześciu czy siedmiu kolorów fugi mapeii jak dotąd bez zarzutu, wyszło co miało być i jest zgodne ze wzornikiem.

rafałek
15-04-2005, 11:08
1. Może trzeba ją jeszcze raz przemyć np delfinem z Atlasu? Nie śpiesz się ze skrobaniem.

2. Testowałem Mapei'a i Sopro. Mapei jest super, zero kłopotów i uzyję ją później. Sopro mimo, że jest preferowana przez ekipę odpadła w przedbiegach (na kominie).

mercedes
15-04-2005, 11:53
Dziekuje za wszystkie wskazowki. Poczekam na wynik reklamacji.

pozdr

Stanlay
15-04-2005, 13:58
Œwieże fugi bardzo " bojš " się zmywania detergentami , które dodane do wody przy zmywaniu fugi powodujš jej rozjaœnienie . Przypomnij sobie czy przypadkiem twoj glazurnik tego nie zrobił. :)

Sp5es
15-04-2005, 16:44
Sopro rzetelnie załątwia reklamacje.
Można też zadzwonic do W-Wy do biura na ul.Poleczki, rozmawiać z p. Głowackim.

abromba
15-04-2005, 17:58
Może jednak z tą konkretną fugą było coś nie tak. Ja użyłam Sopro kolor karmel do łazienki i wyszedł dokładnie taki, jak na próbce. Leży od 3 miesięcy i jak na razie nic złego z nią się nie dzieje.