PDA

Zobacz pełną wersję : Krok po kroku przepisanie działki



mala2580
09-10-2017, 08:05
Witajcie. Czy ktoś mi może podpowiedzieć jak to jest z przepisaniem działki? Cała działka należy do Babci i zm. męża. Część działki Babcia chciałaby mi zapisać w darowiźnie. Byłam dopytać w gminie i odpowiedzieli, że trzeba:

1: Babcia musi złożyć o warunki zabudowy
2: Dopiero po tym nastąpi podział części
3: Przepisanie działki
4: Ja czyli właściciel muszę złożyć kolejne warunki zabudowy?


Pytanie kieruję, ponieważ zastanawiam się czy aby nie można wyznaczyć działki ( tylko w takim wypadku co powiedzieć geodecie czy wspominać o planowanej budowie), przepisać i dopiero wtedy ja składam warunki zabudowy?

Będę wdzięczna za odpowiedź, ponieważ już sama nie wiem jaki krok zrobić :)

Bracianka
09-10-2017, 11:34
Chodzi o zmarłego męża? Jeśli tak, to najpierw wypadałoby zrobić postępowanie spadkowe.

mala2580
10-10-2017, 07:47
Dziękuję za odpowiedź.

Tak, dokładnie. Gmina jednak kieruje mnie, że na początku muszą być 'koniecznie' warunki zabudowy. Nie ma możliwości wcześniejszego podziału :(

saman
11-10-2017, 11:35
Pójdź do notariusza u którego będzie robiona sprawa i on Cię pokieruje dalej. Tutaj dowiesz sie jakiś rzeczy a notariusz wymyśli jeszcze coś innego. W ostatnim roku 3 krotnie byłem u notariuszy, każdy w mówił coś innego i po swojemu interpretował przepisy. Umówisz się na termin i dostaniesz od niego instrukcje co i jak gdzie za ile załatwić. Aaa, jeśli nie jesteś jedyną spadkobierczynią zastanów się nad spłatą reszty coś na papierze żeby później nie domagali się zachowku.