PDA

Zobacz pełną wersję : izolacja balkonu na zimę



qwertykokos
25-09-2017, 18:20
Dzień dobry. Chciałbym przed zimą zabezpieczyć balkon nad garażem by woda nie stała bezpośrednio na betonie oraz by nie spływała po murach. Na razie jest SSO więc nie chcę robić kompletnej izolacji. Myślałem by wysmarować cały balkon dysperbitem i na to ułożyć papę termozgrzewalną oczywiście zgrzać ją na zakładach i odpowiednio daleko wysunąć poza obrys balkonu by woda ściskała z dala od ścian. W przyszłym roku poszedł by na to styropian, wylewka i cała reszta. Czy takie rozwiązanie jest poprawne. Czy dysperbit się nadaje do tego?

gnago
25-09-2017, 19:04
Jak dysperbit wyschnie przed najbliższym deszczem? To faktycznie wystarczy. Ale powinieneś działać systemowo zgodnie z zaleceniami koncernów budowlanych. No i dać im zarobić

qwertykokos
25-09-2017, 19:19
W tym momencie balkon jest mokry bo padało ponad tydzień. Teraz podobno ma nie padać kilka dni dlatego jak balkon trochę przeschnie chciałem posmarować go dysperbitem a jak on wyschnie to po kilku dniach nałożyć papę. Wiem że są różne rozwiązania systemowe jednak w tym roku nie mam kasy by robić taras kompleksowo. Myślałem zakończyć na papie.

creative_21
26-09-2017, 19:49
u mnie to samo i tak będzie ci cieknąć po ścianach nawet jak zrobisz papą
trzeba zrobić rynny żeby nie ciekło albo okap zeby nie sączyło się po ścianach
ja przykrywam folią na ten rok a w przyszłym zrobie porządnie

qwertykokos
26-09-2017, 20:04
Tak oczywiście okap musi być. Chcę wypuścić papę z 30-40cm poza taras a od spodu przybiję jakieś klocki by papa miała na czym się opierać. Wtedy po ścianie nic nie powinno się sączyć.

creative_21
27-09-2017, 16:09
tylko co po zimie będziesz zrywał papę robił spadek ? bo przecież na to nie położysz warstwy spadkowej po zimie

qwertykokos
27-09-2017, 20:01
Myślałem zrobić spadek na warstwie dociskowej. Taras nie jest duży ma 3m długości więc te 3cm spadku spokojnie uzyskam na tej warstwie.