PDA

Zobacz pełną wersję : Orientacyjny koszt robocizny SSZ 60m2



michup
06-10-2017, 19:49
Ile Waszym zdaniem może kosztować robocizna SSZ domku letniskowego 60m2 - projekt Sosenka 2 pracowni MG Projekt? Chodzi mi o orientacyjny koszt jakiego można spodziewać się rozmawiając z wykonawcami - tylko robocizna, materiały po mojej stronie. Ściany beton komórkowy, bez ocieplenia, dachówka ceramiczna, strop drewniany, wstawienie i okien i drzwi po mojej stronie.

https://www.mgprojekt.com.pl/sosenka-2

A może ktoś budował podobny domek i podzieli się informacją ile wyniosła robocizna SSZ.

Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

michup
17-10-2017, 21:32
Naprawdę nikt nic? Podpowiedzcie coś, proszę.

tkaczor123
18-10-2017, 06:03
Ciężko będzie Ci znaleźć wykonawcę do tak małego domu, a ceny pewnie Ci krzykną w granicach 30 tyś z robociznę do SSZ( brakuje ludzi do pracy), Materiały to z 50 tyś.

samotnik
18-10-2017, 07:17
Może nie być tak trudno, o ile inwestor jest elastyczny czasowo, tzn. zgodzi się, żeby na jego budowę przychodzili w przerwach. Taka drobna budowa to dobry zapychacz na czas przerw technologicznych na budowie większej. Przy takim domku każdy etap trwa 1-3 dni i można go szybko "machnąć", kiedy gdzie indziej się chwilowo nie robi. Tylko trzeba zrobić jakąś umowę z głową, żeby ekipa tego nie nadużyła i żeby budowa nie przedłużyła się na lata w ten sposób.

swierol
12-11-2017, 10:41
Cześć kolego. Mam identyczny pomysł na dom letniskowy a kiedyś może i całoroczny. Dokładnie ten sam projekt. Pytałem już jednego wykonawcę i powiedział tak: ławy 45 zł/Mb, murowanie bloczka 35 zl/m2 i tak samo ściany. Z tym, ze zaznaczył ze częściej muruje z ceramiki. Biorę jeszcze pod uwagę 65-75 jakaś parterowke aby więcej rzeczy moc zrobić samemu. Ja chce zlecić SSZ a resztę robić powolutku samemu.