PDA

Zobacz pełną wersję : wymiana podłogi



remoncik
15-04-2005, 22:00
zdemontowałem starą podłoge, usunąłem polepę, belki o przekroju 20x20 cm w dobrym stanie, dł. 5,7 m, rozstaw ok. 105 cm. Co zamiast desek podłogowych, myślę o płycie osb ew. wiórowej, ale jaka powinna być jej grubość, a może dać ją podwójnie, albo jeszcze inne pomysły. Aha to jest strop między piętrami Dzięki

tomek1950
15-04-2005, 23:08
Dlaczego usuwałeś belki?

remoncik
16-04-2005, 19:06
sorry napisałem trochę nie po polsku Belki oczywiscie zostały, no i sufit w pokoju poniżej i wolałbym żeby tak zostało

Sp5es
16-04-2005, 19:21
Elegancka, ale nie najtańsza metoda to system podłogowy Fermacell. Płyta mocna, z wpustami, kładzie się na sucho. Jak potrzeba to podsypuje się specjalnym "gruzem' gazobetonowym, systemowym. Fajne, mocne, szybkie i drogie.

invx
02-05-2005, 18:31
lub polska wersja tego co kolega wyzej napisal i duzo tansza. To zamias podsypki keramzyt stabilizowany cementem, a na to dwie warstwy plyt OSB skreconych do siebie :wink: Rownie dobre a tanie. Ale jesli sa belki to nie ma co bawic sie w podsypki tylko je wykorzystac.
Jesli to stro pomiedzy pietrami, to warto go dodatkowo wyizolowac akustycznie. W tym celu daj pomiedzy belki welne mineralna grubosci belek. A jesli sa za niskie mozesz je nadbic. Na to to daj PLyty OSB (gdubosc zaleznie do rozstawu belek) Mozna dac dwie wwarstwy na mijanke aby zmniejszyc efekt tzw. "klawiszowania". Pod plyty na belki daj paski z filcu lub korka aby strop byl bardziej dzwiekochlonny. I wazne aby pomiedzy plytami OSB pozostawic szczeline ok 2-3mm, aby plyty mogly swobodnie pracowac. I oczywisice dylatacja wokuł scian.

:)