PDA

Zobacz pełną wersję : Uszczelnienie płyty balkonu



mich83
23-10-2017, 00:09
Witam. mam następujący problem. Na balkonie zaczęły odchodzić mi płytki , wylewka jest spękana i wilgotna. Nic od stanu developerskiego nie było zmieniane, budynek ma 8 lat. Sprawe zgłosiłem do administracji, zaczęli robić z tymże zastanawiam się czy jest to wykonywane prawidłowo. Mianowicie :

Parę centymetrów wylewki skuli, do poziomu zero. Po skuciu jednak czułem że pozostały beton jest lekko wilgotny. Następnie za pomocą pędzla posmarowali podłoże jakimś czarnym preparatem po wyschnięciu wygląda to jak papa. Czy jednak nie powinni najpierw tego balkonu osuszyć ? Po wyschnięciu czuć że nie jest to idealnie przyklejone do podłożą , gdy się w to puka słychać pusty odgłos. Czy tak powinno być ?

Mareks77
23-10-2017, 11:16
Na płycie balkonu powinna być ułożona warstwa izolacji czyli zwykła papa.
Jeśli wykonawca skuł tylko kilka cm wylewki i w ten sposób odnowił tą izolację to wykonał to nieudolnie.
Ogólnie jeśli izolacji tam nie było to należało usunąć całość wylewki, następnie odnowić lub zainstalować od nowa obróbki blacharskie jako okap.
Następnie powinna być wykonana warstwa papy najlepiej na lepiku.
Na tą warstwę powinna być ułożona nowa warstwa wylewki z ukształtowanym spadkiem na zewnątrz.
Jeśli na balkonie mają być układane płytki to na warstwę wylewki należy położyć izolację przeciwwodną w postaci szlamu np Mapelastic lub inna.
Na styk wylewki ze ścianą powinna być ułożona i zatopiona w szlamie taśma izolacyjna.
Płytki powinny być ułożone dodatkowo na czoło wylewki a styk ich z opierzeniem powinien być pokryty preparatem uniemożliwiającym wnikanie wody opadowej do wylewki i papy powodując ich degradację.