PDA

Zobacz pełną wersję : KREISEL - jaki klej do płytek klasy S2?



przemekaerox
02-10-2017, 16:54
Witam,
Poszukuję bardzo dobrego kleju na ogrzewanie podłogowe do płytek 20x120cm układanych w jodełkę. Z racji wzoru w jakie będą układane kafelkarz nie będzie zwracał uwagi na dylatację ( tak wiem, trzeba dobrze wygrzać, zagruntować, położyć, a i tak może pękać ). Proszę o podpowiedź jaki klej kupić rozumiem, że na obecną chwilę najbardziej elastyczny jest klasy S2 i tutaj pytanie co sądzicie o KREISEL EXPERT 4 jest klasy S2, a kosztuje tylko ok. 70zł co w porównaniu z klejami MAPEI klasy S2 jest niską ceną.
Czytając wątki na forum spotkałem się wiele razy z opinią, że w miejscu dylatacji kleić na SIKABOND T8. Tak więc lepiej zainwestować w klej klasy S2 i kleić wszystko tym klejem czy może lepiej tańszy klasy S1, a tam gdzie dylatacja to SIKABOND T8?
Fuga chyba też ma znaczenie więc jaką zastosować najbardziej elastyczną??

maciuspala
02-10-2017, 18:10
Sika T8 to klej do balkonów i tarasów nie potrzebujesz aż takiej ochrony przeciwwodnej ktora kosztuje 400 zł za 6 m2, w dodatku T8 wymaga się fugi elastycznej z Sikaflexu(uszczelniacz w silikonie)
W lazience wystarczy dobry klej elastyczny plus folia w plynie z taśmami, i czy to bedzie Kreisel Expert 4, czy Ceresit CM17 czy żelowy Kerakoll H40 to i tak już za dobre kleje.
Jest dużo dobrych firm i większość jest dobra, u mnie część plytek jest na Weber, część na Sopro No1, a część na Ceresicie CM17 i od 8 lat nigdzie nie ma problemu.

przemekaerox
02-10-2017, 19:28
Dziekuję za pierwszą poradę. Ten klej ma być zastosowany w salonie kuchni i jadalni łacznie ok 60m2 i trzy przechodzące dylatacje zrobione przez posadzkarzy. Szukam najlepszego kleju by jednak ta jodełka nie pękła. Wiele osób na forum właśnie polecała sikabond t8, a może sa jeszcze jakieś propozycje?

kuusamo
02-10-2017, 20:57
Sporo MG-FLEX MICROGUM S2, 140pln/15kg worek

przemekaerox
15-10-2017, 18:17
kussamo - klej ( Sopro Mg-Flex Microgum S2 ), który zaproponowałeś jak napisałeś kosztuje ok. 140zł / 15kg jest klasy S2 wytrzymałość złącza jako przyczepność początkowa ≥ 1,0 N/mm².
Klej o którym ja próbuję się coś dowiedzieć ( Kreisel Expert 4 ) cena ok. 70zł / 25kg jest klasy S2 wytrzymałość początkowa ≥ 1,0 N/mm².
Zaś polecany Kerakoll H40 Biały Shock idzie go kupić za 50zł / 25kg jednak jest tylko klasy S1 wytrzymałość na ścinanie (gres /gres) po 28 dniach ≥ 2,5 N/mm²

Pytanie czy ten parametr wytrzymałości jest istotny czy jedynie klasa S2, która jest lepsza od S1, więc dlaczego Kreisel jest dużo tańszy od Sopro czy Mapeia ? Warto go kupić?

vadiol
16-10-2017, 21:46
Mam wrażenie , że zadałeś niewłaściwe pytanie . Zamiast jakiego kleju , spełniającego normę S-2... użyć . Powinieneś zapytać : jak skutecznie przykleić płytki o formacie 20/120 do podłoża ...?