PDA

Zobacz pełną wersję : Doprowadzenie powietrza do kominka



mario_pab
15-04-2005, 13:14
No dobrze, przynam sie.... szukałem, ale mało dokładnie i nie znalazłem więc postanowiłem zapytać.

Z czego powinna być wykonana rura doprowadzająca powietrze do kominka pcv, metalowa inna? A może nie ma to istotnego znaczenia.

Jaka powinna być średnica tej rury?

Czy rura ta powinna być pod chudziakiem? Wydaje mi się że tak, ale... no właśnie czy jest jakieś ale?

Czy może być ułożona poziomo, czy musi być ze spadkiem?

Jak ktoś zamiast odpowiedzi podeśle ciekawy link to też będę wdzięczny.
Pozdrawiam

Jerzysio
15-04-2005, 20:25
Do wkladu :
...moze byc pcv ( nie koroduje w ziemi )
...zalezy od mocy kominka, dla >10 kW to fi 160 mm
...polozenie pod chudziakiem jest lepsze, bo wyjscie z domu rury z zasadzie powinno byc zadarte w gore z oslonka ...
spadeczek minimalny na zewnatrz

...ale co fachowiec to inne zdanie, najlepiej zapytac w firmie w której zamierzasz kupic wklad, wtedy nie bedz ze cosik nie tak :wink:
Pozdro
J

JoShi
16-04-2005, 19:02
Do wkladu :
...moze byc pcv ( nie koroduje w ziemi )

Ale ostani 1-2 m powinno byc jednak z metalu, lub czegos rownie niepalnego.

SylwekW
16-04-2005, 19:22
Ja położyłem rurę fi 110 - zwykłą hudrauliczną PCV. Położyłem pod chudziakiem. Tak poradził mi człowiek, który będzie montował ten kominek.

Mam kominek z płaszczem wodnym

Być może samo wyjście z posadzki zrobię metalowe.

Jerzysio
19-04-2005, 20:10
... to chyba raczej chodzi o metalowa przepustnice pod kominkiem, która mozna przymknac, coby kiedy w kominku ciemno, zimno z zewnatrz nie lecialo :roll:
J

Włodek W.
19-04-2005, 22:48
A ja zrobiłem ze spadkiem fi 50mm do kominka 18kw i jest dobrze :wink: .Pod wylewką :D

kaltam
20-04-2005, 06:30
Może być z PCV jak wychodzi pod kominkiem bo tam normalna temperatura. Jaka średnica itd. zależy od producenta kominka bowiem są już konstrukcyjnie gotowe wloty na powietrze (np. w kominkach JOTUL) np. Panorama ma 2 woty po 80 mm. Najbardziej praktycznym jest doprowadzenie powietrza od dołu (rura wychodzi z wylewki).

pajen1
20-04-2005, 06:42
U mne jest położona 160 PCV pod wylewką ze spadkiem na zewnątrz.
Rura wychodzi od spodu a wylewka pod kominkiem ma spadek w kierunku rury.Kominek jest z płaszczem wodnym więc jak kiedyś puści wodę rura będzie służyła do jej odprowadzenia

Whisper
20-04-2005, 06:45
U mnie fi 160 pod chudziakiem. Gdybym miał dać w warstwie styropianu to wyziębiłbym w tym miejscu podłogę, a u większości to i styropianu by nie starczyło.

rafałek
20-04-2005, 07:21
Ja mam 110 w piasku pod posadzką.