PDA

Zobacz pełną wersję : styropianowa dylatacja chudziaka - jak ochronić przed gruntem asfaltowym?



dylatacja123
26-09-2017, 20:35
Witajcie,
remontuję podłogę na gruncie. Obniżam trochę podłogę i będę robił izolację typu wannowego papą asfaltową. Wylałem chudziaka i zrobiłem dylatację 2cm styropianem. Teraz mam pewien problem. Muszę chudziaka i fundamenty do poziomu starej izolacji poziomej wysmarować Szybki Grunt SBS od Icopala ale on zjada styropian.
Jak ochronić tą dylatację styropianową przed gruntem rozpuszczalnikowym? Oczywiście można uważać ale grunt i tak w wielu miejscach spłynie na styropian. Pomyślałem, że po prostu zaleję ten styropian teraz warstwą folii w płynie. Nie wiem jeszcze czy nie reaguje ze styropianem ale jest szansa, że nie. Proszę Was o jakieś pomysły.

dylatacja123
28-09-2017, 18:57
Kupiłem i sprawdziłem folię w płynie. Prawie chroni. Jak grunt spłynie na styropian to tylko trochę "zjada" zanim wyschnie, więc problem tu opanowany.

Pojawił się nowy: jak będę grzał papę i chudziaka/ ścianę fundamentową w rogach to jak uchronić styropian przed skurczeniem? Nie grzać i nie kleić w tych miejscach? Napiszcie mi jakie macie doświadczenia.