PDA

Zobacz pełną wersję : Docieplenie skosów betonowych



hektor80
26-10-2017, 14:45
potrzebuje porady, pomysłu... Dom z poddaszem użytkowym, betonowe skosy. Na ścianie 20cm grafit, strop 36cm, na skosach tylko 22 cm styropianu przyciśnięte 4cm szlichtą betonową. Chciałbym docieplić te skosy ale nie mam już pomysłu jak. Początkowo planowałem wsypać pomiędzy membranę a wylewkę (mam tam ok 20cm miejsca ) granulat styropianu. Nie pomyślałem o tym na etapie dachu i nie skleiłem połączeń membrany. Starałem się to zrobić później ale z marnym skutkiem bo mam bardzo ograniczony tam dostęp, ok 15cm. Po kilku wietrznych dniach, granulat który tam wsypałem wylądował w rynnie, na trawniku był również na stropie.

399537

tak więc lekka izolacja odpada. Co proponujecie zrobić. Można z czymś zmieszać ten granulat aby otrzymać bardziej spójną, cięższą mieszankę co by jej wiatr nie wydmuchał? Połączenie skosów z izolacją pionową ścian mam zaizolowane natryskiem pianu pur... wykonanie takiej izolacji na całej powierzchni skosów będzie kosztowne... posiadam również kilkanaście worków perlitu ale to ten sam problem z wywiewaniem...
wełna??? macie jakieś propozycje?

kemot_p
02-11-2017, 13:53
Też będę miał lane skosy. Potencjalny wykonawca proponuje 20 cm styropian klej, siatka, a potem jeszcze rozłożenie wełny na na to.

hektor80
02-11-2017, 14:19
Gdybym robił to jeszcze raz to dołożyłbym jeszcze 15 cm styropianu pomiędzy krokwie... teraz jest to niestety niemożliwe. rozważam wsunięcie tam wełny ale obawiam się że teraz będzie to mało dokładne..

kemot_p
02-11-2017, 15:18
A masz szczelinę pomiędzy szlichtą a dołem krokwi na skosach? Czy chodzi tylko o wypełnienie pól pomiędzy krokwiami?
P.S. Co cię skłoniło do dokładania ocieplenia? Czuć chłód od sufitu?

Kemotxb
02-11-2017, 16:09
Z wełną to jest tak że pasowałoby położyć ją na folii a nie na szlichcie co też będzie trudne z braku miejsca. Granulat styro jest bardzo "lotny" ciekawe jakby zachowały się inne materiały w sensie perlit albo celuloza. Chociaż pewnie też będą fruwać. Zostaje chyba ta wełna, może będzie niedokładnie ale zawsze coś.

hektor80
02-11-2017, 20:53
A masz szczelinę pomiędzy szlichtą a dołem krokwi na skosach? Czy chodzi tylko o wypełnienie pól pomiędzy krokwiami?
P.S. Co cię skłoniło do dokładania ocieplenia? Czuć chłód od sufitu?

Szczelina na ok 4-5cm... chciałbym ocieplić zarówno ta szczelina jak i przestrzeń pom8edzy krokwiami.
Do ocieplenia skłoniło mnie ozc. 22cm to nie jest dużo szczególnie że na ścianie mam 20cm szarego a na płaskim stropie 36cm białego. Więc proporcje mam słabe.
Żal mi było wyrzucać pozostałości styropianu więc znalazłem firmę która za zmielenie wzięła ok 15zl za m3.. mam go ok 6m3.. czyli wrecz za darmo. myślałem że go wykorzystam ale doopa...
Wiem że z perlitem i gipsem robią czary mary.. może z granulatem też tak się da. Muszę spróbować . Natrysk piany jest w tym przypadku chyba nieopłacalne.