PDA

Zobacz pełną wersję : Dach pod papą - czy mogę montować rynny



admiralbar
10-10-2017, 16:33
Cześć,
mam następujący problem u siebie- mam dach 2 spadowy pod papą, dachu jest sporo bo 320m2, krycie wierzchnie w przyszłym roku, czy mogę teraz zamontować rynny ?

A chcę to zrobić dlatego -jak spadnie deszcz, to z przodu i z tyłu bydynku robi sie błoto, porobiłem w ziemi ''korytka'' żeby odprowadzić wodę dalej, ale to niewiele zmienia, bo w sumie błoto mam nie tylko bliżej, ale i kałuże dalej od domu :)
1. Wystarczyły by mi same ryny, nawet bez rur spustowych - byle tylko odprowadzić wodę od budynku (np rurami drenażowymi).
2. Czy dawać pas nad i pod rynnowy (trzeba to i tak demontować przed łaceniem)
3. Deska czołowa już docelowa, czy szkoda ją dziurawić, bo nie wiadomo na jakiej wysokości będą rynny ?
Dzięki za pomoc.

Pawel Sowinski
10-10-2017, 19:16
jak tylko roboczo to ja bym prykrecił haki doczołowe do czoła krokwi, włozył rynne i pas pod pape do rynny

admiralbar
11-10-2017, 19:08
Ok, a ta pape wywinieta na pas czym ma byc zamocowana zeby wiatr jej nie poderwal ? Jako ze to tymczasowe rozwiazanie moze podkleic od spodu pas silikonem dekarskim i przykleic go do papy a sama blache mocowac farmerami ? Czy to juz druciarstwo niegodne samodzielnego wykonania ?

Pawel Sowinski
11-10-2017, 21:59
Przykrec farmerami przez pape i blache do deskowania. jak juz bedziesz robił na gotowo to bedziesz musiał usunał podziurawioną pape i dac pasek nowej. To rozwiązanie to troche takie "druciarstwo" ale roboczo da rade ( tanie szybkie skuteczne)

Pawel Sowinski
11-10-2017, 22:01
jak przykleisz pape do blachy to to pasy nadrynnowe poźniej bedziesz musial czyscic.a tak tylko odkrecasz i siup

Andrzej Wilhelmi
12-10-2017, 20:59
Jak się potrafi profesjonalnie wykoć okap to można montaż rynien robić docelowo bo to żaden problem z ustawieniem ich wysokości. Ja zawsze zaczynam realizację dachu od wykonania okapu i montażu rynien. Pozdrawiam.

admiralbar
12-10-2017, 23:35
To ja jednak zamontuje tymczasowo ;) Andrzej a jaki sposob mocowania papy na pas nadrynnowy Ty bys polecil ? Taki sam jak przedmowca ?

Andrzej Wilhelmi
13-10-2017, 23:00
Ja napisałem o wykonaniu docelowym. Natomiast jak chcesz prowizorkę to wypuść papę do rynny bez żadnego pasa nadrynnowego. Pozdrawiam.