PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja ganku - prośba o wsparcie



ogleniu
09-10-2017, 09:32
Witam,
Dobudowałem sobie taki mały ganek i jestem na etapie jego ocieplania. Mam pewną wątpliwość czy dobrze to robię a chciałbym uniknąć szybkiego remontu.
398349
Może kilka słów wstępu o ganku. Ganek będzie ogrzewany. Fundament ocieplony, ścianki z bloczków komórkowych, dach wykonany z płyty MFP i papy a jak przestanie padać to dołożę gont. Dach będzie ocieplany wełną 10cm pomiędzy krokwiami+5cm lub 10cm na profilach. Pomiędzy "deskowaniem" a wełną będzie ze 2cm szczeliny wentylacyjnej.

Teraz kilka pytań:
1. W chwili obecnej ociepliłem ścianki szczytowe styropianem a szczelinę pomiędzy styropianem a dachem uzupełniłem pianką. Czy tak może być? Czy tutaj tez powinna być szczelina na wentylacje? Po za tym, styropian ten wpuściłem do środka i docisnąłem do krokwi ... aby ułatwić sobie życie i nie bawić się już tam z wełną. Teraz największy mój nie pokój budzi pytanie czy styropian może w ten sposób dochodzić do deskowania.
398347

398348

2. Czy ocieplenie elewacji mogę dociągnąć do deskowania? Czy może powinienem zrobić podbitkę a do tego styro z elewacji?

Z góry dziekuję

Jan P.
09-10-2017, 11:44
Styropian do góry. W żadnym wypadku gont, tylko papa termo. Jan

ogleniu
10-10-2017, 09:50
Dziękuję za radę.
Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące wentylacji pomiędzy wełną a deskowaniem.
Jak w moim przypadku najlepiej zrobić wyloty wentylacyjne?
-Zastosować 4 wywietrzniki połaciowe? Czytałem że wywietrzniki te wymagają spadku około 35stopni... u mnie jest jakies 14.
-Myślałem też aby zrobić jakieś szczeliny w obróbce blacharskiej i zabezpieczyć to siatka na owady.
-W chwili obecnej robię ocieplenie elewacji i ta blacha przyścienna zostanie zdemontowana i ponownie zamontowana na styropian. Myślałem żeby ją wygiąć, tak aby kąt był bardziej rozwarty i wtedy uzyskam jakąś tam przestrzeń którą powietrze mogło by wędrować na boki tej blachy, ale nie wiem czy to dobra droga.
398388

ogleniu
11-10-2017, 14:19
ktoś?... coś? :(

Jan P.
12-10-2017, 06:23
Można tak zrobić. Tylko papa nie za wysoko na ścianę. Jan