PDA

Zobacz pełną wersję : Kocioł 35kW nie może osiągnąć temperatury



dominikki
10-10-2017, 11:41
Witam
Od kilku dni mam podłączony kocioł o mocy jak w temacie z podajnikiem oraz sterownikiem ST-480N. Problem polega na tym iż nie chce on osiągnąć zadanej temperatury (60 st.) i przejść ze stanu praca w stan podtrzymania. Dokładniej to wygląda tak, że temperatura oscyluje w okolicach 50 st., wentylator cały czas pracuje, opał jest podawany a temperatura nie rośnie. Jak się zdarzy, że dobije do zadanej temperatury (raz na 12 godzin) to po 15 minutach temperatura zaczyna spadać i wracamy do początku. Ustawienia sterownika są następujące:
czas podawania - 12 s.
częstotliwość podawania: 80 sek.
siła dmuchawy: 60 (w skali od 1 do 100)
wentylator w 2/3 otwarty
tryb podtrzymania:
czas pracy w podtrzymaniu: 20 sek.
przerwa pracy w podtrzymaniu: 25 minut
czas pracy wentylatora: 30 sek.
przerwa w pracy wentylatora: 5 minut

Spalanie wygląda jak na filmie: https://www.youtube.com/watch?v=k0X_DX-c33k&feature=youtu.be
Bardzo proszę o porady co mogę jeszcze zrobić.

Maher
15-10-2017, 10:36
Witam
Od kilku dni mam podłączony kocioł o mocy jak w temacie z podajnikiem oraz sterownikiem ST-480N. Problem polega na tym iż nie chce on osiągnąć zadanej temperatury (60 st.) i przejść ze stanu praca w stan podtrzymania. Dokładniej to wygląda tak, że temperatura oscyluje w okolicach 50 st., wentylator cały czas pracuje, opał jest podawany a temperatura nie rośnie. Jak się zdarzy, że dobije do zadanej temperatury (raz na 12 godzin) to po 15 minutach temperatura zaczyna spadać i wracamy do początku. Ustawienia sterownika są następujące:
czas podawania - 12 s.
częstotliwość podawania: 80 sek.
siła dmuchawy: 60 (w skali od 1 do 100)
wentylator w 2/3 otwarty
tryb podtrzymania:
czas pracy w podtrzymaniu: 20 sek.
przerwa pracy w podtrzymaniu: 25 minut
czas pracy wentylatora: 30 sek.
przerwa w pracy wentylatora: 5 minut

Spalanie wygląda jak na filmie: https://www.youtube.com/watch?v=k0X_DX-c33k&feature=youtu.be
Bardzo proszę o porady co mogę jeszcze zrobić.

Po pierwsze taki stan czyli nie dochodzenie do temperatury zadanej jest najbardziej oszczędnym trybem spalania, jeżeli w domu ciepło to jest OK, gorzej jak przyjdą większe mrozy. Aby uzyskać większą moc z kotła to wystarczy zmniejszać częstotliwość podawania , zwiększać czas podawania i siłę nadmuchu i patrzyć na popiół czy nie robią się spieki lub nie dopala węgla.