PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wykonaniem ocieplenie na konkretnym przykładzie



Jinikao
18-09-2017, 13:09
Witam, troszkę problemów sobie narobiłem, ponieważ, nie wiem jak teraz wykonać ocieplenie ściań. W projekcie, nie miałem styropianu na ścianach piwnicy, ale postanowiłem dołożyć 10 cm. Teraz odległość od ściany parteru do folii kubełkowej wynosi ok 25 cm. Więc postanowiłem dać te 25 styropianu, aby cokolik nie był schowany, tylko zlicowany z elewacją. Teraz pytanie, jak zacząć tą izolacje kłaść, dać listwę startową, czy zacząć bez, czy zrobić jakąś szparę wentylacyjną między piwnicą, a styropianem z elewacji? Proszę o porady
397073

cezary.pl
18-09-2017, 21:46
Jeśli chcesz licować ocieplenie ściany piwnicy z ociepleniem ściany następnej kondygnacji zastosuj na połączeniu listwę okapnikową zwaną kampinosem. Wtedy nie potrzebna listwa startowa bo ocieplenie ścian opiera się na ociepleniu fundamentów.

Pozdrawiam
Cezary

Jinikao
19-09-2017, 02:00
Jeśli chcesz licować ocieplenie ściany piwnicy z ociepleniem ściany następnej kondygnacji zastosuj na połączeniu listwę okapnikową zwaną kampinosem. Wtedy nie potrzebna listwa startowa bo ocieplenie ścian opiera się na ociepleniu fundamentów.

Pozdrawiam
Cezary

dzieki za rade, a co z wentylacja styropianu czy est potrzebna?

מרכבה
19-09-2017, 09:11
W projekcie, nie miałem styropianu na ścianach piwnicy a co to za jakiś radziecki "projekt" ;) jakieś nie pojęte dobromirstwo
"projektanta" co to będzie za oszczędność? da się herbatę zrobić bez herbaty ? nie.

czy zrobić jakąś szparę wentylacyjną między piwnicą, a styropianem z elewacji? Proszę o porady nie..
Ponieważ każde wpuszczenie powietrza pod izolację = strata i pogłębienie ewentyalnego problemu..
pod grubą izolacją.. mur/ fundament odda wodę spokojnie i uporządkowanie..
a jeśli tam wejdzie zimne powietrze.. ochłodzi powierzchnię.. i zwiększy potencjalną kondensację...wreszcie wyszukam ten tema.. gdzie wiatr hulał pod izolacją..
i wody z pod stryopianu wychodził .. po zapianowaniu - brak objawów.
Zrobił bym tak.. jako jedną izolację.. z wysunięciem izolacji ścian.. aby był cokolik i tyle w temacie..

Jinikao
19-09-2017, 14:54
a co to za jakiś radziecki "projekt" ;) jakieś nie pojęte dobromirstwo
"projektanta" co to będzie za oszczędność? da się herbatę zrobić bez herbaty ? nie.
nie..
Ponieważ każde wpuszczenie powietrza pod izolację = strata i pogłębienie ewentyalnego problemu..
pod grubą izolacją.. mur/ fundament odda wodę spokojnie i uporządkowanie..
a jeśli tam wejdzie zimne powietrze.. ochłodzi powierzchnię.. i zwiększy potencjalną kondensację...wreszcie wyszukam ten tema.. gdzie wiatr hulał pod izolacją..
i wody z pod stryopianu wychodził .. po zapianowaniu - brak objawów.
Zrobił bym tak.. jako jedną izolację.. z wysunięciem izolacji ścian.. aby był cokolik i tyle w temacie..

Jeśli by miał być cokolik wysuniety, to musiałbym dać 30 cm styro, Więc zostane przy 25 i zlicuje to

SO-JER
19-09-2017, 20:30
Jeśli by miał być cokolik wysuniety, to musiałbym dać 30 cm styro, Więc zostane przy 25 i zlicuje to
takie licowanie fundamentu bez cokołu nie będzie ładnie wyglądało ;)

Jinikao
20-09-2017, 02:24
takie licowanie fundamentu bez cokołu nie będzie ładnie wyglądało ;)

Tylko zauważ, że cały fundament będzie w ziemi:)