PDA

Zobacz pełną wersję : trochę archaiczne to forum...



jarq11
15-04-2005, 08:48
...jeśli chodzi o przyjazność przeglądającym.

najbardziej mnie wkurza to że nie można ustawić pozycjonowania na pierwszym nowym poście przy kolejnych wejsciach do tematu. (stale musze szukać gdzie skończyłem)

lub to że musze przewijać cała stronę aby dotrzeć do najświeższego postu

i wiele innych udogodnień NORMALNYCH na innych forach.

czy są jakieś plany w tym kierunku???

Whisper
15-04-2005, 09:28
...jeśli chodzi o przyjazność przeglądającym.

najbardziej mnie wkurza to że nie można ustawić pozycjonowania na pierwszym nowym poście przy kolejnych wejsciach do tematu. (stale musze szukać gdzie skończyłem)


Używaj funkcji Zobacz posty od ostatniej wizyty ze strony głownej.


lub to że musze przewijać cała stronę aby dotrzeć do najświeższego postu
Naciśnij klawisz End


i wiele innych udogodnień NORMALNYCH na innych forach.

czy są jakieś plany w tym kierunku???

Mi brakuje wyszukiwania postów napisanych po jakimś czasie. Czasem zaloguję się na chwilę, a przy następnej sesji Zobacz posty od ostatniej wizyty nie obejmuje mi tych postów, których nie przejrzałem przy poprzedniej sesji.

ponury63
15-04-2005, 09:44
najbardziej mnie wkurza to że nie można ustawić pozycjonowania na pierwszym nowym poście przy kolejnych wejsciach do tematu. (stale musze szukać gdzie skończyłem)
Można.
Po zalogowaniu się, w kolejnych działach widzisz wątki, w których pojawiły się nowe posty, jako oznaczone żółtymi "flagami".
Obok tematu takiego wątku znajduje się wtedy także taka malutka żółta "flaga" wraz ze strzałką - kliknij tą małą "flagę", a wejdziesz w pierwszy nowy post w tym wątku od ostatniego zalogowania się.


http://img113.imageshack.us/img113/8602/flagi4ue.jpg

jarq11
15-04-2005, 09:48
Używaj funkcji Zobacz posty od ostatniej wizyty ze strony głownej.

bardziej chodziło mi o to: wchodzę do jakiegoś np. dziennika budowy konkretnej osoby a tu automat kieruje mnie do pierwszego nowego postu



Naciśnij klawisz End

ale i tak muszę znaleźć właściwą stronę jeśli od ostatniego razu przybyło dużo postów


Mi brakuje wyszukiwania postów napisanych po jakimś czasie. Czasem zaloguję się na chwilę, a przy następnej sesji Zobacz posty od ostatniej wizyty nie obejmuje mi tych postów, których nie przejrzałem przy poprzedniej sesji.


właśnie ten pierwszy mój wniosek by to zrealizował, w każdym wątku zawsze ustawiłby cię na końcu znanych ci postów przed nowym,
bo teraz to jest taka prymitywna zabawa z czasem wizyty w cookies.


uciążliwe to i nie z duchem nowoczesności

ciekaw ile upgrade-ów tego forum pominięto (bo to chyba wszędzie spotykane BB, tylko w jakiej archaicznej wersji?)?

jarq11
15-04-2005, 09:53
najbardziej mnie wkurza to że nie można ustawić pozycjonowania na pierwszym nowym poście przy kolejnych wejsciach do tematu. (stale musze szukać gdzie skończyłem)
Można.
Po zalogowaniu się, w kolejnych działach widzisz wątki, w których pojawiły się nowe posty, jako oznaczone żółtymi "flagami".
Obok tematu takiego wątku znajduje się wtedy także taka malutka żółta "flaga" wraz ze strzałką - kliknij tą małą "flagę", a wejdziesz w pierwszy nowy post w tym wątku od ostatniego zalogowania się.

człowiek całe życie się uczy
dzięki

szkoda tylko że nie można tak dotrzeć do najnowszych w wątkach które przy ostatniej wizycie się pominęło (a może można tylko też nie wiem jak ;))

ponury63
15-04-2005, 10:06
Jeśli chcesz zacząć czytanie od najnowszych (choć to trochę dziwna kolejność), to na dole w danym wątku masz możliwość: "Wyświetl posty z ostatnich" - wybierasz zakres czasowy i "najpierw nowsze".

Jesli chcesz śledzić "swoje" wątki - na górze na stronie głównej masz linka do "Zobacz swoje posty", potem w tematach klikasz malutką flagę i czytasz.



szkoda tylko że nie można tak dotrzeć do najnowszych w wątkach które przy ostatniej wizycie się pominęło (a może można tylko też nie wiem jak ;))
Można w wątkach w których było się aktywnym, w sposób wyżej opisany; tylko tutaj nie masz pomocy z malutką flagą - po ponownym zalogowaniu się nie ma już informacji o postach, ktore były "nowe" podczas poprzedniej wizyty. Ale ustawienie tego parametru jest wg odwróconej chronologii, to trochę ułatwia.

ponury63
20-04-2006, 11:22
Jeszcze jedno - klikniecie na białą flagę na końcu linijki z tematem odeśle nas do ostatniego postu w danym wątku [tak można szybko zacząć czytanie od ostatnich postów bez konieczności logowania się]


http://img106.imageshack.us/img106/4015/ostpost2vp.jpg

roku
20-04-2006, 12:16
mnie najbardziej wkurza jak szukam czegos w wyszukiwarce i podaje mi watek który ma np 40 stron - zamiast wskakiwać na strone z szukanym tekstem

Agnieszka1
20-04-2006, 12:18
najbardziej mnie wkurza to że nie można ustawić pozycjonowania na pierwszym nowym poście przy kolejnych wejsciach do tematu. (stale musze szukać gdzie skończyłem)
Można.
Po zalogowaniu się, w kolejnych działach widzisz wątki, w których pojawiły się nowe posty, jako oznaczone żółtymi "flagami".
Obok tematu takiego wątku znajduje się wtedy także taka malutka żółta "flaga" wraz ze strzałką - kliknij tą małą "flagę", a wejdziesz w pierwszy nowy post w tym wątku od ostatniego zalogowania się.


http://img113.imageshack.us/img113/8602/flagi4ue.jpg

O kurcze to i ja sie czegos naucze :D

ponury63
20-04-2006, 12:29
mnie najbardziej wkurza jak szukam czegos w wyszukiwarce i podaje mi watek który ma np 40 stron - zamiast wskakiwać na strone z szukanym tekstem

1. zaznacz "Pokaż wyniki jako: posty"
2. spróbuj zawęzić ilość działów, w których poszukujesz


http://img73.imageshack.us/img73/6458/szukanie0ik.jpg



Jak korzystać z wyszukiwarki:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=522446#522446


jak szybko odszukać słowo na stronie ?
wciśnij klawisz F3 albo z klawiatury jednocześnie klawisze "Ctrl+F"
wpisz część nazwy, np 'porotherm' i szukaj - znajdzie CI wszystkie: 'porotherm', 'porothermu', 'porothermem' itp

ponury63
20-04-2006, 12:55
jeszcze cuś ;)


szkoda tylko że nie można tak dotrzeć do najnowszych w wątkach które przy ostatniej wizycie się pominęło (a może można tylko też nie wiem jak ;))
można, tylko trochę okrężną drogą
i dotyczy to konkretnych tematów, które chcesz przejrzeć

1. wchodzisz w temat i klawiszem 'End' zjeżdżasz na dół strony
2. na dole, przy "Wyświetl posty z ostatnich", wybierasz zakres czasowy [zamiast "wszystkie posty" jest do wyboru '1 dzień', '7 dni', '2 tygodnie' itd.] - wtedy wyświetlą się tylko posty z tego okresu; albo zostawiasz tak jak było
3. każesz wyświetlać od nowych - "Najpierw nowsze" i klikasz 'Idź'


http://img92.imageshack.us/img92/8569/starenowe8kz.jpg

Tomik_B
20-04-2006, 13:41
najbardziej mnie wkurza to że nie można ustawić pozycjonowania na pierwszym nowym poście przy kolejnych wejsciach do tematu. (stale musze szukać gdzie skończyłem)
Można.
Po zalogowaniu się, w kolejnych działach widzisz wątki, w których pojawiły się nowe posty, jako oznaczone żółtymi "flagami".
Obok tematu takiego wątku znajduje się wtedy także taka malutka żółta "flaga" wraz ze strzałką - kliknij tą małą "flagę", a wejdziesz w pierwszy nowy post w tym wątku od ostatniego zalogowania się.


http://img113.imageshack.us/img113/8602/flagi4ue.jpg

O kurcze to i ja sie czegos naucze :D

Ja, też. :lol:

roku
20-04-2006, 14:11
mnie najbardziej wkurza jak szukam czegos w wyszukiwarce i podaje mi watek który ma np 40 stron - zamiast wskakiwać na strone z szukanym tekstem

1. zaznacz "Pokaż wyniki jako: posty"
2. spróbuj zawęzić ilość działów, w których poszukujesz


http://img73.imageshack.us/img73/6458/szukanie0ik.jpg



Jak korzystać z wyszukiwarki:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=522446#522446


jak szybko odszukać słowo na stronie ?
wciśnij klawisz F3 albo z klawiatury jednocześnie klawisze "Ctrl+F"
wpisz część nazwy, np 'porotherm' i szukaj - znajdzie CI wszystkie: 'porotherm', 'porothermu', 'porothermem' itp


no tak tylko ze jak do przeszukania jest np 300 stron to sie literki na f3 wytrą;)
"są inne fora" które kierują na konkretną stronę wątku - a samego wyrazu nie trzeba szukać bo jest innego koloru...
ale szukanie z wynikami jako posty to też duże odkrycie dla mnie ;)

cocorocos
20-04-2006, 17:57
ja tez mam pare uwag co do funkcjonowania tego forum
mnie denerwuje zakladanie kolejnych tematow na ten sam temat co znacznie utrudnia znalezienie interesujacych zeczy
osoby odpowiedzialne za te forum powinny byc bardziej rygorystyczne dla takich osob i dawac jakies ostrzerzenia bo tak wkoncu zrobi sie niezly smietnik

justyna99
21-04-2006, 13:28
A jak wejść np na 114str kiedy stron jest np.140?

ponury63
21-04-2006, 13:38
Tutaj jest kilka sposobów, jak to zrobić

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=53475

ponury63
21-04-2006, 13:48
no tak tylko ze jak do przeszukania jest np 300 stron to sie literki na f3 wytrą;)
trzeba zawężać wyniki wyszukiwania
wyżej podałem link do postu, gdzie jest wyjaśnione jak to robić



"są inne fora" które kierują na konkretną stronę wątku - a samego wyrazu nie trzeba szukać bo jest innego koloru...
nie wiem czy dobrze rozumiem, ale przy wynikach pokazanych jako posty masz szukane słowa zaznaczone na pomarańczowo
jeśli do tego zaznaczysz na dole po prawej "wszystkie dostępne", będziesz mógł czytać całe posty od razu w wynikach

http://img101.imageshack.us/img101/2901/dostepne3od.jpg

ponury63
21-04-2006, 14:03
ja tez mam pare uwag co do funkcjonowania tego forum
mnie denerwuje zakladanie kolejnych tematow na ten sam temat co znacznie utrudnia znalezienie interesujacych zeczy
osoby odpowiedzialne za te forum powinny byc bardziej rygorystyczne dla takich osob i dawac jakies ostrzerzenia bo tak wkoncu zrobi sie niezly smietnik
Było sporo tematów, w których padła masa propozycji od kasowania, łączenia postów, wątków aż po usuwanie Forumowiczów nieaktywnych np. od roku. Niemal ile osób - tyle propozycji.

Codzienny przyrost ok. 1000 postów nie pozwala, by móc to wszystko przeczytać nie będąc etatowym pracownikiem zamującym się tylko czytaniem i sprzątaniem.
Poza tym Forum to żywy twór, są tu zarówno zwolennicy segregowania i porządkowania, odsyłania do napisanych już wątków w których udzielano już ze 100 razy odpowiedzi na dany temat, ja i puszczenia wszystkiego na żywioł, bo przecież są tu dorośli ludzie, którzy mają swój rozum, no i przecież ciagle coś się zmienia.

Ostrzeżenia nic nie dają - sprawiałyby tylko wrażenie zamordyzmu.
Pod przyklejonym tematem "wszystko o oknach" pojawi się nie raz temat "jakie okna wybrać" czy np. nieśmiertelny "wełna czy styropian" itp.

A jak ludzie traktują podział tematyczny Forum widać w "Wymianie doświadczeń" - 'wiem że to nie ten dział, ale tutaj najwięcej ludzi czyta'
no i o czym tu mówić ?

cocorocos
21-04-2006, 14:29
w tym problem ze sa tu dorosli ludzie bylem na kilku innych forach gdzie byli duzo mlodsi ludzie i tam bylo wszystko bardziej uporzadkowane

moim zdaniem trzeba napisac tutaj jakis regulamin przynajmniej czesc osob po jego przeczytaniu sie do niego zastosuje
i dobrze by bylo jak by na forum mogli pisac uzytkownicy zarejestrowani a nie "goscie"

ponury63
21-04-2006, 15:17
w tym problem ze sa tu dorosli ludzie bylem na kilku innych forach gdzie byli duzo mlodsi ludzie i tam bylo wszystko bardziej uporzadkowane

i dobrze by bylo jak by na forum mogli pisac uzytkownicy zarejestrowani a nie "goscie"
Od dłuższego już czasu mogą pisać wyłącznie zarejestrowani użytkownicy. Przedtem - dla wygody - nie było takiej konieczności; są osoby z napisanymi jednym czy dwoma postami - kiedyś o coś spytalli i już ich nie ma - dla nich wygodniejsza była pozycja 'gościa'. Ale z drugiej strony jako 'goście' bywały tu jednostki najróżniejsze ;) czasem bywało bardzo ciekawie..

Na tym Forum jest ponad milion postów - mało jest podobnych miejsc w Sieci, więc i porównania trzeba robić biorąc tę ilość pod uwagę. Poza tym jak już pisałem, nie ma jednej przejrzystej koncepcji na Forum - sam dawno postulowałem rozbicie "Wymiany doświadczeń" na kilka mniejszych działów, ale były głosy odwrotne, by wszystko właśnie w jednym dziale zawrzeć. Temat otwarty, w tym dziale ["Uwagi o Forum Muratora"] jest co najmniej kilkanaście wątków nt. usprawnienia Forum.



moim zdaniem trzeba napisac tutaj jakis regulamin przynajmniej czesc osob po jego przeczytaniu sie do niego zastosuje
Noszę w sobie od jakiegoś czasu projekt opracowania zasad korzystania wraz z samouczkiem dla nowych Forumowiczów, ale na pewno nie nazwałbym tego regulaminem ani nie czynił nacisków, by się ktokolwiek do tego miał stosować.
To nie wojsko, żeby wszystko było pod sznurek.

Ale mimo braku czasu postaram się wreszcie ten samouczek zrobić.

cocorocos
21-04-2006, 15:53
ja uwazam ze regulamin jest potrzebny poniewaz np. wiele osob zaklada kilka takich samych tematow w kilku dzialach

Majka
21-04-2006, 16:35
ja uwazam ze regulamin jest potrzebny poniewaz np. wiele osob zaklada kilka takich samych tematow w kilku dzialach

jaką powinien dostać za to karę?

1950
21-04-2006, 17:09
ja uwazam ze regulamin jest potrzebny poniewaz np. wiele osob zaklada kilka takich samych tematow w kilku dzialach

jaką powinien dostać za to karę?
Majka nie dołuj młodego forumowicza :lol:

cocorocos
21-04-2006, 18:13
jak chcecie ja tylko wyrazilem swoja opinie

Fal@
26-04-2006, 20:36
najbardziej mnie wkurza to że nie można ustawić pozycjonowania na pierwszym nowym poście przy kolejnych wejsciach do tematu. (stale musze szukać gdzie skończyłem)
Można.
Po zalogowaniu się, w kolejnych działach widzisz wątki, w których pojawiły się nowe posty, jako oznaczone żółtymi "flagami".
Obok tematu takiego wątku znajduje się wtedy także taka malutka żółta "flaga" wraz ze strzałką - kliknij tą małą "flagę", a wejdziesz w pierwszy nowy post w tym wątku od ostatniego zalogowania się.


http://img113.imageshack.us/img113/8602/flagi4ue.jpg

O kurcze to i ja sie czegos naucze :D

Ja, też. :lol:

I ja też :lol: :lol: :lol:

Ewunia
27-04-2006, 17:11
moim zdaniem trzeba napisac tutaj jakis regulamin przynajmniej czesc osob po jego przeczytaniu sie do niego zastosuje
i dobrze by bylo jak by na forum mogli pisac uzytkownicy zarejestrowani a nie "goscie"
a fe, ledwo sie pojawiłeś, raptem pare razy odezwałeś, a już chcesz porządki przeprowadzać :roll:

ponury63
27-04-2006, 19:03
"Postęp jest dziełem niezadowolonych"



;)

magangs
02-03-2007, 12:23
Dla usprawnienia wyszukiwarki na początek proponowałbym dodać 2 funkcje:
1. "Przeszukaj tytuł wiadomości"
2. Przekierowywać bezpośrednio do strony z interesującym zagadnieniem, a nie na początek wątku. Są wątki, które mają po kilkaset stron i dodarcie do konkretów to 2 dni czytania.

ponury63
02-03-2007, 16:18
Dla usprawnienia wyszukiwarki na początek proponowałbym dodać 2 funkcje:
1. "Przeszukaj tytuł wiadomości"
2. Przekierowywać bezpośrednio do strony z interesującym zagadnieniem, a nie na początek wątku. Są wątki, które mają po kilkaset stron i dodarcie do konkretów to 2 dni czytania.
1. to jest złudne udogodnienie, z uwagi na fakt, że czasem nawet dość ciekawe wątki mają tytuły.. hm.. dość enigmatyczne, w rodzaju "pomocy!!!" "a co sądzicie o...", "no już nie daję rady" itp. Jeśli szuka się np. "beton komórkowy", to można nie znaleźć wszystkiego po samych tytułach; o wiele lepsze jest szukanie i w tytule, i w tekście - ta opcja jest ustawiona w wyszukiwarce jako domyślna

2. trzeba zaznaczyć na dole po lewej "pokaż wyniki jako posty", po prawej "pokaż pierwsze - wszystkie dostępne" i otrzymuje się: po pierwsze - wyniki wyszukiwania od razu w postaci konkretnych postów, a po drugie - posty w całości - bez przekierowywania się na inne strony [można czytać posty w wynikach szukania]

więcej o szukaniu >>> http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=522446#522446

MarekW
04-03-2007, 22:11
Cześć

Napiszcie co zrobić aby wybrane tematy nie pokazywały się na liście. Tzn. wchodzę do "wymiana doświadczeń" i tam jest temat "GWC żwirowy", który mnie nie interesuje. Klikam przy nim na ikonke "zniknij" i od nastepnego zalogowania ten temat jest dla mnie niewidoczny, widze tylko nowe tematy i te dla których nie kliknąłem "zniknij".

Pozdrawiam
Marek

ponury63
05-03-2007, 16:19
Napiszcie co zrobić aby wybrane tematy nie pokazywały się na liście. Tzn. wchodzę do "wymiana doświadczeń" i tam jest temat "GWC żwirowy", który mnie nie interesuje. Klikam przy nim na ikonke "zniknij" i od nastepnego zalogowania ten temat jest dla mnie niewidoczny, widze tylko nowe tematy i te dla których nie kliknąłem "zniknij".
Chyba nie ma takiego dzyndzla z ikoną "zniknij" [co nie znaczy, że ktoś go zniknął, czyli schował ;)].
Nawet jakby był, nie chciałoby mi się. W końcu ominąć coś okiem jest bodaj kilkaset razy szybciej niż ruszyć ku ikonie myszą, wcelować w nią i kliknąć.

Ale ponieważ były na Forum posty ludzi, którym okrutnie przeszkadzały wątki niebudowlane, podaję sposób na schowanie całego działu Forum:
trzeba kliknąć nazwę działu ["O budowaniu i urządzaniu", "O Was", "O prawie i pieniądzach" itp.] - inne działy wówczas znikają, pozostaje tylko ten "kliknięty".
Powrót do normalności przez "Cofnij" w przeglądarce ;)

Miłego formatowania 8)

MarekW
05-03-2007, 20:19
Chyba nie ma takiego dzyndzla z ikoną "zniknij" [co nie znaczy, że ktoś go zniknął, czyli schował ;)].
Nawet jakby był, nie chciałoby mi się. W końcu ominąć coś okiem jest bodaj kilkaset razy szybciej niż ruszyć ku ikonie myszą, wcelować w nią i kliknąć.

Miłego formatowania 8)

Jeden raz może łatwiej pominąć, ale przy setnym przeglądaniu działu i pomijaniu 50 postów (bo ktoś coś dopisał, a temat mnie nie interesuje), żeby odnaleźć kilka swoich taki pstryczek "schowaj na zwasze" by się przydał. I takiego pstryczka mi najbardziej brakuje. Wiem jest powiadamianie, ale nie zawsze działa i w masie nowych przewija się kilkadziesiąt tematów, które muszę mozolnie pomijać.

pozdrawiam
Marek

suwalek
15-06-2007, 23:46
Niezadowolonym z wyszukiwarki forumowej proponuję skorzystanie z googli. Tutaj znajdziecie instrukcję.
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1865724#1865724

twin
24-07-2007, 14:44
witam

Do napisania tego postu zmusilo mnie życie. Przeczytałem (starałem się) porady powyżej, jednak nie zgadzam się z sugestiami admina o nieprzydatności "znikania" tematów. Podane rozwiązania tylko komplikują temat. Może bardziej po kolei :
1. gdy codziennie wchodzę na forum i wybieram opcję "pokaz posty od ostatniej wizyty" pokazuje się ok. 600-700 nowych postów, co daje ponad 10 stron (ok 12-13).
2. nie chce czytac z tego nawału np. wszystkich tematów z działu "dzienniki budowy - komentarze" a więc musze coś zmienić - chcę czytać jakiś inny dział
3. na dole strony wybieram "skocz do forum" i wybieram ten dział, który mnie interesuje
4. dostaję za to listę WSZYSTKICH TEMATÓW z tego działu (liczby idą w setki)
5. nie jest prawdą że mogę wybrac tylko nowe posty w tym momencie - na dole po lewej jest możliwośc wybrania tylko TEMATÓW np z ostatniego dnia, ale nie postów - nie pokrywa się to, sprawdzałem.

ostatecznie nie udało mi się nic wyfiltrować, i jestem załamany - nie mam czasu na przeglądanie forum, samo sprawdzenie czy nie ma czegoś ciekawego zajmuje 0,5 h (musze przeczytać wszystkie tematy z punktu 1.

Myślę że opcja ukrywająca dany dział (forum) by się przydała u ustawieniach - wtedy działa tak, że po wybraniu opcji "pokaż posty od ostatniej wizyty" pokazują się wszystkie z wybranych forów (reszta nie). To jeszcze jeden filtr na zapytaniu które i tak jest wykonywane.

Ustawiać można tak, ze jest lista forów w ustawieniach i przy każdym radio-button - widoczny czy nie.

Oczywiście wiem, że jeżeli ktoś źle wpisze temat (nie to forum) to nic nie zobaczę, ale tym zajmują się administratorzy ew. jeżeli nitk go nie przeczyta, to osoba zakładająca zmusi się do bardziej precyzyjnego wpisania tematu do konkretnego forum.

Pozdrawiam czytajacych ten post - jednocześnie z podziwem dla samozaparcia.

Twin

ponury63
24-07-2007, 16:38
Do napisania tego postu zmusilo mnie życie. Przeczytałem (starałem się) porady powyżej, jednak nie zgadzam się z sugestiami admina o nieprzydatności "znikania" tematów. Podane rozwiązania tylko komplikują temat.
nie ma tu postów Admina [czyli Forumowicza o nicku 'Redakcja']
moderator nie ma ani mocy Admina, ani tym bardziej informatyka odpowiedzialnego za działanie Forum

wątek dotyczy przede wszystkim dwóch rozwiązań:
1. czytania NOWYCH POSTÓW w wybranym dziale
2. wykorzystywania możliwości wyszukiwarki


Może bardziej po kolei :
1. gdy codziennie wchodzę na forum i wybieram opcję "pokaz posty od ostatniej wizyty" pokazuje się ok. 600-700 nowych postów, co daje ponad 10 stron (ok 12-13).
2. nie chce czytac z tego nawału np. wszystkich tematów z działu "dzienniki budowy - komentarze" a więc musze coś zmienić - chcę czytać jakiś inny dział
zawsze można przeglądać nowe tematy śledząc także działy Forum, w których zostały umieszczone, i czytać jedynie te z działów nas interesujących
nazwy działów zaznaczyłem na czerwono
wystarczy kliknąć wybrany temat z wybranego działu, np. otwierając go na dodatkowej karcie przeglądarki

http://img467.imageshack.us/img467/2654/lastpostseq8.jpg

ja bardzo rzadko korzystam z opcji "Zobacz posty od ostatniej wizyty"
wchodzę w interesujące mnie działy i mam dużo lepszy podgląd "nowości"


3. na dole strony wybieram "skocz do forum" i wybieram ten dział, który mnie interesuje
4. dostaję za to listę WSZYSTKICH TEMATÓW z tego działu (liczby idą w setki)
5. nie jest prawdą że mogę wybrac tylko nowe posty w tym momencie - na dole po lewej jest możliwośc wybrania tylko TEMATÓW np z ostatniego dnia, ale nie postów - nie pokrywa się to, sprawdzałem.
funkcjonalność z pktu 3. dotyczy jedynie szybkiego przejścia do danego działu i nie ma związku z funkcją "Zobacz posty od ostatniej wizyty"

co do punktu 5. - to dziwne
przecież gdy wchodzisz do danego działu, widzisz "flagi" przy tematach z nowymi postami
po klinięciu w żółtą flagę zobaczysz PIERWSZY post napisany w danym temacie od czasu ostatniej wizyty
czyli - jeśli jest ich wiele, odczytasz je wszystkie po kolei
[chyba że od ostatniej wizyty nie pojawiły się żadne nowe posty, albo gdy zostałeś wylogowany]

http://img260.imageshack.us/img260/2142/newpostspm5.jpg


Myślę że opcja ukrywająca dany dział (forum) by się przydała u ustawieniach - wtedy działa tak, że po wybraniu opcji "pokaż posty od ostatniej wizyty" pokazują się wszystkie z wybranych forów (reszta nie). To jeszcze jeden filtr na zapytaniu które i tak jest wykonywane.

Ustawiać można tak, ze jest lista forów w ustawieniach i przy każdym radio-button - widoczny czy nie.
to, co istnieje na innych forach, niekoniecznie da się zastosować na Forum Muratora
Forum działa tak jak działa, nie ma tu dostępnych wszystkich możliwości zmodyfikowanego skryptu phpBB
nie działa parę rzeczy, które nawet w tej wersji spokojnie działać powinny

dokładne informacje, czemu tak sie dzieje, są zawarte w tym wątku
>>> http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=90362
a dokładniej w poniżej podlinkowanym poście informatyka i kolejnych postach
>>> http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1577722#1577722

z uwagi na hossę budowlaną Forum jest oblegane - stąd część ograniczeń dotknęła tez przeglądarkę
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=102677


Oczywiście wiem, że jeżeli ktoś źle wpisze temat (nie to forum) to nic nie zobaczę, ale tym zajmują się administratorzy
to nie jest takie pewne, przenoszone są tylko najbardziej ewidentne "złe umiejscowienia"
np. do "Wymiany doświadczeń" większość Forumowiczów wrzuca niemal każdy temat budowlany - trochę z racji przyzwyczajenia, trochę dlatego, ze tam zaglada najwiecej osób [co oczywiste - bo tam jest najwięcej tematów], trochę z powodu braku dodatkowych działów na Forum

mam nadzieję, ze coś wyjaśniłem
pozdrawiam

niktspecjalny
24-07-2007, 22:45
Do napisania tego postu zmusilo mnie życie. Przeczytałem (starałem się) porady powyżej, jednak nie zgadzam się z sugestiami admina o nieprzydatności "znikania" tematów. Podane rozwiązania tylko komplikują temat.
nie ma tu postów Admina [czyli Forumowicza o nicku 'Redakcja']
moderator nie ma ani mocy Admina, ani tym bardziej informatyka odpowiedzialnego za działanie Forum

wątek dotyczy przede wszystkim dwóch rozwiązań:
1. czytania NOWYCH POSTÓW w wybranym dziale
2. wykorzystywania możliwości wyszukiwarki


Może bardziej po kolei :
1. gdy codziennie wchodzę na forum i wybieram opcję "pokaz posty od ostatniej wizyty" pokazuje się ok. 600-700 nowych postów, co daje ponad 10 stron (ok 12-13).
2. nie chce czytac z tego nawału np. wszystkich tematów z działu "dzienniki budowy - komentarze" a więc musze coś zmienić - chcę czytać jakiś inny dział
zawsze można przeglądać nowe tematy śledząc także działy Forum, w których zostały umieszczone, i czytać jedynie te z działów nas interesujących
nazwy działów zaznaczyłem na czerwono
wystarczy kliknąć wybrany temat z wybranego działu, np. otwierając go na dodatkowej karcie przeglądarki

http://img467.imageshack.us/img467/2654/lastpostseq8.jpg

ja bardzo rzadko korzystam z opcji "Zobacz posty od ostatniej wizyty"
wchodzę w interesujące mnie działy i mam dużo lepszy podgląd "nowości"


3. na dole strony wybieram "skocz do forum" i wybieram ten dział, który mnie interesuje
4. dostaję za to listę WSZYSTKICH TEMATÓW z tego działu (liczby idą w setki)
5. nie jest prawdą że mogę wybrac tylko nowe posty w tym momencie - na dole po lewej jest możliwośc wybrania tylko TEMATÓW np z ostatniego dnia, ale nie postów - nie pokrywa się to, sprawdzałem.
funkcjonalność z pktu 3. dotyczy jedynie szybkiego przejścia do danego działu i nie ma związku z funkcją "Zobacz posty od ostatniej wizyty"

co do punktu 5. - to dziwne
przecież gdy wchodzisz do danego działu, widzisz "flagi" przy tematach z nowymi postami
po klinięciu w żółtą flagę zobaczysz PIERWSZY post napisany w danym temacie od czasu ostatniej wizyty
czyli - jeśli jest ich wiele, odczytasz je wszystkie po kolei
[chyba że od ostatniej wizyty nie pojawiły się żadne nowe posty, albo gdy zostałeś wylogowany]

http://img260.imageshack.us/img260/2142/newpostspm5.jpg


Myślę że opcja ukrywająca dany dział (forum) by się przydała u ustawieniach - wtedy działa tak, że po wybraniu opcji "pokaż posty od ostatniej wizyty" pokazują się wszystkie z wybranych forów (reszta nie). To jeszcze jeden filtr na zapytaniu które i tak jest wykonywane.

Ustawiać można tak, ze jest lista forów w ustawieniach i przy każdym radio-button - widoczny czy nie.
to, co istnieje na innych forach, niekoniecznie da się zastosować na Forum Muratora
Forum działa tak jak działa, nie ma tu dostępnych wszystkich możliwości zmodyfikowanego skryptu phpBB
nie działa parę rzeczy, które nawet w tej wersji spokojnie działać powinny

dokładne informacje, czemu tak sie dzieje, są zawarte w tym wątku
>>> http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=90362
a dokładniej w poniżej podlinkowanym poście informatyka i kolejnych postach
>>> http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1577722#1577722

z uwagi na hossę budowlaną Forum jest oblegane - stąd część ograniczeń dotknęła tez przeglądarkę
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=102677


Oczywiście wiem, że jeżeli ktoś źle wpisze temat (nie to forum) to nic nie zobaczę, ale tym zajmują się administratorzy
to nie jest takie pewne, przenoszone są tylko najbardziej ewidentne "złe umiejscowienia"
np. do "Wymiany doświadczeń" większość Forumowiczów wrzuca niemal każdy temat budowlany - trochę z racji przyzwyczajenia, trochę dlatego, ze tam zaglada najwiecej osób [co oczywiste - bo tam jest najwięcej tematów], trochę z powodu braku dodatkowych działów na Forum

mam nadzieję, ze coś wyjaśniłem
pozdrawiam

A CO WYMYŚLIŁES DLA MNIE :evil: :evil: :evil: ??

twin
25-07-2007, 09:40
witam

Dziękuję za odpowiedź ponury63, natomiast postu niktspecjalny nie rozumiem - to do mnie?

nie porównuje tego forum z innymi, po prostu ostatnio taki pomysł mi przyszedł do głowy z racji "motania się " z czytaniem forum. Forum Muratora jest największe z tych, które znam - aż boję się mysleć że mógłbym w taki sposób czytać większe. Ale odstawmy wazelinę :D bo oprócz innych przydatnych trików (jak ten z ostatnim postem w temacie) mimo wszystko to nie jest to o co chodziło, ponieważ:

- wejście do konkretnego działu nie rozwiązuje problemu, bo nagle dostaję tysiące tematów, w niektórych jako że są nowe postu jest ten czerwony znaczek - ale jak mam je wyfiltrować spośród np. 1000 innych, gdzie ich nie ma? Mam przeglądać wszystkie strony? Ja chciałbym otrzymać tematy, w których sa nowe posty od mojej ostatniej wizyty w konkretnm dziale! Gdyby można je posortowac właśnie wg kryterium czy sa nowe posty, czy nie - byłoby ok.

Może pomogłaby prostsza rzecz - mianowiecie mozliwość posortowania tematów (wynik wybrania "posty od ostatniej wizyty) alfabetycznie wg działów? wtedy można omijac niechciane działy, bo zgromadzą się w jednej "grupie". Teraz nie można tego zrobić. rozszerzając dalej - sortowanie wg tematów i innych nazw pól przy podglądzie.

Moje spostrzeżenia własnie odnosza się do tego, że forum jest tak duże; lubię je czytać ale boję się że niedługo nie starczy mi percepcji z nadmiaru informacji.

Pozdrawiam

PS. Jednak sprawdziłem jeszcze raz podany przez ponury63 sposób - czyżby w danym dziale tematu były posortowane tak, że nowe posty sa od początku? nie jestem pewien, ale sprawdziłem inne niż do tej pory i coś mi się tak wydaje. Jeżeli to prawda, jest to pewne rozwiązania, chociaz nadal podtrzymuję swoje zdanie o mozliwości wyboru działu.

ponury63
25-07-2007, 11:39
- wejście do konkretnego działu nie rozwiązuje problemu, bo nagle dostaję tysiące tematów, w niektórych jako że są nowe postu jest ten czerwony znaczek - ale jak mam je wyfiltrować spośród np. 1000 innych, gdzie ich nie ma? Mam przeglądać wszystkie strony?
tematy z nowymi postami ZAWSZE:
- są na pierwszej stronie danego działu [zależy to jeszcze od tego, jak często się logujesz; w wymianie doświadczeń z racji oblężenia tego działu często tych stron jest wiecej; strona na Forum to 60 tematów / 60 postów w wątku]
- są podane w odwróconej chronologii [począwszy od tematu z najnowszym wpisem]

sprawdziłem to teraz i chyba nie ma innej możliwości - możesz jedynie wybrać, z jakiego okresu [dzień, tydzień, dwa tygodnie itp.] chcesz przejrzeć wiadomości
wybór "najpierw nowsze / starsze" masz jedynie w danym temacie

zatem - tematy z najnowszymi postami powinny być zawsze "na wierzchu"
natomiast klikając "flagę" w dowolnym temacie [czy to w dziale, czy w "Zobacz posty od ostatniej wizyty"] zobaczysz pierwszy post napisany od ostatniej wizyty - i kolejne, jesli po nim były; tu jest typowa chronologia


Ja chciałbym otrzymać tematy, w których sa nowe posty od mojej ostatniej wizyty w konkretnm dziale! Gdyby można je posortowac właśnie wg kryterium czy sa nowe posty, czy nie - byłoby ok.

Może pomogłaby prostsza rzecz - mianowiecie mozliwość posortowania tematów (wynik wybrania "posty od ostatniej wizyty) alfabetycznie wg działów? wtedy można omijac niechciane działy, bo zgromadzą się w jednej "grupie". Teraz nie można tego zrobić. rozszerzając dalej - sortowanie wg tematów i innych nazw pól przy podglądzie.
nie da rady - rozwiązaniem jest przeglądanie nowości bezpośrednio w działach
to, o czym piszesz, musiałoby mieć funkcjonalność poczty mailowej - sortowanie według kryteriów: 'od kogo', 'temat', 'data' itp.
o ograniczeniach funkcjonalności pisałem wczoraj


PS. Jednak sprawdziłem jeszcze raz podany przez ponury63 sposób - czyżby w danym dziale tematu były posortowane tak, że nowe posty sa od początku? nie jestem pewien, ale sprawdziłem inne niż do tej pory i coś mi się tak wydaje. Jeżeli to prawda, jest to pewne rozwiązania, chociaz nadal podtrzymuję swoje zdanie o mozliwości wyboru działu.
dokładnie tak jest "z definicji" - pierwszeństwo mają nowości

a wybór działu - może byłby możliwy przy innym skrypcie Forum
choć z doświadczenia wiem, że spora część korzystających z wyszukiwarki nie wykorzystuje nawet jej obecnych możliwości
więc czasem dodanie zbyt wielu nowych możliwości może utrudniać korzystanie z Forum

twin
26-07-2007, 08:47
witam

Dziękuję za odpowiedź. Cóż, jeżeli nie można zmienić to trudno, w tej chwili zacząlem wykorzystywać to wchodzenie do działu, i faktycznie sa na początku nowe posty. Bardzo to pomaga i rzeczywiście przeglądanie forum przestało być czasem "mordęgą". A konkretne pytania i tak zadaję przez "szukaj"

Dziękuję za pomoc ponury63.

Adam