PDA

Zobacz pełną wersję : ogrzewanie podłogowe w łazience, mieszkanie



mateuszex
26-09-2017, 20:24
Witam, urządzam właśnie mieszkanie i chciałbym mieć ogrzewanie podłogowe w łazience, bo bede miał przysznic bezbrodzikowy. Wylewka jest już zrobiona. Czy dużo będzie z tym pracy i jaki może być przybliżony koszt. Mieszkanie na I pietrze, łazienka ma 4,5m.

Mareks77
27-09-2017, 10:28
Inwestycja nieopłacalna. Nie wiadomo jaka jest grubość izolacji pod wylewką.więc przy standardzie dewelopera będziesz ogrzewał siebie , i cały strop a przez to sufit sąsiada.
Przy instalacji odpływu do brodzika zorientuj się w grubości.
Leżeli grubość jest w okolicach min 5 - 6cm to zamiast zwykłego styro można by zastosować XPS

Kaizen
27-09-2017, 11:49
Witam, urządzam właśnie mieszkanie i chciałbym mieć ogrzewanie podłogowe w łazience, bo bede miał przysznic bezbrodzikowy. Wylewka jest już zrobiona. Czy dużo będzie z tym pracy i jaki może być przybliżony koszt. Mieszkanie na I pietrze, łazienka ma 4,5m.

Miałem tak w poprzednim mieszkaniu, mam w obecnym. Koszt - razem ze zwiększeniem robocizny względem układania płytek bez zatopienia maty IMO powinien być w okolicach 1000 zł. Tutaj zestaw (http://sklep.ogrzewanie-podlogowe.com.pl/dwustronnie-zasilane/1988-mata-grzejna-devimat-dsvf-150-15010-regulator-tvt16.html) - można wziąć też tańszy sterownik czy matę o mniejszej mocy i wydać mniej. Mata tej mocy pozwoli cieszyć się ciepłą posadzką po kilku(nastu) minutach od włączenia, jak to będzie dodatkowe ogrzewanie, więc będzie przydatna też w do ogrzewania "na żądanie" gdy o nietypowej, nie zaprogramowanej w sterowniku porze zechcesz mieć ciepłą podłogę.

agagrusz
28-09-2017, 10:29
Podłączę się pod temat
mam możliwość zakupu mieszkania 57 m2 - stan deweloperski, mieszkanie na parterze, rogowe. Są już wylewki. Czy warto skuć wylewki i zrobić wodne ogrzewanie podłogowe na całości mieszkania, czy dać sobie spokój i ewentualnie dać matę elektryczną w łazience? Jaki byłby orientacyjny koszt położenia podłogówki w takim mieszkaniu?

Kaizen
28-09-2017, 11:53
W mieszkaniu nie możesz ingerować w instalację CO, jeżeli jest wspólna (znaczy jeżeli nie masz w domu swojego kotła).

mateuszex
28-09-2017, 13:26
W mieszkaniu mam taki piecyk grzewczy na gaz, wiec chyba mogę to zrobić. A z ta elektryczna mata grzewcza, to tez trzeba skuwac wylewke, czy to sie zmieści na pod płytkami? a co sie bardziej oplaca, miec elektryczne i włączać wtedy gdy jest potrzebne, czy podpiete do gazu i włączone wtedy gdy reszta grzejników?

mateuszex
28-09-2017, 13:29
agagrusz możesz mi wkleić link do tego tmatu?