Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Bloczek gładki - brak wypełnienia spoiny pionowej



kurtz
22-10-2017, 13:52
Mam wykonany kawałek ściany i zauważyłem, że z murarze nie wypełniają całych spoin pionowych klejem, bloczek ma gładkie krawędzie, więc z tego co czytam spoina powinna być.
Szpar nie ma, bo te spoiny pionowe z dwóch stron zalepiają klejem, ale tylko zaklejając szpary szpachelką, to chyba nie powinno tak być, zwróciłem im uwagę, ale jak już pomurują, to tego nie widać, musiałbym stać przy nich cały czas na budowie, żeby tego dopilnować.

Co o tym sądzicie, bo jak się więcej rozeznaje to widzę, że poza książką to większość tak muruje.

Kemotxb
22-10-2017, 15:17
Spoina pionowa powinna być, skoro nie ma żadnego zamka PW. Co na to kierbud ??

kurtz
22-10-2017, 15:35
będę dzwonił, tylko skoro już ściana na wysokość 1 metra jest wykonana a zależało mi na dobrej izolacyjności akustycznej (silikat) to co teraz zrobić? te puste przestrzenie prawdopodobnie będą pogarszać akustykę a teraz już tego nie naprawię...
porażka z tymi ekipami, człowiek musiałby stać i patrzeć na ręce cały czas

Andrzej733
22-10-2017, 15:59
jaki to bloczek? 25 bez pw?

kurtz
22-10-2017, 16:01
tak, 25x18 wysokość 22, bez pw

Kemotxb
22-10-2017, 16:38
Wcale nie musiałeś brać pełnego bloczka, spokojnie wystarczyłby drążony z PW, ale jak już tak zrobili to lipa. Nie wiem jak dużo tego jest tej ściany, ale ja po ostatnich wydarzeniach u mnie to nakazałbym rozbiórkę ściany i poprawę, obniżył wynagrodzenie za zwłokę. Zero litości dla wykonawcy, trzeba być za przeproszeniem kawałem h.... w takich relacjach inaczej wejdą Ci na głowę. Na początku byłem łagodny, na wiele się godziłem a koniec końca wyszedłem na durnia i dałem się zrobić w konia, teraz mam stratę materialną, czasową i szarpane nerwy.

kurtz
22-10-2017, 17:05
masz całkowita rację, też starałem się podejść jak do ludzi, wierząc, że akurat tym dobrze z oczu patrzy a potem robią cie bezczelnie w ch...

A na PW nie robi nikt spoin pionowych? wytrzymałościowo może ok, ale dla akustyki to też chyba nie bardzo
Mam wymurowane tego ok.600 bloczków, rozbiórka chyba nie wchodzi w grę, bo by się bloczek uszkodził, może nawiercić otwory w fudze i wcisnąć tam jakiś klej/piankę? tylko jaki

Kemotxb
22-10-2017, 17:26
A co to za silikat ? w sensie producenta ? Tylu bloczków nie zerwiesz niestety i chyba trzeba to zostawić tak jak jest. O akustykę się tak nie przejmuj takie szczeliny nie wpłyną na znaczną utratę pochłaniania dźwięków. Ocieplisz ścianę i powinno być dobrze.

kurtz
22-10-2017, 17:37
Grupa silikaty - silikat A

No własnie nie wiem jak to wpływa na akustykę, niby szczelin nie dużo, ale jak się okno rozszczelni to szczelina też mała a hałas mocno wzrasta,

jacentyy
22-10-2017, 18:47
^^
Jak bardzo na tym Ci zalezy ? Jezeli bardzo i jestes w stanie ich wywalic to mowisz im ze od tej pory maja byc klejone wszystkię albo wypad z budowy, powiedz ze sprawdzisz to losowo wybierajac pustaka odkuwajac kawalek wtedy sprawdzisz czy bylo na klej po calej powierzchni bocznej

Kemotxb
22-10-2017, 18:52
Jak się zaczęło źle z ekipą już teraz to później będzie tylko ciężej. Tak na serio to majster nie proponował dać spoiny jak zobaczył bloczki ?

fotohobby
22-10-2017, 19:05
Grupa silikaty - silikat A

No własnie nie wiem jak to wpływa na akustykę, niby szczelin nie dużo, ale jak się okno rozszczelni to szczelina też mała a hałas mocno wzrasta,

Super materiał i droższy od pozostałych bloczków.
Nie po to zapłaciłes WIĘCEJ, by mieć GORZEJ, niż w przypadku pełnego bloczka z PW
Ja bym postawił sprawę jasno. Wiedzieli z czego będą murować, więc to jest niedopuszczalne.
Pomóc może opinia technologa z Godzikowic.

kurtz
22-10-2017, 19:24
^^
Jak bardzo na tym Ci zalezy ? Jezeli bardzo i jestes w stanie ich wywalic to mowisz im ze od tej pory maja byc klejone wszystkię albo wypad z budowy, powiedz ze sprawdzisz to losowo wybierajac pustaka odkuwajac kawalek wtedy sprawdzisz czy bylo na klej po calej powierzchni bocznej

tak własnie zrobię, odkruszyłem kilka miejsc i sprawdzałem drutem, najbardziej mnie wkurza, że z istniejącym nic już nie zrobię

kurtz
22-10-2017, 19:26
Jak się zaczęło źle z ekipą już teraz to później będzie tylko ciężej. Tak na serio to majster nie proponował dać spoiny jak zobaczył bloczki ?

Ja mówiłem przed robotą, że spoiny pionowe i poziome, ale tylko wspomniałem, bo myślałem, że to oczywiste, przyjeżdżam a tu pusto...


"Pomóc może opinia technologa z Godzikowic"

jakiś namiar do niego?

Andrzej733
22-10-2017, 19:44
wojowanie z wykonawcą to nie takie dobre. Weż na bok ich szefa i pogadaj normalnie , zapytaj się czy jak bk robią to też nie dają spoin pionowych. Masz metr ścian powiedz szefowi wprost że kolejne warstwy muszą mieć spoiny pionowe jeżeli tego nie akceptują to podziękuj za współpracę.
Na nośność ściany to nie wpływa w porównaniu do PW no ale po co mieć dxiurki dla chińskich biedronek pod elewacją.

jacentyy
22-10-2017, 19:58
tak własnie zrobię, odkruszyłem kilka miejsc i sprawdzałem drutem, najbardziej mnie wkurza, że z istniejącym nic już nie zrobię

Zrobić to sie da zrobić tylko to czasochłonne i trochę kosztowne np można by wziać kotwy do betonu z żywicy i je wcisnać w szpary ( takie z tuby ) - trzeba by np na każdej szczelinie nawiercic na 2-3 cm mały otworek i wcisnąć zywice powinno zadziałać

kurtz
22-10-2017, 20:39
Zrobić to sie da zrobić tylko to czasochłonne i trochę kosztowne np można by wziać kotwy do betonu z żywicy i je wcisnać w szpary ( takie z tuby ) - trzeba by np na każdej szczelinie nawiercic na 2-3 cm mały otworek i wcisnąć zywice powinno zadziałać

ale czym to wciskać, są pistolety z tak cienką końcówką?


Andrzej733: postaram się pogadać normalnie, ale jak prosiłem przed robotą telefonicznie, to ja nie wiem jak trzeba mówić,

Kemotxb
22-10-2017, 21:40
Do "fachowców" szkoda gadać i tak zrobią po swojemu, a jak będziesz to na nich wymuszał to złośliwie zrobią tak jak chciałeś ... do przesady czyli tak żeby wyszło spitolone no i żeby wina za to spadła na Ciebie. Na nic umowy, ostrzeżenia, straszenie PIPem, SIPem, PINBem to są ludzie niereformowalni. Jedyne co na nich działa to kasa, za ten kawałek zrobiony źle nie zapłać nic, jak będą mieli pretensje to się z nimi pożegnaj bo napsują Ci krwi a dom ma być dla Ciebie czymś przyjemnym, czymś co będzie się miło kojarzyć i gdzie czujesz się dobrze. Jeśli ekipa ma Cię przeklinać to za przeproszeniem ... hd w 3d

fotohobby
22-10-2017, 21:53
Ja mówiłem przed robotą, że spoiny pionowe i poziome, ale tylko wspomniałem, bo myślałem, że to oczywiste, przyjeżdżam a tu pusto...


"Pomóc może opinia technologa z Godzikowic"

jakiś namiar do niego?

No to przecież fabryka, z której masz bloczki....

jacentyy
22-10-2017, 23:22
ale czym to wciskać, są pistolety z tak cienką końcówką?

No taka koncowa jak do silikonow mniej wiecej dlatego trzeba by troszke nawiercic dziure zeby glebiej weszlo - dlatego pisze ze to czasochlonne i tez trudno oszacowa ile pojzdzie tej zywicy ale cel osiagniesz - uszczelnienie.

Tanszy sposob pianka poliueretanowa, ale ona gorzej wyglusza zapewne

kurtz
23-10-2017, 06:17
No taka koncowa jak do silikonow mniej wiecej dlatego trzeba by troszke nawiercic dziure zeby glebiej weszlo - dlatego pisze ze to czasochlonne i tez trudno oszacowa ile pojzdzie tej zywicy ale cel osiagniesz - uszczelnienie.

Tanszy sposob pianka poliueretanowa, ale ona gorzej wyglusza zapewne

A coś takiego nie zaszkodzi, to pianka rozprężna, więc będzie rozpychać bloczek:
https://www.soudal.pl/pianki-profi/item/725-flexifoam

jacentyy
23-10-2017, 07:57
^^ nie rozepchnie , ale to pianka czyli ma gorsze własciwości akustyczne , ale taniej wyjdzie

Regius
23-10-2017, 19:20
No to przecież fabryka, z której masz bloczki....

Godzikowice z tego co kojarzę to chyba Sil-Pro (@kurtz pisał, że bloczki ma z Grupy Silikaty).

1Aleksandra1
03-02-2018, 18:45
Mam wykonany kawałek ściany i zauważyłem, że z murarze nie wypełniają całych spoin pionowych klejem, bloczek ma gładkie krawędzie, więc z tego co czytam spoina powinna być.
Szpar nie ma, bo te spoiny pionowe z dwóch stron zalepiają klejem, ale tylko zaklejając szpary szpachelką, to chyba nie powinno tak być, zwróciłem im uwagę, ale jak już pomurują, to tego nie widać, musiałbym stać przy nich cały czas na budowie, żeby tego dopilnować.

Co o tym sądzicie, bo jak się więcej rozeznaje to widzę, że poza książką to większość tak muruje.

Przykro mi ale muszę rzucić kamień.
Inwestor wybiera najtańszy materiał z którym jest najwięcej roboty.
Inwestor wybiera najtańszą ekipę.
A potem płacz.

Koło Staszowa była taka sytuacja:
Gość kupił najtańsze pustaki BK 600 klasy TLMA i kazał firmie murować na klej.
Wybrał tanich.
A potem pretensje że spoiny nierówne.
Niestety ściany trzeba było rozebrać i zaczynać od nowa z nową ekipą.
Ciekawe czy to coś nauczyło INWESTORA? :D