PDA

Zobacz pełną wersję : Czy warto inwestować w okna antywłamaniowe?



danse
16-10-2017, 11:15
Tak jak jest w temacie - zastanawiam się nad oknami antywłamaniowymi do domu. Spotkałem się jednak z poglądem, że żadna "antywłamaniowość" nie pomoże, bo złodziej i tak i tak dostanie się do domu. Co więc jest takiego "antywłamaniowego" w tych oknach, że warto je kupować? Albo dlaczego nie warto?

Oknoplast-Kraków
18-10-2017, 14:42
Szanowny Panie,


w oknach antywłamaniowych stosuje się szereg zabezpieczeń, które znacząco utrudniają sforsowanie okna. Poczynając od standardowych zabezpieczeń, montowanych w większości naszych okien, aż do specjalistycznych zabezpieczeń wyższego stopnia.


Do niezbędnego minimum zaliczamy zaczepy antywyważeniowe SafetyPlus przykręcane do stali w ramie, które uniemożliwiają podważenie skrzydła okiennego za pomocą łomu czy innych narzędzi. Drugim tego typu zabezpieczeniem jest wzmocnione zbrojenie skrzydła o grubości nawet 1.75 mm.


Kolejnymi, opcjonalnymi zabezpieczeniami są:
- klamka z kluczem, stanowiąca ochronę przed przekręceniem klamki z zewnątrz,
- blacha antyrozwierceniowa w okuciu, uniemożliwiająca rozwiercenie śrub mocujących klamkę,
- starannie rozmieszczone czopy i.S, które dzięki "zazębianiu się" z konstrukcją okna czynią wyważenie go jeszcze trudniejszym,
- wzmocnione szyby trwale połączone z folią antywłamaniową PVB - to rozwiązanie utrudnia uszkodzenie szyby, a nawet jej wybicie nie przesądza sprawy, gdyż warstwy szkła, zamiast się rozbić, będą przytrzymane przez folię,
- systemy alarmowe - m.in. sensory otwarcia okna, czyli tzw. kontaktrony.


Wszystkie te zabezpieczenia mają na celu ochronę domu czy mieszkania przed intruzami i cel ten doskonale spełniają. Oczywiście sforsowanie tych zabezpieczeń jest możliwe, choć niezwykle trudne i czasochłonne. Wymaga również użycia niestandardowych narzędzi.


Pozdrawiam.

danse
24-10-2017, 15:28
Dziękuję za odpowiedź, nie sądziłem że jest aż tyle opcji zabezpieczeń okien. Zastanawia mnie jeszcze czy wspomniana szyba z folią to to samo co tzw szyba klejona?

Oknoplast-Kraków
30-10-2017, 10:35
Tak, przykładową różnicę pomiędzy tymi rodzajami szyb przedstawiliśmy w naszym testowym wideo:
https://www.youtube.com/watch?v=WQjCK8aOTDo.


Cieszę się, że mogłem pomóc. Pozdrawiam