PDA

Zobacz pełną wersję : Dach - czy wszystko jest ujęte w wycenie?



Papucy
23-09-2017, 07:55
Witam proszę o opinie czy coś w tym zestawieniu brakuje ewentualnie co zmienić na lepsze wygodniejsze etc.

Dach 12 na 10 40 stopni

Myśle jeszcze o tej folii jak w link , Tyvek polecany ale ta gramatura czy nie za cienka?
https://sklepdekarza.pl/pl/p/MEMBRANA-DACHOWA-mdm-VENTIA-Q-Premium-230gm2-75m2-rolka-GRATIS/463

Oraz zmianie szczotkę kalenicową na taśmę np coś takiego . Czy warto?
https://sklepdekarza.pl/pl/p/Tasma-kalenicowa-mdm-Vent-Roll-300mmx5mb-miedziana/499397347

ag2a
23-09-2017, 08:33
Może się czepiam ale czy przy takim zamówieniu aż tyle masz za transport płacić? Blach 1,25 na 2,0 potrzebujesz aż 30 szt?

Papucy
23-09-2017, 08:41
Może się czepiam ale czy przy takim zamówieniu aż tyle masz za transport płacić? Blach 1,25 na 2,0 potrzebujesz aż 30 szt?

Nie patrz na ceny : ) dalej są po rabacie . No nie wiem wysłałem rzut połaci i otrzymałem takie ilości.

Kemotxb
23-09-2017, 12:14
Możesz zamienić dachówkę skrajną na obróbkę blachą bo jak popatrzysz na ceny to za 82 szt dachówki masz cenę ponad 3 tysie czyli połowę ceny za 1680 szt dachówki podstawowej, a i tak trzeba szczyty tzw wiatrownice obrobić blachą bo goła deska wystawać będzie. Poza tym nie masz żadnego komina i jego opierzenie ? gdzie wycena rynien ? wyłaz dachowy, ławka kominiarska, płotek przeciwśniegowy, dolicz jeszcze palety ...

Papucy
23-09-2017, 13:57
Możesz zamienić dachówkę skrajną na obróbkę blachą bo jak popatrzysz na ceny to za 82 szt dachówki masz cenę ponad 3 tysie czyli połowę ceny za 1680 szt dachówki podstawowej, a i tak trzeba szczyty tzw wiatrownice obrobić blachą bo goła deska wystawać będzie. Poza tym nie masz żadnego komina i jego opierzenie ? gdzie wycena rynien ? wyłaz dachowy, ławka kominiarska, płotek przeciwśniegowy, dolicz jeszcze palety ...

No fakt o tym nie pomyślałem . Dzięki. Kominów nie będzie . Płotek i właz doliczę . Rynny mam osobną wycenę.

A co do membrany co myślicie o tej MDM versus Tyvek? Szczotka kalenicowa czy taśma ?

m.bielacka
24-09-2017, 12:57
Możesz zamienić dachówkę skrajną na obróbkę blachą bo jak popatrzysz na ceny to za 82 szt dachówki masz cenę ponad 3 tysie czyli połowę ceny za 1680 szt dachówki podstawowej, a i tak trzeba szczyty tzw wiatrownice obrobić blachą bo goła deska wystawać będzie. Poza tym nie masz żadnego komina i jego opierzenie ? gdzie wycena rynien ? wyłaz dachowy, ławka kominiarska, płotek przeciwśniegowy, dolicz jeszcze palety ...

Bez przesady, to jest prosty dach, więc nie wszytko musi być np. wyłaz czy ochrona przeciwśniegowa. CO membrany to akurat średni wybór. Tęjakość spokojnie będziesz miała sporo taniej ajk weźmiesz Eurovent, MDM czy Avaline. Co do blachy to akurat wydaje mi się, żę wybór dachówek skrajnych to lepsza decyzja.

Kemotxb
24-09-2017, 13:29
Bez przesady, to jest prosty dach, więc nie wszytko musi być np. wyłaz czy ochrona przeciwśniegowa. CO membrany to akurat średni wybór. Tęjakość spokojnie będziesz miała sporo taniej ajk weźmiesz Eurovent, MDM czy Avaline. Co do blachy to akurat wydaje mi się, żę wybór dachówek skrajnych to lepsza decyzja.

No pewnie nie musi być .... wyłaz dachowy 400 zł, płotek przeciwśniegowy 300 zł tego nie musi być ale dachówka skrajna za 3 tysie musi być. Na dach wyjdzie zrywając dachówkę a jak mu na głowę (czy auto) spadnie czapa śniegu to się otrzepie i popatrzy jakie śliczne szczyty ma :). Dachówki skrajne to marketing producenta jest 10 razy droższa niż podstawowa mimo że jest mniejsza i wcale nie jest 10 razy bardziej skomplikowana, po prostu producent musi na czymś zarobić gdyby chciał cenę dowalić za podstawową to 1680 szt razy 33,70 zł = 56 616 zł nikt by wtedy ceramiki nie kupił. Cena dachu wychodzi tylko i wyłącznie na dodatkach czyli gąsiorach, narożnikach, skrajnikach, kominkach wentylacyjnych (antenowych), łącznikach kalenic itd. Też mam prosty dach i kilkanaście wycen miałem, ogadałem się z fachowcami wiele razy. Obudowa komina z pełnego klinkieru ponad połacią czyli w sumie kawałek kosztuje 2 razy więcej niż wybudowanie całego komina od podstaw ... gdzie tu sens i logika ? To tak jakby kupić Fiata Pandę i później przerabiać go na BMW Z3

jak_to_mozliwe
24-09-2017, 15:05
Jeśli jest komin (nawet gazowy) tu musi być albo wyłaz albo schodki - tańszy jest wyłaz.

Papucy
24-09-2017, 15:33
He, dzięki team włazu i płotka uważam za zamknięty. Proszę o opinię odnośne folii dach bez deskowania.

Z czego wykonuje się takie obróbki ? Czy są to gotowe elementy ? Czy można kupić arkusze blachy pod kolor dachówki i ekipa sobie poradzi? Czy jak zastosuje blachę zamiast skrajnej dachówki to blacha nachodzić będzie na dachówkę czy pod?

Kemotxb
24-09-2017, 18:54
Takie obróbki robi się z blachy, są różne sposoby wykańczania skrajów czyli tzw wiatrownicy. Wykonuje się je na budowie i dopasowuje do dachu. Kolor blachy można śmiało dobrać do koloru dachówki, może nie będzie idealnie taki sam ale wg mnie dach z lekko różniącymi się obrzeżami wygląda o wiele lepiej niż jednokolorowy w całości. Taki jednokolorowy jest po prostu nudny, poza tym i tak trzeba kawałek blachy dać żeby osłonić deskę końcową, no chyba że wolisz np struktonit, ale on też idealnie pod kolor nie będzie. Wiatrownica zachodzić może pod dachówkę i pod nią tworzy tzw wypust z wygięciem ku górze tworząc takie jakby korytko, dzięki temu woda spływa bez problemów i jest szczelnie. Każda ekipa od dachów powinna sobie z tym poradzić, obróbka blachy to element praktycznie nieodłączny przy dachach.

Kamil30cm
24-09-2017, 20:35
1.Co ty za głupoty piszesz ? Wiatrownica z blachy ??? Przy dachówce proszę Cię . !!! Blacha wyblaknie po 10 latach i będzie do malowania . Za wyginanie i montaż wiatrownic z blach płacisz EXTRA kasę. Myślisz że dekarz będzie za darmo Ci montował blachy, jak może założyć dachówki krawędziowe??Tyle roboty extra dochodzi . Korytko może z czasem może się zapchać i przelewać szczególnie przy płaskiej dachówce ( wiem to z doświadczenia jak ptaki naniosły syfu, bądź kurz na budowie po elewacji) Ps. Jak chcesz zaoszczędzić to wrzuć blachę trapezową no bo po co dachówka. Tak samo po co rynny ??? daj tylko pas nadrynnowy i niech leci sobie swobodnie tam gdzie chce. Jak słyszę takie wypowiedzi to żal mnie ściska.
2. Co do membrany to ogólnie 5-10 lat i szlak ją trafia. Ale ogólnie na 1 rzut to jest w miarę mocna, ale jak kłaść już membranę to tylko Alpha Rexx - 470 g/m2

Kemotxb
27-09-2017, 21:30
1.Co ty za głupoty piszesz ? Wiatrownica z blachy ??? Przy dachówce proszę Cię . !!! Blacha wyblaknie po 10 latach i będzie do malowania .
A z czego ? z plastiku ? dachówka skrajna kończy się w 1/3 deski końcowej i co .... ? i tak trzeba to zakryć albo blachą albo struktonitem albo pomalować deskę albo kto wie czym jeszcze wykończyć, no normalnie rewelacja

Bepo
27-09-2017, 21:50
No fakt o tym nie pomyślałem . Dzięki. Kominów nie będzie . Płotek i właz doliczę . Rynny mam osobną wycenę.

A co do membrany co myślicie o tej MDM versus Tyvek? Szczotka kalenicowa czy taśma ?

Nie musisz robić wyłazu. My usunęliśmy z projektu, bo był po drugiej stronie domu niż komin... Zamiast tego stopnie kominiarskie od początku połaci aż do komina. A do stopni drabina. ;)

PS: Wyszło taniej niż wyłaz.

jak_to_mozliwe
28-09-2017, 07:45
Nie musisz robić wyłazu. My usunęliśmy z projektu, bo był po drugiej stronie domu niż komin... Zamiast tego stopnie kominiarskie od początku połaci aż do komina. A do stopni drabina. ;)

PS: Wyszło taniej niż wyłaz.

To ciekawe, nam wychodzi za stopień (najtańszy) ok 120zł, potrzebowalibyśmy ich ok 8. Wyłaz to koszt ok 330zł.

Kamil30cm
28-09-2017, 19:16
No i niech zakrywa 1/3 dachu. Ja robię to co należy do mnie czyli jest na dachu czyli dachówka, pas nadrynnowy, krawędziowe , rynny, opierzenie komina . wyłaz itp.. To co jest pod dachem czyli pas podrynnowy i blacha pod wiatrownicą kwalifikuje się do podbitki i jest płatne extra. Tak samo jak akcesoria dachowe typu płotki itd.

Bepo
28-09-2017, 20:58
To ciekawe, nam wychodzi za stopień (najtańszy) ok 120zł, potrzebowalibyśmy ich ok 8. Wyłaz to koszt ok 330zł.

U nas właz miał być też oknem, z którgo zrezygnowaliśmy(jakieś 1000 zł oszczędności). :) Poza tym i tak byśmy musieli położyć stopnie na połowie dachu, bo był zaplanowany po drugiej stronie domu, więc finalnie wyszło taniej. :) Poza tym przez wyłaz musi się zmieścić dorosły mężczyzna z torbą sprzętu. Niektóre wyłazy wyglądają na wyjścia dla krasnoludków ;)