PDA

Zobacz pełną wersję : drzwi harmonijkowe na wymiar jako zasłona regału



Sylw.
28-09-2017, 08:39
Hej
Zastanawiam się nad zasłonięciem półek w regale przed kurzem w baaaaaardzo malutkim pomieszczeniu gospodarczym. Myślę nad drzwiami harmonijkowymi,z cieniutkimi lamelami, bez przeszkleń, bez okienek, całe , jednolite i najlepiej jakby system jezdny mocowany byłby do sufitu. Wysokość 275 cm a szerokość 98-100 cm. Czy to dobry pomysł, gdzie kupić, jak by to wyglądało? Może ktoś ma i używa. Każdy inny pomysł mile widziany. Ale odpadają drzwi przesuwne, kotary zasłonowe itp.

mazwoj
28-09-2017, 09:01
Harmonijki jako takie już dawno wyszły z mody. Znajdziesz jakiś małych lokalnych producentów którzy to jeszcze robią. Z takich opcji mniej klasycznych masz:
-drzwi przesuwne (DRE, Porta, Erkado, Invado i w sumie wszyscy inni producenci)
-drzwi ażurowe wykonane własnoręcznie (w sensie zawiasy i jakaś ościeżnica)
-drzwi łamane (model Alfa albo Beta z Porty)
-drzwi harmonijkowe - nie lubią one kurzu od razu podpowiem Ci jak masz je mieć w pomieszczeniu gospodarczym
-pionowe żaluzje drewniane - nie moja branża więc nie podpowiem.

Więcej pomysłów nie mam. A co do harmonijek to nie sprzedaje się ich z powodu ich awaryjności i wątpliwych właściwości "drzwio-podobnych" :D.

Sylw.
28-09-2017, 19:10
Pomieszczenie, o którym pisze będzie mieć normalne drzwi. Żaluzje, drzwi przesuwne odpadają, drzwi składane również.To coś nie musi być superładne, ani modne. ma być praktyczne i.... tanie.
Mazwoj napisałeś " -drzwi ażurowe wykonane własnoręcznie (w sensie zawiasy i jakaś ościeżnica)"- masz jakiś konkretny pomysł, wizję?

Drzwi harmonijkowe nie lubią kurzu i dlatego się zacinają?

Elfir
28-09-2017, 19:41
nie lepiej roletę bambusową?

Sylw.
28-09-2017, 20:29
Chciałabym otwierać w kierunku lewo- prawo , a nie góra- dół.

Elfir
28-09-2017, 20:58
zasłonka?

Sylw.
29-09-2017, 20:34
zasłonka?

Pisałam, że kotary, zasłony odpadają....

Sylw.
05-10-2017, 19:18
Nikt nie ma pomysłu?