PDA

Zobacz pełną wersję : Otwory i zarysowania - tapeta z włókna szklanego



kAs09
07-10-2017, 11:14
Witam wszystkich,

Wprowadziłem się do mieszkania, gdzie ściany działowe wykonane są z płyt GK. Na wszystkich ścianach w mieszkaniu mam położoną tapetę z włókna szklanego. Tapeta z włókna szklanego położona jest zarówno na płyty GK jak i na ściany betonowe co w zasadzie wygląda całkiem przyzwoicie. 2 lata wcześniej wszystko było malowane drugi raz przez poprzedniego właściciela.

Przymierzam się do przemalowania pokoju dziecka i mam taki problem. Pozostawione są tam otwory po kołkach, gwoździach itp. Dodatkowo w jednym miejscu jest tapeta przerysowana aż do płyty jakby ktoś przesuwał szafę po ścianie.

Zastanawiam się jak to zrobić. Zrywanie tapety z włókna szklanego nie wchodzi w grę z uwagi na problematyczność jej zeskrobania. Myślałem o szpachlowaniu całego pokoju na nowona tej tapecie i tapetowaniu z tymże, ta tapeta ogólnie jest w b.dobrym stanie. Mielibyście jakieś pomysły jakby to zamaskować ?
Myślałem o szpachlą do drewna, żeby wcisnąć w te dziury a później ta szpachla pokryta by była farbą. No nie wiem może macie jakieś inne pomysły co zrobić z tymi otworami po kołkach i tym zarysowaniem ... ?

Pozdrawiam

przemo1
07-10-2017, 12:15
Wstaw fotkę problematycznego miejsca - łatwiej będzie doradzić. Generalnie nigdy nie miałem problemu ze ściąganiem tapety z włókna szklanego.

kAs09
08-10-2017, 18:24
Aparatu nie mam ... no jest to otwór po wiertarce o średnicy 6mm.