PDA

Zobacz pełną wersję : Elektromet Kwp-12 pomoc w ustawieniu



MaciejMacko
16-10-2017, 20:50
Witam! Jestem posiadaczem Kotła Elektromet KWP- 12 ns + sterownik Tech EL- 480 Jest z PIDem. Mam kilka pytań oraz niesamowicie wielką prośbę o pomoc w doborze parametrów. Na PIDzie niestety nie działa jak powinien. gaśnie lub przesypuje węgiel. Może kilka podstawowych informacji :
dom niecałe 100m2, ocieplony styropianem 10, Zbiornik na wode 200 litrów, Ekogroszek, który używam nosi nazwę NIEDŹWIEDŹ ( taki został polecony) W trybie letnim spalanie jest chyba w normie ponieważ schodzi około worka na 5 dni a nawet 6. Ale gdy ustawiam pompy na równoległe to worek starcza moze na dobę, a do tego są teraz problemy z uzyskaniem temperatury oraz niesamowicie dymi. Czy na różnych trybach trzeba mieć różne ustawienia? Sterownik Tech ma różne ustawienia załączania sie pomp o różnych godzinach czy to ma jakieś znaczenie bo tego nawet nie ruszałem. Mam nadzieję, że przedstawiłem sprawę w miarę jasno i znajdzie się ktoś kto pomoże. starałem się użycz wyszukiwania ale niestety nic nie znalazłem. Z góry dziękuję. Pozdrawiam!

kedlaw0
17-10-2017, 21:26
5 kg/24h w trybie lato to nie jest norma, chyba że pełne wanny idą do kąpieli. U mnie w lato idzie ok. 3kg/24h miału.

MaciejMacko
18-10-2017, 16:59
Wlasnie chodzi o to, ze raczej kapiele to pod prysznicem. Wiec twierdzisz kolego, ze to jest zbyt duze zuzycie? Nadal niestety nie uzyskalem odpowiedzi na zadane pytanie tj. O pomoc w ustawieniach parametrow.. moze znajdzie sie dobra dusza, ktora doradzi I pomoze.