PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka zaprawa termoizolacyjna?



DARDO
17-04-2005, 13:34
Witam. Właśnie rozpoczęłam budowę i aktualnie nurtującym mnie problemem jest sprawa zaprawy. Zdecydowałam się na ściany z Porothermu 44 na zaprawie termoizolacyjnej. Nie wiem tylko czy zdecydować się na zaprawę Wienerbergera czy może być innej firmy, oczywiście również termoizolacyjna. Nie ukrywam, że hurtownia kusi mnie ceną zaprawy MIX, jednak nie chciałabym wybrać czegoś co mogłoby być gorsze jakościowo. Proszę o pomoc osoby, które mają już jakieś doświadczenie w tym temacie. Czy zaprawa MIX jest równie dobra jak WIENERBERGER? W odpowiedziach proszę uwzględnić również sprawę wydajności obydwóch zapraw. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. Dardo

Sp5es
17-04-2005, 13:37
Wienerberger nie produkuje zapraw, tylko kupuje u innych producentów.
Kupowanie u innych nie musi za tym byc ryzykowne.

Zaprawy MIX nie znam. Wydajności podane są w ulotkach.

DARDO
17-04-2005, 17:54
Dzięki za odpowiedź, zatem może warto zaryzykować? Cena to aż 10zł taniej na każdym worku, tylko czy konkretnie firma MIX produkuje wartościową zaprawę, może ktoś jeszcze wie coś na ten temat?

echo
17-04-2005, 20:45
Ja robiłem na zaprawie ALPOL - tańsza a parametry cieplne takie same.

Sp5es
20-04-2005, 00:06
Ja się boję nieznanych producentów. Dlatego odradzałbym MIXa. Ale mówię to bez wiedzy o ich produkcie.

Z tanich renomowanych firm to takie zaprawy robił Solbet i Alpol.

AVID
20-04-2005, 00:39
a ja budowałem z "orginalnej"Winenbergera róznica w cenie nie jest jakaś szokująca ale przedstawiciel handlowy mi powiedział że jak będzie na innej zaprawie to oni nie dają gwarancji i takie tam różne pierdoły .Oczywiście ktoś powie ze mogą sie przyczepić ze nie budowała to ekipa z ich "stajni"ale cóż zawsze jest jakieś ale....:)na dom 260 metrów po podłodze wyszło mi około 200 czy 210 worków i pilnowałem żeby była dobrze wykorzytywana:)

echo
20-04-2005, 08:31
Na mojej budowie oraz budowie sąsiada Alpol sprawdził się bardzo dobrze. Możesz też wziąć Wienerbergera. Masz wybór.