PDA

Zobacz pełną wersję : Pralka w nieogrzewanym pomieszczeniu gospodarczym



Ambic.net
23-10-2017, 08:10
Witajcie,

czy można ustawić pralkę w nieogrzewanym pomieszczeniu gospodarczym. W jakich temperaturach może pracować pralka? Z góry dziękuje za wszystkie porady.

Z budowlanymi pozdrowieniami

jak_to_mozliwe
23-10-2017, 09:30
Takie informacje bez problemu znajdziesz w instrukcji użytkowania, która była dołączona przy zakupie.

Bertha
23-10-2017, 11:25
Bez żadnej filozofii - w dodatnich temperaturach. Woda zimna i tak ma zawsze 8 do 12 stopni (moze w blokach jest cieplejsza), za osiagnietą temperaturę odpowiada termostat, najwazniejszym kryterium jest aby wyjete pranie wysychało. Dlatego uważam że najlepszym miejscem na pralnię (może tylko do suszenia prania) jest kotłownia pieca gazowego z z.k.s. i obok stojacego zasobnika c.w.u.. Mimo izolacji straty sa zawsze i w efekcie jest to najcieplejsze pomieszczenie. Sprawdzone w praktyce.

piotrek0m
23-10-2017, 13:02
Mimo izolacji straty są zawsze i w efekcie jest to najcieplejsze pomieszczenie. Sprawdzone w praktyce.

Coś masz nie tak z izolacją zbiornika. W kotłowni z piecem gazowym instalacja nie powinna ogrzewać pomieszczenia i to jeszcze tak, żeby było ono najcieplejszym w domu.

Bertha
23-10-2017, 15:02
Nie napisałem że to najcieplejsze pomieszczenie w moim domu, widziałem to w kilku budynkach i zawsze było to najcieplejsze pomieszczenie gospodarcze lub w piwnicy. Zgoda, z termometrem nie biegałem, wrażenie było po otwarciu drzwi i według opinii właściciela.

CafeDelTom27
23-10-2017, 18:17
U mnie kotłownia jest w najzimniejszym pomieszczenie w domu( nie mam garazu).Mam tam zasobnik i kocioł kondensacyjnyMam tam nawet prysznic ale latem tam biore prysznic gdyz teraz jest za zimno.Jak sie przeprowadzalem to pralka stała na strychu i minusowe temperatury przetrzymała.Wydaje mi sie ze pralka moze pracowac od +5*C.Wazne aby było tam sucho ( wilgotnosc) i pralka była otwarta po praniu

Bertha
23-10-2017, 20:02
Pamiętaj że w pompie wylewowej zawsze zostaje woda. Spuścisz ją odkręcając filtr - przynajmniej tak jest w rodzinie Polaropochodnej. To jest niebezpieczeństwo w przypadku niskich temperatur. Otwieranie pralki po praniu to chyba podstawa, inaczej zagrzybi się :mad: