PDA

Zobacz pełną wersję : Stopnie drewniane na beton



grend
28-10-2017, 18:21
Ktoś cos takiego robił samodzielnie ? Może się podzielić doświadczeniem na co zwrócic uwage

Chce dystanse robic warstwami wykładziny, jest jakis inny patent ?
Jakiego kleju uzyc ?

mariober
29-10-2017, 10:01
zdecydowanie na klejach do montaży stopni ! mają taką właściwość że przy wysychaniu się kurczą i dociskają do betonu . Musisz zadbać by beton był równy , kleje można nakładać do 5mm grubości później się rozwarstwiają , gruntować beton tylko środkami zalecanymi przez producenta kleju! jak położysz stopień należy go wypoziomować tak by się nie chwiał ( stosować podkładki najlepiej z pilśni . Klej ma dużą siłę jak będzie krzywo podłożone potrafi złamać stopień .Uważam montaż schodów na betonie za bardzo pracochłonny i trudny , oczywiście z wszystkimi obróbkami w drewnie .

Montaże na piankach i kotwach odradzam - schody będą skrzypieć po kilku latach !

grend
29-10-2017, 11:04
Stopni nie mam idealnie równych i chce to własnie wypoziomowach podkładając pociętą wykładzine - takie rozwiazanie robiłem przy kładzeniu kamienia. Zastanawiam sie czy to ma sens aby wyrównać np klejem do płytek bo to znowu jest wprowadzanie wilgoci obecnie schody mam wysuszone i chce to pominąc.
W tym momencie mam mozliwośc niwelować do 5 mm ?

Jeszcze pytanie odnosnie lakierowania
Bo chcę przed położeniem jeden raz polakierować a później kolejny raz jak już będą położone - chodzi o jakieś ewentualne uszkodzenia które później będzie można łatwiej zlikwidować a jedna warstwa lakieru powinna chronic przed typowym zabrudzeniem. Jak bys to rozwiazał

mariober
30-10-2017, 17:27
jak masz możliwość to wyrównaj cienką wylewką cementową odczekaj dwa trzy dni wyschnie i na to stopnie na kleju - przypomniało mi się że nadaje się klej do parkietów. Polakieruj na gotowo , bo to lakiery są twarde i chronią drewno przed uszkodzeniami.

grend
31-10-2017, 18:51
wielkie dzieki

grend
16-12-2017, 17:19
... a miałes kontakt z klejami na bazie poliuretanu ? Jak szukałem w necie takich dedykowanych klei to wiekszośc była na takiej bazie, do tego jeszcze nawet mamuta niby mozna stosowac

tkaczor123
31-12-2017, 07:50
Ja montowałem schody z płyt panelowych na beton.
Z racji tego ze większość prac wykonuje sam, a schody betonowe idealnie mi nie wyszły, zrobiłem tak że wierciłem sobie w betonie otwory, zagruntowałem , następnie dawałem kołki które wypoziomowałem, następnie piankę montażową. Za materiał z tralkami na schody wydałem 3200zł.
Lakierowałem 3 krotnie lakierem do parkietów.

404105

cuuube
25-01-2018, 07:37
Jak ta płyta wyglądała w środku ? To były sklejane deski wewnątrz , czy coś jak sklejka ? https://www.google.pl/search?q=drewniana+p%C5%82yta+panelowa&client=ms-opera-mobile&channel=new&dcr=0&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjVt-6IvfLYAhWJZlAKHTCGAZEQ_AUIESgB&biw=360&bih=476
Myślałem o obrobieniu sklejką