PDA

Zobacz pełną wersję : Jak dobrze sterować ogrzewaniem przy piecu gazowym i ogrzewaniu podłogowym?



klimas7
15-10-2017, 07:47
Od pewnego czasu zastanawiam się jak optymalnie sterować ogrzewaniem w domu z piecem gazowym, ogrzewaniem podłogowym w salonie i łazienkach, oraz grzejnikami we wszystkich pomieszczeniach. Na chwilę obecną (wprowadziliśmy się w tym roku) sterowałem wszystkim ręcznie - temperatura na piecu oraz ew. odkręcenie ręczne grzejnika. Sezon grzewczy się rozpoczął, dlatego muszę kupić głowice termostatyczne do grzejników, ale nie wiem która opcja będzie lepsza:

1. Automatyczne sterowanie temperaturą na piecu (dokupienie sterownika - wyższa temperatura w określonych godzinach) + automatyczne sterowanie temperaturą na grzejnikach (kupno głowic z ustawianiem godzin)
2. Automatyczne sterowanie temperaturą na piecu (dokupienie sterownika) + manualne sterowanie temperaturą na grzejnikach (kupno zwykłych głowic)

Opcja 1 jest najdroższa (sterownik do pieca + droższe głowice do wszystkich grzejników), jednak wydaje się najlepsza, bo sterownik do pieca będzie też ograniczał ogrzewanie podłogowe i każdy pokój będę mógł skonfigurować w inny sposób. W drugim przypadku jest dużo taniej, ale może wydam potem więcej na ogrzewanie, czytałem też dużo negatywnych opini na temat działania automatycznych głowic, tym bardziej boję się, że nie zgram tego ze sterownikiem ustawiającym temperaturę na piecu.

Czy ktoś z Was ma podobne doświadczenia lub wiedzę i mógłby mi coś podpowiedzieć?

Przy okazji, z tego co czytałem, to głowice automatyczne sprawdzają temperaturę w pomieszczeniu, a sterowanie ogrzewaniem podłogowym mam w garażu - czyli nie mogę zastąpić tej głowicy manualnej od podłogówki rozwiazaniem automatycznym, tak?

mistalova
15-10-2017, 10:43
Bez schematu instalacji nikt Ci nic sensownego nie doradzi.