PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana drzwi w wieżowcu jestem już zupełnie skołowany



gokart
16-09-2017, 19:52
Witam zamierzam wymienić moje stare drzwi. Mieszkam w wieżowcu wiec nie jest to ciche miejsce. Zależy mi żeby drzwi były antywłamaniowe i co jeszcze ważniejsze odpowiednio wygłuszone. Przy tym chce wydać maksymalnie 2,5 tys zł ale lepiej jakby to było cos w okolicach 2 tys z oczywiście z montażem i obróbką.

Bylem w kilku firmach i w wielu padały podobne propozycje a mianowicie GERDA WD Premium za 2400 zł model z wygłuszeniem 40db klasa RC2.

Ale zastanawiam się czy nie zdecydować się na model tańszy a mianowicie Gerda WD standard w kwocie pewnie koło 2 tys zł różnica taka iz w modelu standard nie ma płyty dźwiękochłonnej stąd są tańsze i mają tylko albo aż 32db i tutaj mam zgrzyt potrzebne mi 32 czy lepiej dołożyć do 40 db.

Tak jak pisałem mieszkam w wieżowcu na 10 piętrze winde mam raczej daleko od siebie pewnie i tak dużo dźwięków przechodzi przez cienkie ściany więc czy warto dokładać 400-500 zł do lepiej wygłuszonego modelu bo system zamków itd jest tak sam w obu a moze inna firma.

Sprzedawca mówił też o drzwiach firmy wikęd, że była by cena nawet pozniżej 2 tys a są też dobre choć nie podał żadnych patametrów.

Dziękuje za jakąś poradę.

T12345T
17-09-2017, 09:43
różnica taka iz w modelu standard nie ma płyty dźwiękochłonnej stąd są tańsze i mają tylko albo aż 32db i tutaj mam zgrzyt potrzebne mi 32 czy lepiej dołożyć do 40 db..

Po pierwsze, wydaje mi się, że sprzedawcy wprowadzają Pana w błąd. Ani jedne, ani drugie drzwi nie mają izolacyjności akustycznej o jakiej Pan pisze ponieważ nie są podane wartości współczynników korygujących, które pozwolą określić w przybliżeniu wartość izolacyjności akustycznej właściwej RA1 lub RA2. Po drugie, po odjęciu wartości korygujących utrzymanie różnicy izolacyjności akustycznej o 8dB będzie wyraźnie odczuwalna dla ucha.

gokart
17-09-2017, 10:26
Ale o tej izolacji akustycznej wyczytałem z katalogu na stronie producenta.
Ogólnie to Pana wypowiedz jest dla mnie niezrozumiała i nic dla mnie nie wnosi

D@MIANEK
17-09-2017, 10:39
Osobiśćie wstawiłem do domku drzwi ze wspominanego wikęda. Moje mają 32 dB i dla mnie wystarczającą bo fajnie wygłusza pomimo, że u sąsiada się tłukli. Tylko mam model nie antywłamaniowy. Ściągałem z ich strony kiedyś katalog z tego roku to sobie odnajdź poczytaj.

T12345T
17-09-2017, 11:40
Ale o tej izolacji akustycznej wyczytałem z katalogu na stronie producenta.
Ogólnie to Pana wypowiedz jest dla mnie niezrozumiała i nic dla mnie nie wnosi

A to przepraszam. Starałem się zaoszczędzić Pana kasę. Nie wyszło.

gokart
17-09-2017, 13:06
Rozumiem że chciał mi Pan coś przekazać tylko nie zrozumiałem co. Za bardzo zawily dla mnie język. Czyli rozumiem że nie warto wydawać na Gerde 2.5 tys zł tylko poszukać czegoś tańszego o tłumieniu 32 db i to w zupełności wystarczy?

mzkr
17-09-2017, 13:35
Sam jestem na podobnym etapie i po dluzszej lekturze wydaje mi sie ze jezeli nie zalezy Ci bardzo na duzej izolacji to KMT Classic 3 z klamka i wkladka w wyzszej klasie jako wyposazenie dodatkowe powinny sie sprawdzic. Do 2500 powinno sie udac, jezeli tylko znajdziesz kogos kto to dobrze zamontuje.
Jak ma byc taniej to KMT Classic 2 z podobnym osprzetem lub np Wikedy, tez po doposazeniu.
Na papierze Delta Magnum 68K wyglada imponujaco ale ciezko powiedziec na ile mozna wierzyc tym 47 dB izolacji z katalogu.

jak_to_mozliwe
17-09-2017, 20:46
Napiszę to co ostatnio powiedziałem rodzicom (którzy również wymieniają drzwi właśnie w bloku z wielkiej płyty). Przegroda jest tak akustyczna, jak najsłabsza jej część. Nie ma sensu inwestować w super akustyczne drzwi, skoro większa część hałasu (jeszcze pytanie o jakich o jakim hałasie mowa?) przeniesienie się po stropie, ścianach i przez okna.

mzkr
17-09-2017, 21:25
Wszystko w porządku i zgadzam się, jednak jak dźwięk osoby idącej po klatce lub rozmowa na klatce ma się dostać przez okno po drugiej stronie / strop :)
Nie ma co przesadzać z tymi decydelami ale dobrze chyba wybrać drzwi z izolacją na poziomie 30+ dB

theme
18-09-2017, 15:05
Izolacja na poziomie 30-kilku dB to powiedzmy standard w drzwiach stalowych. Drzwi z izolacją na poziomie około 40dB będą rzecz jasna cichsze, tylko uświadomić sobie trzeba skąd bierze się hałas w takich budynkach. Nie zawsze wynika on z dźwięku jako takiego (np. ktoś głośno rozmawia), tylko taki dźwięk często bierze się z wibracji (np. od jadącej winy). W takim przypadku drzwi coś tam pomogą ale nie będzie to spodziewany efekt.
Do do klasy antywłamaniowej Gerdy, to w kwocie 2000zł raczej dałbym sobie spokój, bo ona jest na takim samym poziomie co w drzwiach Wikędu, KMT, Mar-Tomu czy innych drzwi stalowych w podobnych kwotach. Klasa RC2 to klasa RC2 i nic z tym nie zrobisz. Możesz dokupić lepsze wkładki i klamkę z szyldem przeciw rozwierceniu, co podniesie walory bezpieczeństwa drzwi.
Jak miałbym kupować tańsze drzwi w okolicach 2000-2500zł z montażem to albo brałbym Wikęd z serii Premium (u Ciebie na ościeżnicy 11, bo Termo byłaby stratą pieniędzy) albo szarpnąłbym się na Optimum na ościeżnicy 12 ze względu na dodatkową przylgę na dole skrzydła. No albo KMT jak piszą wyżej ale też bez szaleństw z ościeżnicą. Tu patrz bardziej na szczelność drzwi, czyli i tak skłaniałbym się ku Optimum.