PDA

Zobacz pełną wersję : Wprowadzanie zmian do projektu



Pozmienialo
17-09-2017, 13:27
Witam. Zakupilismy wlasnie projekt domu Noelia Bis 2m. mam kilka pytan odnosnie adaptacji projektu, tzn jakie zmiany projektant musi nanieść a jakie nie.
Na projekcie sś kominy ktorych u nas nie bedzie gdyż będzie pompa ciepła +wm. Czy projektant musi usunac te kominy czy po prostu sie ich nie muruje i to wszystko ?
Jeśli chcemy powiedzmy usunąć spiżarnie i dzieki temu powiekszyc łazienke to jest to podobnie jak z kominami. Również chcielibysmy podniesc scianke kolankową. Pozdrawiam

Robinson74
17-09-2017, 18:30
Wydaje mi się, że zmiana przeznaczenia pomieszczenia - ze spiżarni na łazienkę - jest odstępstwem istotnym.
Co do pozostałych kwestii - nie wiem.

Elfir
17-09-2017, 19:12
Istotną zmianą jest podniesienie ścianki kolankowej, bo powiększa kubaturę domu i wydatnie zmienia kształt domu. Autor projektu wyraża zgodę?
Zlikwidowanie ścianki, by połaczyć spiżarkę z łazienką nie ma takiego znaczenia.
Co do kominów - w czasie adaptacji niech zostaną wykreślone, bo po co ekipa ma robić pod nie fundament? Jeszcze się rozpędzą i je zbudują.

creative_21
17-09-2017, 19:18
projektant mi powiedział że niech wybudują cegle wyżej jak się czepią to wtedy naniesie zmiany jak przejdzie to będzie ok
ogólnie nie czepiają się wysokości domu chyba że przekracza wg. planu zagospodarowania...

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
19-09-2017, 17:21
... odnosnie adaptacji projektu, tzn jakie zmiany projektant musi nanieść a jakie nie. ...
- wszystkie zmiany ( architektury + konstrukcji + instalacji ) , które doprowadzą gotową koncepcję do formy Projektu Budowlanego !

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
19-09-2017, 17:26
projektant mi powiedział że niech wybudują cegle wyżej jak się czepią to wtedy naniesie zmiany jak przejdzie to będzie ok
" Nie jest istotnym odstąpieniem od zatwierdzonego projektu budowlanego lub innych warunków pozwolenia na budowę zmiana wysokości, szerokości lub długości obiektu budowlanego niebędącego obiektem liniowym, jeżeli odstąpienie łącznie spełnia następujące
warunki:
1) nie przekracza 2% wysokości, szerokości lub długości obiektu budowlanego określonych w projekcie budowlanym; ... "

... a jak ktoś chce ryzykować wprowadzając inne zmiany ( istotne ) ... bez komentarza :no:


jak się czepią
... to będzie pełny projekt zamienny