PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie naprawić lub co kupić - pralko-suszarka otwierana z góry



maciez
06-10-2017, 18:00
Witam
Ze względu na rozmiar mieszkania i małą łazienkę oraz położenie , wilgotny klimat, półtora roku temu wybór padł na pralko-suszarkę otwierana z góry. Ponieważ nie znalazłem tego typu urządzenia wśród nowych produktów wybór padł na zakup komisowy. 2 tygodnie przy próbie włączenia wysadziło bezpiecznik automatyczny, po jego włączeniu kontrolka na pulpicie z pokrętłami świeci się ale pralka nie działa. Zawołany fachowiec stwierdził , że pewnie silnik , skasował 100 zł zaliczki , wziął silnik i powiedział , że się pojawi. Po 2,3 dniach pojawił się z drugim , który po podłączeniu nie usnął problemu , pralko-suszarka dalej nie działa. Stwierdził , że może to być jakiś moduł (koszt ok. 800 zł) i za diagnozę chciał zabrać tę stówkę (cwaniak). Kiedy po wyperswadowaniu mu, że żadna diagnoza nie została postawiona uniósł się honorem , oddał zaliczkę i na pamiątkę zostawił niezamontowany silnik na podłodze obok pralki. Na tym przeboje z bohaterami wypisz wymaluj "programu usterka" nie skończyły się. Następny "poważny" warsztat AGD umówił na kolejne 2 terminy (o pierwszym zapomniał) i drugiego również nie dotrzymał bez żadnego powiadomienia, straciłem 2 dni po 1,5 godziny (zwolnienie z pracy). Rozumiem , że się nie porywam na naprawę , o której nie mam zielonego pojęcia ale przyzwoitość nakazuje dotrzymania ustalonych terminów a przynajmniej kontaktu w przypadku rezygnacji. Żeby przestrzec wszystkich potencjalnych klientów podaję stronę serwisu http://www.naprawapralek-gdansk.pl/kontakt/ .
A teraz do meritum.
Ponieważ problem mam w dalszym ciągu szukam kogoś poważnego w Gdańsku kto zajmie się w sposób fachowy naprawą tego sprzętu lub chociaż określeniem czy się da to naprawić. Przypominam typ pralko-suszarki BLOMBERG wta3920. Z chęcią kupiłbym nowy produkt o takich określonych właściwościach ale przeszukałem z pomocą wujka Google sieć i pralko-suszarek otwieranych z góry szerokości 45 do 55 cm nie widzę . Każdy doradca w sklepach AGD próbuje wcisnąć mi sprzęt duży otwierany z przodu lub dwa urządzenia jedno na drugim ale jak mówiłem brak miejsca ogranicza mnie do określonego wyboru - 2 w 1 i rozmiar wskazany wcześniej. Jeśli ktoś zna producentów albo lepiej konkretne modele o takich właściwościach dostępne w handlu proszę o wskazanie, z góry dziękuję.
Pozdrawiam szanownych forumowiczów Maciek