PDA

Zobacz pełną wersję : Kiedy montować kominek - mam stan surowy



Kleco
15-04-2005, 20:57
Kiedy montować kominek - mam stan surowy. Przed tynkami czy po czy może jeszcze kiedy indziej. Prosze o pomoc :-?

Mały
15-04-2005, 21:00
Im później -tym lepiej. Pamietaj ,że nie każdy tynkarz to czyścioszek i pomyśli o tym ,żeby Ci kominek obłożyć np folią. A plamy z cementu i wapna mogą nieźle wkurzyć.

ozzie
15-04-2005, 22:47
U nas tynki, potem wylewki, parapety wew, teraz sufit GK w salonie i montaz + obudowa kominka.

tchrzano
15-04-2005, 22:48
Po wykonaniu instalacji na scianach, centralnego odkurzacza, wod-kan, a nastepnie tynkow mam wszystko upaprane tynkiem. Nigdy, nigdy, nigdy nie zdecyduje sie wiecej na taka kolejnosc :) , a co dopiero mowic o pieknym kominku.

W czasie rozmow z kilkoma firmami od kominkow, wszyscy jednoglosnie stwierdzili, ze kominek praktycznie na koncu, tzn. po wylewkach lub nawet po plytkach (zaleznie od woli inwestorow)

Enter
18-04-2005, 21:29
Mysle, ze jak najpozniej. Jesli natomiast zdecydujesz sie na piec wolnostojący to mozesz go kupic nawet jak bedziesz mial wszystko zrobione w domku, meble ustawione i tak dalej. Taki piec po prostu ustawiasz i wkladasz rure do sciany (oczywiscie wczesniej musisz ja zostawic) i juz dziala. Montaz po ustawieniu piecia to kilka minut (okolo 3)

Kon111
19-04-2005, 09:13
Wiadomo, że najbezpieczniej jest montować kominek (wkład żeliwny) po brudnych pracach, ale jeśli zamierzasz suszyć tynki lub wylewki właśnie kominkiem (np. na jesieni lub zimą) to wypadałoby zmontować go (bez zew. obudowy) jeszcze przed tynkami. U mnie tak właśnie było i powiem szczerze, że przy odrobinie wysiłku i przypilnowania wszystkie kataklizmy typu tynki, wylewki itp. nasz wkład przetrwał. A przy okazji przysłużył się w czasie zimy, gdy walczyliśmy o dodatnią temperaturę po wykonaniu tynków.

Leszek B
19-04-2005, 09:27
Moja kolejność:
- kanał doprowadzający powietrze z zewnątrz
- kanały DGP
- instalacje
- wylewki
- płyty g-k (zamiast tynków)
- podłączenie wkładu do komina
- obudowa kominka
- kolory na ściany, dechy na podłogę i fotel przed kominek

Powodzenia

Cypek
19-04-2005, 10:00
Podczas prac wykończeniowych

RYDZU
19-04-2005, 10:13
U nas wkład dosłownie wleciał ;) do środka zaraz po wstawieniu okien. Tynkowanie odbywało
się już przy podłączonym wkładzie - ale był (i na razie jest) to sam wkład.
Doprowadzenie powietrza zrobiłem teraz - przed wylewkami.
Sam wkład właściwie przetrwa wszystko - wymaga tylko późniejszego dokładnego
czyszczenia z resztek zaprawy, kurzu, gruzu i reszty śmieci.

Nastepny raz też bym tak zrobił - ale wynikało to z sezonu zimowego. Czymś musiałem grzać.
W waszym przypadku nie ma takiej konieczności - na dworze robi się coraz cieplej.

Pozdrawiam

MaBi
19-04-2005, 10:42
Ja instalowałem kominek po zakończeniu wszelkich prac: podłoga na gotowo bo kładłem płytę marmurową przed kominkiem nachodzącą na podłogę aby nie było łączenia na styk, ściany i sufit na gotowo (ściany przy kominku jeszcze raz pomalowałem bo zostawiłem te miejsca ale jak się później okazało mogłem smiało mieć pomalowane wcześniej)