PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja wod-kan natynkowa



Pawlo023
19-10-2017, 10:18
Witam!
Kupiłem mieszkanie z rynku pierwotnego. Podczas ostatnich oględzin okazało się, że instalacja wodna i kanalizacyjna w kuchni oraz łazience została położona na tynku. Czy jest to standardowe rozwiązanie? O ile w kuchni takie rozwiązanie nie jest kłopotliwe, to w łazience nie za bardzo mi pasuje. Czy w tej sytuacji hydraulik poradzi sobie we wkuciu wszystkich rur w ścianę, jeśli podłoga jest już wylana? W załączniku podaję zdjęcia.

Pozdrawiam

Krzysiek88
19-10-2017, 20:49
Mistrzostwo świata. Niestety ja osobiście spotkałem się już z czymś takim. Rozumiem, że ściana jest żelbetonowa i nie chce się im kuć - wcale się nie dziwie, ale ściny są też z pustaka/cegły tzw. maxa i też nie wkuwają, jest to dramat. śmiech na sali, albo nie wiem ... developer o tym nie informuje? Ktoś - w tym przypadku Ty - płaci kilkaset tysiecy za mieszkanie i już na starcie trzeba nie raz kilka stów na hydraulika wydać bo jeden weźmie 200zł za dniówke, a inny te 200zł to policzy ze przesunięcie takiego pojedyńczego punktu i Cie to moze wyjsc i 600-800zł. Jak wanne podpiąc jezeli bateria ma byc w scianie? heheheh nie wiem jak Oni sobie to wyobrazaja, Jeszcze sprawdz jakie masz tynki, cementowka czy gipsowe, oczywiscie lazienka to powinien byc cementowy, a jak znam zycie jest gipsowy i to taki ze pazurem go do pustaka wydrapiesz - taki miekki. Jest to oczywiscie do przerobienia, a czy jest to standard? to chyba zależy u jakiego developera, ale wg. mnie jest to teraz standard. Wszystko można przerobić, znam przypadki co ludzie skuwali wszystkie wylewki bo sobie podlogowke robili w bloku, czy to bylo legalne to nie wiem, ale robili.

gersik
23-10-2017, 13:23
Jak żelbet to postaw drugą ściankę.

dembi
26-10-2017, 18:36
Prawdopodobnie ściana jest żelbetowa. Schowanie instalacji wiąże się z wykonaniem bruzd. Robiąc bruzdę przetniesz zbrojenie ściany. Rozsądny hydraulik nie zrobi tego bez zgody projektanta - głupi hydraulik wyrżnie wszystko. Jeżeli podejścia bardzo przeszkadzają Ci w łazience, to spróbuj wykonać tzw. przedściankę.

Krzysiek88
26-10-2017, 19:18
Rozsądny deweloper sprzeda mieszkanie, nie rozsądny powie od razu, że owszem, instalacja wodno - kanalizacyjna będzie w Pana/Pani mieszkaniu, które oferujemy do sprzedaży ale rurki i kanalizacja w kabinie prysznicowej będą musiały iść wierzchem.

ma być szybko, tanio, nie solidnie, a na końcu drogo dla kupca, ot takie sa teraz zasady