PDA

Zobacz pełną wersję : Niemili sąsiedzi czy wybryki młodzieży?



klusynek
30-10-2017, 21:57
Jeżeli temat OFFTopic to przepraszam i proszę o przeniesienie. Otóż jakiś czas temu na budowie Naszego domku znalazłem zwłoki kota. Nie przejąłem się tym zbytnio, zakopałem dziada i tyle. Niestety będąc dzisiaj na działce miałem identyczną sytuacje, tyle że truchło było w domu. Dom w stanie surowym, okna powstawiane na świeżo, drzwi tymczasowe będą lada dzień więc mam nadzieję że się sytuacja skończy. Co byście zrobili? Nie przejmować się, pogadać z sąsiadami czy czegoś nie widzieli? Budujemy się na wsi, każdy mniej więcej każdego zna, nie uważamy abyśmy komuś wadzili czy zrobili coś złego. Boje się, że jak już teraz takie akcje mają miejsce to co będzie później? Założyć ukrytą kamerkę i ponagrywać jakiś czas co się dzieje na budowie?? Miał ktoś taki problem?

Bertha
30-10-2017, 22:31
Testowanie przybysza. Standard na wsi polskiej. Między piątkowymi dyskotekami młodzież się nudzi. Jeśli kamerka to dyskretna, bo szkoda kamerki.

piotrek0m
31-10-2017, 06:13
To mi wygląda na celowe zachowanie jakiegoś sąsiada, może niezbyt zrównoważonego psychicznie? Działanie jednak nie polegało na wyrządzeniu szkód w mieniu. Na początek alarm z powiadamianiem SMS. Można zamontować kamery w narożnikach domu, monitorujące otoczenie. Ewentualnie na początek fotopułapki. Natomiast pozostawianie domu z oknami bez alarmu i drzwi choćby tymczasowych było nierozważne.

Kemotxb
31-10-2017, 17:44
Takie rzeczy są karalne i możesz zgłosić to na policję. Monitoring też jest dobrą sprawą, może to być rejestrator samochodowy i akumulator lub jeśli masz prąd na działce to zasilanie stałe. Tylko dobrze ukryj bo szkoda kamery. Nie sądzę żeby sąsiad miał takie zdolności żeby znajdować zwłoki kota, jest prawdopodobne że to on się nim "zajął" a za znęcanie się nad zwierzętami grozi kilka lat więzienia, tak więc sprawa jest poważna. Tylko zanim zgłosisz poobserwuj trochę działkę, zajedź znienacka, zamontuj oświetlenie z czujką ruchu. Radiowóz czasem ma odwrotne działanie, jeśli wcześniej dowiesz się jakoś kto za tym stoi to będziesz mógł podjąć bardziej zdecydowane kroki.

gorbag
31-10-2017, 19:33
Koty miały jakieś ślady wskazujące na przyczynę śmierci?
Może ktoś truje bezpańskie koty w okolicy i niektóre zdychają akurat u Was?

creative_21
31-10-2017, 19:41
a może jakiś inny zwierzak zaciąga je tam sobie w ciepłe miejsce gdzie nie wieje ?