PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze do Kamila1967 - dziennika MES



jolana
17-04-2005, 16:44
Witaj Kamil wśród budujących i pisz jak najwięcej :D

Aga J.G
17-04-2005, 19:33
ja też witam w naszym gronie :)
Czekam na ciąg dalszy :)

alfreda
19-04-2005, 19:16
Ładne te pola ,a drzewka? wyglądają jakoś chodowlano!Jakby ktoś je tak celowo wypielęgnował

Whisper
23-04-2005, 08:16
Ale jak macie uwagi co do moich pomysłów piszcie śmiało. Może mnie to powstrzyma przed fatalnym nie do naprawienia błędem.

Przede wszystkim nie buduj!!! To najgorsze w co się możesz wpakować! Pomyśl tylko - tyle pieniędzy na materiały, użeranie się z ekipami...

No dobra... żartowałem :lol: :lol: :lol: Witamy w klubie budujących :)

PaF*
01-05-2005, 18:54
Witaj Kamil!!!
Ja też jestem na podobnym etapie "budowy" D24L :D :D :D
Też mam projekt i działkę ze ścierniskiem 8), tak więc będę śledził Twoje postępy. Pisz jak najwięcej!
3mam kciuki.

Kamil1967
01-05-2005, 22:38
Cze PaF*
Jeżeli masz już projekt to napisz jakie zmiany w nim zrobiłeś. A jeśli chodzi o moje postępy to musisz być bardzo cierpliwy w tym roku tylko pozwolenie na budowę i może coś jeszcze, sie zobaczy :D :D :D :D

PaF*
02-05-2005, 16:54
Cze PaF*
Jeżeli masz już projekt to napisz jakie zmiany w nim zrobiłeś. A jeśli chodzi o moje postępy to musisz być bardzo cierpliwy w tym roku tylko pozwolenie na budowę i może coś jeszcze, sie zobaczy :D :D :D :D


Zmiany na razie są, ale w mojej pamięci :D
Będzie ich trochę:
- napewno poszerzę i wydłużę i 1 m ściany garażu
- prawdopodobnie też o 1 m poszerzę ścianę zewnętrzną po stronie pomieszczenia gospodarczego i łazienek, aby mieć większe pomieszczenia i szerszy korytarz, tak, że w sumie to cała ściana zostałaby przesunięta; wszystko przez to, że to jest moja północna ściana i poszerzając tylko garaż "tracił bym" ok. 10m kwadratowych działki
- w całym domu jeden poziom podług, czyli podniesienie podłogi w garażu, żadnych schodów wewnątrz :evil:
- zmniejszę łazienki, tak aby mieć jeszcze mały gabinecik
- zamiana miejscami jadalni z salonem
- ścianka działowa w kuchni tam gdzie w oryginale jest stolik barowy, bo uważam, że kuchnia to lepiej jak jest zamknięta (nie przepadam za pewnymi woniami powstającymi w tym pomieszczeniu :lol: )
- likwidacja spiżarni, w zamian duża zamykana szafa kuchenna z półkami gdzie pomieści się dużo rzeczy
- drzwi balkonowe z oknem w sypialni, tak, aby o poranku wychodzic na tarasik na poranną kawkę :D
- likwidacja okienka w pokoju od strony tarasu
- duuuuuuży taras, najlepiej nie odlewany z betonu itp., tylko na drewnianych legarach z podłogą z egzotycznego drewna
- dach pokryty blachodachówką zamiast dachówki ceramuicznej, ze względu na jej ciężar i koszty
Uff rozpisałem się, ale to mniej więcej tyle planowanych zmian na chwilę obecną
Ja na razie nic nie buduję, no może tylko małe makietki, które niesamowicie działaja na wyobraźnie.
Teraz mam w planie makietę w skali 1:50 z całą działką. Z jej budowa ruszam w lipcu :D :D :D
Pozdrawiam
PS. Też myślałem o likwidacji wykuszy, ale przeszło mi, one są naprawdę ładne i dodają uroku temu domkowi. I co to za dom "z wykuszami" bez wykuszy.

Kamil1967
02-05-2005, 18:42
Dzięki za dokładne info.
Zapewne czytałeś co my planujemy i powiem jedno wsystko jest kwestią gustu. Nam się po prostu wykusze nie podobają choć mają niewątpliwie swój urok. A projekt wybraliśmy dlatego, że:
- duża działka 20 ar więc dom parterowy
- podwójny garaż i dom stosunkowo niewielki
- jak dla nas dobry układ
Braliśmy pod uwagę jeszcze D08 ale ten zwyciężył.

Jeszcze pewnie podyskutujemy
:D jak będziemy wprowadzać zmiany w projekcie, czyli za tydzień lub dwa.
Przy okazji wyślij zdjęcie makietki, Whisper z Forum taką zrobił i robi wrażenie.

PaF*
02-05-2005, 22:52
Oto i moja makietka D24 wykonana na podstawie info z internetu, a nie z planów, więc pewne elementy mogą nie odpowiadać oryginałowi. Jest ona w fazie roboczej :D i stąd taki niedokończony stan. Za domem po lewo stoi garaż blaszak, po prawo altana, a przed garażem fury, znaczy się samochody :D :D
W lipcu powinna powstać nowa makieta już wg planów.
Pozdrawiam

http://img195.echo.cx/img195/9919/d24makieta2fx.jpg (http://www.imageshack.us)

PaF*
03-05-2005, 10:32
A to jest makieta D24 od Muratora.
http://img71.echo.cx/img71/9553/d24murator9qy.jpg (http://www.imageshack.us) 8)

Kamil1967
03-05-2005, 16:44
Hi
Jestem pod wrażeniem.
Oczywiście makietki tej własnej roboty.
Przy okazji zauważyłem ten sam problem co u mnie, czyli odsunięcie domu od ulicy w celu zrobienia placu dla auteczek. U mnie architekt zaproponował 6 m garaż od granicy a działka choć duża to jest szersza (50m) niż głębsza.
:lol: :lol:
Poza tym nie pozostaje mi nic innego jak brać się za swoją.
:D

PaF*
03-05-2005, 18:58
zauważyłem ten sam problem co u mnie, czyli odsunięcie domu od ulicy w celu zrobienia placu dla auteczek. U mnie architekt zaproponował 6 m garaż od granicy

U mnie linia zabudowy w warunkach została wyznaczona na 7m i stąd taka "duża" odległość. Jak przymierzyć samochody i dodać miejsce na otwarcie rozwieranej bramy wjazdowej na działkę, to pozostaje w tym układzie tylko segmentowa brama wjazdowa do garażu. Rozwieranej bym nie otworzył, gdy wjadę na działkę samochodem i zamknę bramę, za mała odległość pozostaje. Ale jak dla mnie te 7 m to jet ok.
Po wydłużeniu garażu o 1m, do ściany frontowej domu tzn. ściany "kuchennej" będę miał 11m i tą przestrzeń zamierzam wykorzystać na ładny ogródek, który będzię cieszył oko :roll: :D
Brama wjadowa będzie rozwierana, bo jakoś nie gustuję w przesuwanych, chociaż zajmują mniej miejsca. Ogólonie to zamierzam mieć 2 bramy, drugą w przeciwnym końcu ogrodzenia od strony ulicy. Pozwoli mi ona na wjazd na tył działki. Z doświadczenia rodziców wiem, że to dobre rozwiązanie.

Pozdrawiam

PaF*
03-05-2005, 18:59
zauważyłem ten sam problem co u mnie, czyli odsunięcie domu od ulicy w celu zrobienia placu dla auteczek. U mnie architekt zaproponował 6 m garaż od granicy

U mnie linia zabudowy w warunkach została wyznaczona na 7m i stąd taka "duża" odległość. Jak przymierzyć samochody i dodać miejsce na otwarcie rozwieranej bramy wjazdowej na działkę, to pozostaje w tym układzie tylko segmentowa brama wjazdowa do garażu. Rozwieranej bym nie otworzył, gdy wjadę na działkę samochodem i zamknę bramę, za mała odległość pozostaje. Ale jak dla mnie te 7 m to jet ok.
Po wydłużeniu garażu o 1m, do ściany frontowej domu tzn. ściany "kuchennej" będę miał 11m i tą przestrzeń zamierzam wykorzystać na ładny ogródek, który będzię cieszył oko :roll: :D
Brama wjadowa będzie rozwierana, bo jakoś nie gustuję w przesuwanych, chociaż zajmują mniej miejsca. Ogólnie to zamierzam mieć 2 bramy, drugą w przeciwnym końcu ogrodzenia od strony ulicy. Pozwoli mi ona na wjazd na tył działki. Z doświadczenia rodziców wiem, że to dobre rozwiązanie.

Pozdrawiam

Kamil1967
03-05-2005, 20:02
No cóż ja nie mam takiego szczęścia żeby zrobić bramę z tyłu, bo tam biegają 2 strusie. :lol:
http://foto.onet.pl/upload/36/23/_466243_n.jpg
I muszę chyba zrobić skan działęczki od razu będzie widać jaki układ.
:D

PaF*
03-05-2005, 21:35
Ładne te zwierzaki.
A druga brama będzie u mnie nie z tyłu, tylko z przodu :D od ulicy.


"Budowanie jest jak zakaźna choroba" - wzieło mnie, ale muszę chwilę poczekać - do przyszłego sezonu 8) :D

zaba_gonia
17-05-2005, 22:03
Cześć! Ja też od niedawna na forum. Kamil to jeden z moich synów, no i rocznik nas łączy. U mnie kończą już fundamenty, ale sprawy papierkowe zajęły mi prawie rok! Życzę powodzenia!!! :lol: :lol:

nurni
19-05-2005, 20:29
Cześć, witaj.
Co do Zakładu Energetycznego. Też miałem z nimi drobne problemy.
Ale znalazłem w W-wie Urząd Regulacji Energetyki i zadzwoniłem sobie dowiadując się kto zajmuje się problemami z Rejonowymi ZE.
Potem każdą problematyczną rozmowę w ZE zaczyałem od słów:
- bo wie Pan/Pani jak rozmawiałem z Panią/Panem XXX z URE to powiedziano mi że ....itd.
Od tamtej pory przestałem mieć jakiekolwiek problemy.

Pozdrawiam

majki
27-05-2005, 09:50
Cześć Kamil
Ja też z grona D24 :) Identycznie jak Ty likwidujemy wykusze, domek tylko robimy w wersji normalnej.
Ja też walczyłem z ZE, ale udało sie wywalczyć kabel ziemią, mimo, że "wszędzie mają powietrzem". Na wniosku do ZE pisaliśmy o zgodę na przyłącze ziemne.
My też zaczynamy w przyszłym roku :)
Pozdrawiam i powodzenia, Majki

PaF*
08-06-2005, 21:59
Udanego urlopu życzę!
Pozdro

PaF*
18-06-2005, 21:07
Ładna ta Twoja działeczka. I fajne modrzewie. Widzę z fotek, że do kościoła będziesz miał blisko.
A jak urlop, udany? Ja dopiero w lipcu odpocznę.

Jak duża jest Twoja działeczka i jakie ma wymiary?
Pozdro

Kamil1967
18-06-2005, 21:41
Na urlopie jeszcze nie byłem. Jadę za tydzień. potem foty będą w necie a jakże.
A powierzchnia to 20 ar plus 8 metrów gratis od gminy, a wymiary ideał 50x40.
:D :D

PaF*
19-06-2005, 11:15
Ale bycza działka, tak mi się wydawało, że jest duża. Gratuluję!
Moja ma 26x37m,- 962m kwadratowe. D24 wejdzie, ale tak na styk. Mam obok tej samej wielkości wolną działkę do kupna, ale cena nie dla mnie :cry:, szkoda teraz wywalić 35 kPLN, bo można w to miejsce zacząć budowę domu. :D

andrzejka
19-06-2005, 14:02
Fajna ta twoja dzialka :P
Trzymam kciuki za pozytywne i w miarę szybkie zalatwienie sprawy :wink: 8)

PaF*
01-08-2005, 10:24
Nowe fotki oglądałem.
Jak masz więcej tego D24 z sąsiedztwa to wrzucaj, chętnie zobaczę.
Pozdro

Miras
04-08-2005, 20:34
Jak tam Twoja makietka? :D
Ta z muratora wygląda super :) trzeba przypomnieć sobie harcerskie czasy i zbudować domek. :lol: Pewnie przeszła Ci już chęć - ja też planowałem ale jak przyszły prblemy w realu to i o makietce zapomniałem. :wink:
Zyczę samych zwycieskichpojedynków z wszechobecną biurokracją i wybrania dobrej ekipy budowlanej. Zaoszczędzisz trochę zdrowia i czasu.
pzdr
Miras

Kamil1967
04-08-2005, 20:50
Makietka leży, dosłownie, na stole.
Jak kupię piwko na weekend to może jak prawdziwi "mistrzowie budowlani" spróbuję z nią coś zrobić.
:D

PaF*
08-08-2005, 14:02
I jak wyszło coś z makiety, to pochwal sie fotką.

Kamil1967
15-08-2005, 16:33
PaF* sorki ale makietki nie pokażę. Trwało to kupę czasu zanim ją skleciłem a i wygląda na to, że do modelarstwa to zdecydowanie się nie nadaję.
:D :D :D :D

PaF*
05-09-2005, 21:05
Kurde, ja też nie dałem rady z nową makietą :-?
Ale nic to ważniejsze były sprawy na głowie, a właściwie obok mnie, w końcu syn za chwilę skończy 4 miesiące 8) i mamy już o czym razem pogadać, jak to prawdziwi kumple :D:D

Kamil1967
06-09-2005, 21:55
PaF*
Po pierwsze gratulki.
Faktycznie wiele już dokonałeś na tym świecie. :wink:
Jeszcze tylko domek i można "brykać na emeryturę" i cieszyć się zyciem.
Uwaga w sprawie makietki. Jak już ją zepsułem przyszło mi do głowy,że można było zrobić ksero i to w powiększeniu i o ile życie było by prostsze.
:D :D

zaba_gonia
04-10-2005, 21:50
Zaglądamy, zaglądamy, tylko Ty się opuściłeś w pisaniu....

Pomysł z kominkiem widocznym z dwóch stron, zna-ko-mi-ty!!!!!

Kamil1967
04-10-2005, 21:55
Jeżeli nic się nie dzieje to o czym pisać? Chyba tylko to, że będąc ostatnio na działce nazbierałem maślaków. Tak sobie rosły pod modrzewiami jak to mają w zwyczaju.
:D

PaF*
04-10-2005, 21:55
Z tym kominkiem to dobry pomysł, ja się zastanawiałem, aby zrobic podobnie, tylko, że kominek miałby 2 ścianki prostopadłe do siebie, jak na foto poniżej
http://img79.imageshack.us/img79/3829/okkominek4a9td.th.jpg (http://img79.imageshack.us/my.php?image=okkominek4a9td.jpg)
http://img98.imageshack.us/img98/7599/okkominek7a3ex.th.jpg (http://img98.imageshack.us/my.php?image=okkominek7a3ex.jpg)

Właśnie o ten widok z dwóch stron mi chodzi.
Ciekawie by wyglądało, gdy ogień oświetlałby oba pomieszczenia (jadalnię i salon)

Kamil1967
04-10-2005, 22:04
To była pierwsza wersja,
taki kominek dwustronny.
Zobaczymy w piątek czym mnie nasz kochany architekt zaskoczy.

PaF*
14-06-2006, 18:46
To niedługo start, więc gratuluję i życzę udanej budowy.
Liczę na obfite fotorelacje ;).

PaF*
02-07-2006, 13:20
No współczuć takiej sytuacji.
Mój sąsiad nim wybudował dom 3 ekipy przetestował, widać że historia tego typu dotyka wielu :(
A miałeś umowę na piśmie z tym wykonawcą?

Kamil1967
02-07-2006, 14:15
umowa była przygotowana do podpisu, ale to nie ma znaczenia ponieważ gdzie takiego gościa potem znaleźć. Co ciekawe ta ekipa wybudowała 3 domy moim znajomym w ciągu ostatnich lat, a jednemu jeszcze kończą więc trudno się było spodziewać takiego "wałka".
Ważne, że nie wtopiłem finansowo. A prawdziwy problem, że muszę teraz kogoś szybko znaleźć.
:D

świercz
12-07-2006, 09:44
witam. widze że kolega też już zaczął wiec postanowiłem popełnić tu wic co by kolejnego inwestor mieć pod lupą i śledzić jego poczynania.
u mnie też fundamenty beda deskowane.
wYKOPY WYGLąDAJą IMPONUJąCą :)
POZDRO
świercz

Kamil1967
12-07-2006, 17:55
A dzięki. To jednak ktoś od czasu do czasu zagląda do dziennika.
i to głęboko :D :D
A wykopy imponujące bo chciałem mieć małą piwniczkę na wino. :wink:

PaF*
15-07-2006, 21:26
No no coś już widać.
U mnie na działce tylko chwasty :(

Kamil1967
16-07-2006, 15:46
Masz rację pisząc "coś widać". Ale to trwa już miesiąc i dopiero w ciągu kilku ostatnich dni się ruszyło.
W tym tygodniu ekipa ma zakończyć (mam nadzieję) fundamenty i biorą się za zbrojenie stropu na garażem.
Już się boję. :-?

Bentul
03-08-2006, 19:18
Czy możesz napisać coś więcej na temat oferty z Dospela Częstochowa na Reku z układem wentylacji? Na ile wycenili całość? Czy myślałeś o połączeniu Reku z GWC?

Kamil1967
03-08-2006, 19:52
Oczywiście, że mogę ale lepiej jak ci wyślę na priva ofertę to więcej się dowiesz. Potwierdź tylko, że email z tej ciekawej stronki o wędkowaniu :D
jest aktualny.
Jeśli chodzi zaś o GWC to oczywiście myślałem, ba nawet po tych upałach jestem przekonany tylko trochę mnie zastanawia koszt.
Polecam wątki prowadzone przez Adama MK. Można się dużo dowiedzieć.
Ja osobiście stawiam na żwirowiec. Ale co będzie to się okaże.
:D

Bentul
04-08-2006, 06:53
Adres e-mail z mojej strony jest jak najbardziej aktualny. "Pokazałem" również inny adres w moim profilu (też może być) :D .
Z góry dzięki za informacje.

świercz
04-08-2006, 10:10
"Fachowcom" w jednym miejscu zgubiło się 6 a w innym 3 cm.

...wiem każde błedy denerwują.

mojemu "geodecie" zdubiło się we froncie 34 cm ,a na ławie środkowej 54 cm.......

mlk
05-08-2006, 22:14
Oczywiście, że mogę ale lepiej jak ci wyślę na priva ofertę to więcej się dowiesz. Potwierdź tylko, że email z tej ciekawej stronki o wędkowaniu :D
jest aktualny.
Jeśli chodzi zaś o GWC to oczywiście myślałem, ba nawet po tych upałach jestem przekonany tylko trochę mnie zastanawia koszt.
Polecam wątki prowadzone przez Adama MK. Można się dużo dowiedzieć.
Ja osobiście stawiam na żwirowiec. Ale co będzie to się okaże.
:D
możesz podesłać i mi? tak dla porównania, bo jestem na etapie wyboru wykonawcy
dzięki!!

Bentul
13-08-2006, 19:40
Kamil1967
Mam do Ciebie kilka pytań (a będę miał jeszcze więcej).
Czy masz już oszacowane całkowite koszty budowy piwnicy? (Zastanawiam się nad zrobieniem małej piwniczki od strony spadku terenu z wejściem od zewnątrz na mojej działce. Jednak miałaby ona służyć nie jako kotłownia tylko pomieszczenie ogrodniczo-magazynowe).
Jak u Ciebie z więźbą dachową? Zmieniałeś jej konstrukcję? W oryginale poddasze jest niestety całkowicie nieużytkowe... :( . Chciałbym z niego uczynić chociażby strych na "klamoty"...
Dlaczego w projekcie Reku (Dospel) - wszystkie rury biegną na około domu (musi być jakiś powód). Nie myślisz że reku jest umiejscowione zbyt blisko sypialni (ja myślałem raczej o ulokowaniu centrali w okolicach garażu). Pisałeś o możliwości podłączenia do reku CO - możesz coś bliżej albo jakiś link?.
Masz już wybrany jakiś piec? (Mi się spodobał ten (http://www.kostrzewa.com.pl/kotly_pellets.php)).
O ile obniży Ci się sufit w garażu po powiększeniu go i przyjęciu rozwiązania jakie mi podałeś (ja chciałbym jeszcze dodatkowo podnieść poziom garażu do poziomu reszty domu... :o ).
Sorry, że tak zalewam Cię pytaniami ale są one dla mnie istotne...
Z góry dzięki za każde info.

Kamil1967
14-08-2006, 20:57
Kamil1967
Mam do Ciebie kilka pytań (a będę miał jeszcze więcej).
Czy masz już oszacowane całkowite koszty budowy piwnicy? (Zastanawiam się nad zrobieniem małej piwniczki od strony spadku terenu z wejściem od zewnątrz na mojej działce. Jednak miałaby ona służyć nie jako kotłownia tylko pomieszczenie ogrodniczo-magazynowe).
Jak u Ciebie z więźbą dachową? Zmieniałeś jej konstrukcję? W oryginale poddasze jest niestety całkowicie nieużytkowe... :( . Chciałbym z niego uczynić chociażby strych na "klamoty"...
Dlaczego w projekcie Reku (Dospel) - wszystkie rury biegną na około domu (musi być jakiś powód). Nie myślisz że reku jest umiejscowione zbyt blisko sypialni (ja myślałem raczej o ulokowaniu centrali w okolicach garażu). Pisałeś o możliwości podłączenia do reku CO - możesz coś bliżej albo jakiś link?.
Masz już wybrany jakiś piec? (Mi się spodobał ten (http://www.kostrzewa.com.pl/kotly_pellets.php)).
O ile obniży Ci się sufit w garażu po powiększeniu go i przyjęciu rozwiązania jakie mi podałeś (ja chciałbym jeszcze dodatkowo podnieść poziom garażu do poziomu reszty domu... :o ).
Sorry, że tak zalewam Cię pytaniami ale są one dla mnie istotne...
Z góry dzięki za każde info.

Faktycznie pytań jest trochę. :D
ad. 1 Kosztów jeszcze nie policzyłem, ale jak to zrobię to info zamieszczę.
ad. 2 Więźbę zostawiłem "oryginalną". W rzeczywistości firma produkująca wiązary robi własny projekt i można wynegocjować zrobienie małego stryszku na klamoty.
ad. 3 Nie mam pojęcia dlaczego rury poprowadzono w ten sposób. Do projektu się nie przywiązałem. Ważna była informacja o całkowitym koszcie inwestycji. Jeśli chodzi o podłączenie reku do c.o. zajrzyj na stronkę Dospela. Patent jest prosty. Zastosowali c.o. zamiast nagrzewnicy elektrycznej aby zapobiegać zamarzaniu reku zimą.
ad. 4 Mam do wyboru 3 piece Klimosz Viadrus, Reco i Kielar. Wszystkie są żeliwne
ad. 5 Muszę policzyć ale ja podnosiłem wysokość sufitu w domu więc nie powinno być problemów.
:D

Bentul
05-09-2006, 14:48
Faktycznie, 10 dni bez odzewu... A przecież niektórzy bacznie obserwują postępy (np. ja :) ).
A tu mury pną się do góry, że ho ho!

P.S.
Czy mogę liczyć na spełnienie mojej prośby zawartej w e-mailu? Trochę mi zależy...
Pozdro!

Kamil1967
05-09-2006, 18:12
Faktycznie, 10 dni bez odzewu... A przecież niektórzy bacznie obserwują postępy (np. ja :) ).
A tu mury pną się do góry, że ho ho!

P.S.
Czy mogę liczyć na spełnienie mojej prośby zawartej w e-mailu? Trochę mi zależy...
Pozdro!
Przeczytałem tego maila i brakuje jednej odpowiedzi a mianowicie sufit w garażu obniża się o 14 cm.
Jeśli chcesz wiedzieć coś jeszcze zapuyaj o szczegóły.
:D

Bentul
16-09-2006, 20:53
Czyli ściany wewn. robisz z gazobetonu? Nie z płyt GK? Jaka będzie szerokość ścian działowych?
Ja myślę o ścianach wewn. z SILKI (o szer 8cm i 12 cm).
Pozdrawiam!

Kamil1967
16-09-2006, 21:35
Bentul
Nie oglądasz uważnie dziennika.
:D
Ściany wewnętrzne są również z Ytonga
:D

Zopafisa
02-10-2006, 09:50
Witam
Ja tez buduję w K-K (w Sławięcicach) parterówkę.
Gdzie można Twoją pooglądać ? - jeśli to nie tajemnica !
Jestem fanką parterówek, a tak mało ich (nowych) w naszych okolicach

Bentul
09-10-2006, 20:09
No cóż... Tylko współczuć... Rzeczywiście o dobrych fachowców dzisiaj coraz trudniej. Mam nadzieję, że nowi dekarze wezmą się do porządnej i fachowej roboty!

Jola&Artur
13-10-2006, 15:49
no no Kamil - gratulacje! dawno nie zaglądałam do Twojego dziennika a tu już dekarze wkroczyli do akcji!!! Oby tak dalej!!!
U nas dziś szalał geodeta, jak wszystko dobrze pójdzie w przyszłym tygodniu ruszamy!!! 8)

Jola

Kamil1967
13-10-2006, 18:36
Dzięki. Ale troche to trwało zanim trafiłem na tych dekarzy. To co było wcześniej to chwilami był koszmar.
:D

Bentul
14-10-2006, 14:41
Szkoda, że tak daleko ode mnie się budujesz... Można powiedzieć, że Ci dekarze się sprawdzają :D
Mam do Ciebie inne pytania - czy dach (który już nabrał kształtów), jest zrobiony tak jak pierwotnie było w projekcie domu (tzn. po zmianach dokonanych przez architekta)? Tzn. czy okapy pozostały takie jak miałeś zaplanowane (79 cm i 34 cm wokół garażu), czy kąty pozostały bez zmian? I gdzie będziesz miał owe dwa stryszki? Oraz, w którym momencie dołączałeś projekt więźby do dokumentacji (rozumiem, że pozwolenie na budowę już było wcześniej)?
Pozdrawiam!

Kamil1967
14-10-2006, 19:57
Kształt dachu jest niezmieniony i faktycznie okapy są różne. W garażu jest mniej ze względu na jego poszerzenie. Stryszki są 2 w wyższej części dachu.
Postaram się zrobić zdjęcia tych miejsc we wtorek, to wkleję na forum.
Jeśli chodzi o projekt więźby firma po prostu dostarczyła konstrukcję z projektem. Istota tkwi w tym, że w oryginalnym projekcie z Muratora wiązary są takie jakby były robione na placu, zbijane gwoździami itd. Natomiast jeżeli są montowane przy użyciu technologii Mitek jak twierdzą fachowcy mają znacznie większa wytrzymałość co pozwala np na likwidację słupa.
Zmiana szczegółów konstrukcji więźby przy zachowaniu kształtu dachu zaś nie ma wpływu na pozwolenie na budowę. Oczywiście nic nie stroi na przeszkodzie moim zdaniem aby taki projekt posiadać już w momencie składania wniosku o pozwolenie.

Bentul
16-10-2006, 16:22
Dzięki za zdjęcia! Analizuję je intensywnie.

Bentul
18-10-2006, 21:09
No, można powiedzieć, że to już przypomina DOM :wink:

U mnie taki widok, najwcześniej za... 7-9 miesięcy :cry: (przynajmniej tak bym chciał)...

Jesteś w stanie podać w przybliżeniu poniesione do tej pory koszty budowy (oczywiście z gotowym już dachem...), czyli stanu surowego otwartego? Czy jeszcze na to zbyt wcześnie?

Kamil1967
19-10-2006, 19:24
Na końcową wycenę stanu surowego jeszcze za wcześnie ale będzie oscylował w granicach 110 k PLN :cry:
Trochę więcej niż się spodziewałem.

Bentul
25-10-2006, 17:32
Czyli, ile dokladnie było potrzebnych tych dachówek (czy to jest dachówka Celtycka, czy Podwójne-S)?

Kamil1967
25-10-2006, 20:22
Kupiłem 3100 Euronita profil S, wydajność 10 szt. na m2 oraz 192 gąsiory
Niestety zabraklo około 40 szt.
Zła wiadomość. :cry: Stan surowy kosztował więcej, wczoraj podliczyłem wszystkie wydatki. Wyszło około 140k PLN. Muszę jeszcze odjąć kilka drobiazgów ale cudów nie ma.
:evil:

świercz
26-10-2006, 08:33
też bede miał euronit S po ile miałes szt.?
...no a cudów nie ma :roll: :lol:

Kamil1967
27-10-2006, 10:59
też bede miał euronit S po ile miałes szt.?
...no a cudów nie ma :roll: :lol:

Dachówka podstawowa za 1,66 a gąsiory po 9,80. Ceny netto.
:D

mlk
27-10-2006, 15:31
Zła wiadomość. :cry: Stan surowy kosztował więcej, wczoraj podliczyłem wszystkie wydatki. Wyszło około 140k PLN. Muszę jeszcze odjąć kilka drobiazgów ale cudów nie ma.
:evil:
to by sie mniej-wiecej pokrywało z moimi doświadczeniami - cudów nie ma, te Twoje poprzednie pułapy kosztowe były troche za optymistyczne....niestety

:wink: na "pocieszenie": cała reszta budowy (tzw. wykończenie) to dopiero jest jazda, mozna nieźle popłynąć, bo pokus żeby zaszalać na coś ładnego jest o wiele więcej niż przy stanie surowym (takie głupie płytki mogą być za 20/m2 ale i za 1000zl/m2 :o )

Kamil1967
29-10-2006, 19:36
Ale żeś mnie Marcinie pocieszył.
:lol: :lol: :lol:

Bentul
25-11-2006, 17:47
Ciekawe co to takiego... :).
Jako wierny czytelnik - czekam (niestety jutro o 15-stej wyjeżdżam na tydzień i nie wiem czy moja ciekawość zostanie zaspokojona :( ).

PaF*
26-11-2006, 10:41
Sporo tych okien w salonie i jadalni, duże zmiany w stosunku do oryginału.
Szczerze jak dla mnie trochę stracił wygląd, jakoś nie widzę tego domu bez wykuszy, może zyskasz na funkcjonalności.

Bentul
26-11-2006, 12:00
Jak dla mnie jest OK.
Funkcjonalność dla mnie jest najważniejsza (wygląd jest też ważny, ale jednak na drugim miejscu). U mnie będzie jeszcze więcej zmian, wykusze też zlikwidowane z różnych powodów.

Kamil1967
26-11-2006, 14:14
Sporo tych okien w salonie i jadalni, duże zmiany w stosunku do oryginału.
Szczerze jak dla mnie trochę stracił wygląd, jakoś nie widzę tego domu bez wykuszy, może zyskasz na funkcjonalności.

Faktycznie zmiany duże ale tak chcieliśmy. Na początku dziennika są ( o ile pamiętam :) ) rozważania na temat zmian. Wykusze były wręcz na początku poszukiwań projektu powodem, że nie zainteresowaliśmy się D24. Efekt doświetlenia jaki dają wykusze muyślę że uzyskamy właśnie tymi duuuużymi oknami :D

malmuc
04-01-2007, 21:47
Witaj Kamil
Myslałam ze uda mi sie zobaczyc Twój domek 1 stycznia, kiedy to wpadlismy z mezem do jego kuzynki. Zamieszkuje ona w Starej Kuzni dopiero od kilku miesiecy, ale wiosna jak sie do niej wybierzemy to koniecznie musze znalezc Twoj domek. Powiedz mi prosze jakie rolety zakupiles, czy sa to moze beclever? no i gdzie i kto ma je w swojej ofercie. Ja buduje sie w Rybniku, a wiec wybywam z naszego K-K powiatu. Mam problem ze znalezieniem okien i tych rolet u jednego sprzedawcy, obawiam sie ze bede musiala zakupy te dokonac w dwóch roznych miejscach i zgrac jakos montaz.
Pozdrawiam serdecznie

Kamil1967
05-01-2007, 18:52
Witaj Kamil
Myslałam ze uda mi sie zobaczyc Twój domek 1 stycznia, kiedy to wpadlismy z mezem do jego kuzynki. Zamieszkuje ona w Starej Kuzni dopiero od kilku miesiecy, ale wiosna jak sie do niej wybierzemy to koniecznie musze znalezc Twoj domek. Powiedz mi prosze jakie rolety zakupiles, czy sa to moze beclever? no i gdzie i kto ma je w swojej ofercie. Ja buduje sie w Rybniku, a wiec wybywam z naszego K-K powiatu. Mam problem ze znalezieniem okien i tych rolet u jednego sprzedawcy, obawiam sie ze bede musiala zakupy te dokonac w dwóch roznych miejscach i zgrac jakos montaz.
Pozdrawiam serdecznie

Serdecznie zapraszam. Myślę, że nie będzie trudno trafić bo jak już zauważyłem to wszyscy się tam znają. :D
Oko masz dobre bo to są faktycznie rolety beclever i z tego co wiem to nie można ich kupić oddzielnie. Rolety są zamontowane od razu na oknach. Ich zaletą jest, że nie trzeba specjalnych przygotowań. Wystarczy zrobic nadproże odpowiednio wyżej. W moim przypadku było to 20,5 cm i tak naprawdę nadprożem jest wieniec. Jeśli chodzi o sprzedawców to dziwię się, że jeszcze nie znalazłaś. W Ke-ko miałem 5 różnych ofert tyle że okna mam PCV i być może to ma znaczenie.
Ostatecznie wybrałem DomClar jako rozsądny moim zdaniem kompromis pomiędzy ceną a jakością. Komplet kosztował 25 tys. razem z bramą garażową.
:wink:

malmuc
05-01-2007, 22:30
[quote="Kamil1967
Oko masz dobre bo to są faktycznie rolety beclever i z tego co wiem to nie można ich kupić oddzielnie. Rolety są zamontowane od razu na oknach. Ich zaletą jest, że nie trzeba specjalnych przygotowań. Wystarczy zrobic nadproże odpowiednio wyżej. W moim przypadku było to 20,5 cm i tak naprawdę nadprożem jest wieniec. Jeśli chodzi o sprzedawców to dziwię się, że jeszcze nie znalazłaś. W Ke-ko miałem 5 różnych ofert tyle że okna mam PCV i być może to ma znaczenie.
Ostatecznie wybrałem DomClar jako rozsądny moim zdaniem kompromis pomiędzy ceną a jakością. Komplet kosztował 25 tys. razem z bramą garażową.
:wink:[/quote]
Rolety beclever montuje się na oknach ponieważ taka jest zasada ich montażu we wnękach. Chciałabym uniknąć sytuacji w której właśnie miałyby to robić dwie ekipy na budowie czyli ta od okien i od rolet. Ale znam ludzi którzy tak musieli zrobić bo nie znalezli jednego sprzedawcy posiadającego w ofercie upatrzone okna i rolety beclever. Kamilu a czy mógłbyś mi jeszcze podpowiedziec kto miał w ofercie te rolety?
Dom Clar to z K-K?
Pozdrawiam.
Oj! Kamilu nie wiem czy nie wproszę się do Cibie na obejrzenie tych rolet :wink:
Trudno o jakąś opinie kiedy sie domku jeszcze nie zamieszkuje, ale czy jesteś z nich zadowolony???

Kamil1967
06-01-2007, 16:22
Nie będę tu robił reklamy. namiary firm wyślę na priva. :D
Oczywiście możemy rónież dokoanć wizji lokalnej. Najlepiej w jakiś weekendzik :wink:
A z rolet jestem zadowolony, mają wystarczający wybór kolorów, można zamontować napęd i dowolne sterowanie. Sterowanie ręcznie też jest OK.

malmuc
15-01-2007, 20:46
Witaj Kamil
Oj a miałam nadzieje ze w sobote spotkam Cie na budowie. Podjechalismy z małżonkiem zeby przyjrzec sie roletom bo troche obawiamy sie tych nastawnych, tzn jak to bedzie z ich szczelnościa i ociepleniem. Domek prezentuje sie fajowo, gratulki :D
Nie chcialam sie włamywać na posesje
chociaz mozna było sprawdzic czy sąsiedzi odpoweidnio zareagują :wink:
Podobała nam sie Twoja brama, co to i za ile jesli mozna wiedziec :)
czy ona jest moze o wymiarach 450x225?
Pozdrawiam serdecznie

Kamil1967
16-01-2007, 16:57
Witaj Kamil
Oj a miałam nadzieje ze w sobote spotkam Cie na budowie. Podjechalismy z małżonkiem zeby przyjrzec sie roletom bo troche obawiamy sie tych nastawnych, tzn jak to bedzie z ich szczelnościa i ociepleniem. Domek prezentuje sie fajowo, gratulki :D
Nie chcialam sie włamywać na posesje
chociaz mozna było sprawdzic czy sąsiedzi odpoweidnio zareagują :wink:
Podobała nam sie Twoja brama, co to i za ile jesli mozna wiedziec :)
czy ona jest moze o wymiarach 450x225?
Pozdrawiam serdecznie

No proszę i mały włos a miałbym pierwszych GOŚCI :D
Trzeba było dać znać :wink: Byłem na budowie ale chyba trochę później.
Bramę zaś kupiłem w tej samej firmie co okna, rozmiar jest w świetle dokładnie 4800x2110 a koszt 5100 z napędem. :D

malmuc
16-01-2007, 17:45
no to chyba atrakcyjna cena
a czyje to są bramy? tzn jaki producent?
Kamil zadzwoniłabym wcześniej ale nie mam do Ciebie kontaktu :D

Bentul
17-01-2007, 17:21
Hey!

Dawno Cię nie zagadywałem... :wink: U mnie zaczeła się "burza organizacyjna"... W końcu na wiosnę ruszamy z budową!
Masz już jakieś ostateczne przemyślenia co do wentylacji?
Wybrałeś już może rekuperator?
Mógłbyś podać mi info ile dałeś za więźbę (gdzieś o tym pisałeś, ale nie mogę znaleźć... :oops: ). Mam już dwie wyceny i czekam jeszcze na dwie.

Pozdrawiam!

Kamil1967
17-01-2007, 18:20
Hey!

Dawno Cię nie zagadywałem... :wink: U mnie zaczeła się "burza organizacyjna"... W końcu na wiosnę ruszamy z budową!
Masz już jakieś ostateczne przemyślenia co do wentylacji?
Wybrałeś już może rekuperator?
Mógłbyś podać mi info ile dałeś za więźbę (gdzieś o tym pisałeś, ale nie mogę znaleźć... :oops: ). Mam już dwie wyceny i czekam jeszcze na dwie.

Pozdrawiam!
Faktycznie trochę czasu minęło.
:D
Za więźbę zaś dałem około 20k PLN z łatami, kontrłatami i deska czołową oraz montażem oczywiście.
Do tego 7% Vat. Jak chcesz to na priva ci wyślę namiary firmy.
A jeśli chodzi o wentylację do montujemy reku z Dospela i dodatkowo dokładam DGP z Dospela. Koszt niewielki a podobno duże zyski.
Znalazłem reku z nagrzwnicą wodną więc przy piecu na ekogroszek wydaje się dobrym rozwiązaniem. W sumie wyszło około 6k PLN + 7% Vat oczywiście. Mają zamontować mniej więcej za 2 tygodnie.
:D [/url]

malmuc
20-01-2007, 18:11
Właśnie sie przysiadłam do komputera i pomyślałam, że zaraz złoże zażalenie za brak świeżych wpisów w Twoim dzienniku :wink:
My właśnie wciąż boksujemy sie z oknami i zamykamy sprawe instalacji co i wod-kan, a raczej targujemy sie :D
Mam pytanko co do Twojego odkurzacza, czemu tam na zdjeciu tak wysoko wychodza gniazdka, chyba ze ja to zle widze ? :oops:
Pozdrawiam

Kamil1967
20-01-2007, 18:40
Właśnie sie przysiadłam do komputera i pomyślałam, że zaraz złoże zażalenie za brak świeżych wpisów w Twoim dzienniku :wink:
My właśnie wciąż boksujemy sie z oknami i zamykamy sprawe instalacji co i wod-kan, a raczej targujemy sie :D
Mam pytanko co do Twojego odkurzacza, czemu tam na zdjeciu tak wysoko wychodza gniazdka, chyba ze ja to zle widze ? :oops:
Pozdrawiam
Bardzo dobrze widzisz. :D
To są przyłącza do odkurzacza, czyli ssanie i wyrzut. Same gniazdka są zamontowane identycznie jak gniazda elektryczne czyli około 30 cm nad poziomem podłogi.

malmuc
20-01-2007, 20:15
aaaa......... :lol:
ja właśnie myślałam ze to cos kurde za wysoko jak na 30 cm, a to jest do zailnstalowania tego ustrojstwa.
Sam robiłeś te instalacje?

Kamil1967
20-01-2007, 21:21
aaaa......... :lol:
ja właśnie myślałam ze to cos kurde za wysoko jak na 30 cm, a to jest do zailnstalowania tego ustrojstwa.
Sam robiłeś te instalacje?
Dobrze kombinujesz, dobrze kombinujesz :D :D :D
Oczywiście sam nie robiłem,
:lol:
zostawmy to fachowcom.
Jakby co, to mam namiary na dobrą i tanią ekipę od odkurzaczy centralnych.
:wink:

Bentul
20-01-2007, 21:38
Hey!

Kolejny raz muszę Ci po pierwsze podziękować za namiary i podpowiedź. :D
Co do postępów... No cóż - miło popatrzeć, że coś się u Ciebie dzieje. Wreszcie też, coś zaczęło się dziać na forum i w Twoim dzienniku. Ja z tego powodu się bardzo cieszę, bo dla mnie są to bardzo cenne informacje (i zdjęcia oczywiście również). A w poniedzialek lub wtorek - dzwonię do Odolanowa i podejmuję temat. Dam znać, jakie są wyniki rozmów. :wink:

Pozdro!

Kamil1967
20-01-2007, 21:49
Popatrz jak niewiele trzeba aby bratnie dusze się spotkały
:D :D :D
Mam szwagra w WIELKOPOLSCE może się spotkamy. Ma fajną działkę w lesie i marzy w skrytości ducha o domu więc impra może być niezła.
Termin do ustalenia na priva :lol: :lol: :lol:

malmuc
21-01-2007, 14:50
aaaa......... :lol:
ja właśnie myślałam ze to cos kurde za wysoko jak na 30 cm, a to jest do zailnstalowania tego ustrojstwa.
Sam robiłeś te instalacje?
Dobrze kombinujesz, dobrze kombinujesz :D :D :D
Oczywiście sam nie robiłem,
:lol:
zostawmy to fachowcom.
Jakby co, to mam namiary na dobrą i tanią ekipę od odkurzaczy centralnych.
:wink:

ludzie z którymi sie umawiam na co i wod kan maja nam tez robic centralny odkurzacz, mam nadzieje ze w koncu podpiszemy z nimi umowe w tym tygodniu

Bentul
22-01-2007, 19:36
Popatrz jak niewiele trzeba aby bratnie dusze się spotkały
:D :D :D
Mam szwagra w WIELKOPOLSCE może się spotkamy. Ma fajną działkę w lesie i marzy w skrytości ducha o domu więc impra może być niezła.
Termin do ustalenia na priva :lol: :lol: :lol:

Pewnie, że możemy. Też mam dostęp do fajnego "rancho" w lesie (domek myśłiwski mojego taty) jakby co... :lol: A gdzie w WIELKOPOLSCE Twój szwagier mieszka (bardziej na południe czy na północ)?

Kamil1967
22-01-2007, 20:54
Geograficznie to chyba bardziej na południu czyli.... w Turcji.
:D
Tak nazywam jedno małe miasteczko w tym rejonie.
:D

Bentul
24-01-2007, 14:13
Czyli bardziej południowy-wschód jak się domyślam... :)

Kamil1967
24-01-2007, 18:42
Czyli bardziej południowy-wschód jak się domyślam... :)

Dobrze kombinujesz .... dobrze. :lol:

Bentul
27-01-2007, 19:29
Hey!
Mam znowu do Ciebie pytanie... :D
Tym razem chodzi o bramę garażową. Jaką masz wielkość zamontowanej bramy (chodzi o wys. bo szer. znam)? Ja zamierzam zastosować bramę o wym. 500x225 (ponoć standardowa...). Nie jestem jednak pewien czy uda mi się to zrobić, gdyż chcę również podnieść o jeden schodek poziom garażu (czyli o 19cm). Jeżeli dodatkowo obniżył się wieniec o 14cm to razem mamy już 33cm. Widzę na Twoich zdjęciach, że nad Twoją bramą (a właściwie nadprożem) a obniżonym wieńcem jest jeszcze trochę miejsca (widzę warstwy betonu komórkowego). Być może te 19cm nie stanowi problemu... Nie mogę jednak za nic w świecie dopasować w dokumentacji tych wymiarów... :cry:
Nie jestem pewien czy przy tych założeniach o których pisałem, da się to zrobić...
Ciekaw jestem też czy w ostateczności nadproże może być elementem wieńca (Jest to dosyć pokaźne nadproże jakby nie było...).
Ponadto nie wiem czy zmiana nadproża (szersza brama) nie wiąże się z obliczeniami przeprowadzonymi przez konstruktora (na potrzeby pozwolenia na budowę)...
Im bliżej realizacji tym więcej pytań niestety... :evil:

Kamil1967
28-01-2007, 16:05
Hey!
Mam znowu do Ciebie pytanie... :D
Tym razem chodzi o bramę garażową. Jaką masz wielkość zamontowanej bramy (chodzi o wys. bo szer. znam)? Ja zamierzam zastosować bramę o wym. 500x225 (ponoć standardowa...). Nie jestem jednak pewien czy uda mi się to zrobić, gdyż chcę również podnieść o jeden schodek poziom garażu (czyli o 19cm). Jeżeli dodatkowo obniżył się wieniec o 14cm to razem mamy już 33cm. Widzę na Twoich zdjęciach, że nad Twoją bramą (a właściwie nadprożem) a obniżonym wieńcem jest jeszcze trochę miejsca (widzę warstwy betonu komórkowego). Być może te 19cm nie stanowi problemu... Nie mogę jednak za nic w świecie dopasować w dokumentacji tych wymiarów... :cry:
Nie jestem pewien czy przy tych założeniach o których pisałem, da się to zrobić...
Ciekaw jestem też czy w ostateczności nadproże może być elementem wieńca (Jest to dosyć pokaźne nadproże jakby nie było...).
Ponadto nie wiem czy zmiana nadproża (szersza brama) nie wiąże się z obliczeniami przeprowadzonymi przez konstruktora (na potrzeby pozwolenia na budowę)...
Im bliżej realizacji tym więcej pytań niestety... :evil:
Wysokość bramy o ile pamiętam jest właśnie 225. Jeśli chodzi o nadroże to takie rozwiązanie zastosowałem przy oknach. W przypadku garażu pozostawiłem belkę, potem 2 warstwy bloczków i wieniec. O ile pamiętam przepisy to takie zmiany są istotne z punktu widzenia pozwolenia. Dla spokoju można zlecić takie obliczenia.
Powodzenia.
:D

Kamil1967
28-01-2007, 19:26
Bentul
Koryguję poprzednie info. Sprawdziłem w ofercie firmy. Mam wysokość bramy 211 cm w świetle. Uznałem, ze wystarczy.
:D

Bentul
30-01-2007, 13:38
Ok. Dzięki za info... Faktycznie powinno wystarczyć - rozumiem, że jest to standardowy wymiar?

Odbyłem rozmowę z Odolanowem. Są w stanie ponowić ofertę, którą dali tobie. Czyli chyba całkiem nieźle. Myślę, że również w grę bedzie wchodziła deska czołowa... :D Jedną zmianę zasugerował p. Piotr - zmiana murłaty na 12cm. Czy u Ciebie też taka operacja została przeprowadzona?

Kamil1967
30-01-2007, 17:22
Ok. Dzięki za info... Faktycznie powinno wystarczyć - rozumiem, że jest to standardowy wymiar?

Odbyłem rozmowę z Odolanowem. Są w stanie ponowić ofertę, którą dali tobie. Czyli chyba całkiem nieźle. Myślę, że również w grę bedzie wchodziła deska czołowa... :D Jedną zmianę zasugerował p. Piotr - zmiana murłaty na 12cm. Czy u Ciebie też taka operacja została przeprowadzona?
Nieźle? :o
Rewelacyjnie. Jeśli po roku dają taką samą ofertę, to chyba nieźle na mnie zarobili. :cry:
A tak poważnie to cenowo i chyba jakościowo ( zakres prac i poziom obróbki drewna) byli nie do pobicia. Jeśli chodzi o montaż to gdyby wszystkie firmy miały takie ekipy to D24 stoi w 3 m-ce.
Jeśli chodzi o murłatę, to rzeczywiście jest zmieniona. Zapytaj ich przy okazji o podbitkę. Mi to umknęło a teraz muszę kupić za 18PLN za 1 m2 i to w 2 gat.
:D

Bentul
06-02-2007, 13:12
Dzisiaj zauważyłem, że przez pomyłkę wpisałem się w Twoim Dzienniku zamiast w Komentarzach... :oops: Nie mogę niestety tej wiadomości już usunąć...
Sorry...

Kamil1967
09-02-2007, 20:20
No problem.
Ale faktycznie wygląda ...hm
:wink:

Bentul
10-02-2007, 09:48
Mam kilka pytań, jak zwykle... :)

Czy DGP i Reku montowała jedna firma (i ile wzięła za to)?
Czy Reku to Dospel Economic 300 II Water?
Czy DGP też jest Dospela?
Czy są jakoś połączone czy niezależne od siebie?
Czy wyprowadziłeś podłączenie do GWC (na przyszłość)?
No i w końcu... Ile Cię to wszystko kosztowało?

Pozdrawiam!

Kamil1967
10-02-2007, 17:43
Mam kilka pytań, jak zwykle... :)

Czy DGP i Reku montowała jedna firma (i ile wzięła za to)?
Czy Reku to Dospel Economic 300 II Water?
Czy DGP też jest Dospela?
Czy są jakoś połączone czy niezależne od siebie?
Czy wyprowadziłeś podłączenie do GWC (na przyszłość)?
No i w końcu... Ile Cię to wszystko kosztowało?

Pozdrawiam!
Niezła lista :D :D pytań.
1. Jedna firma i wzięła 2500. Moim zdaniem strasznie dużo ale nie miałem wyboru ponieważ dzięki temu VAT jest 7% i miałem rabat 30% na materiały.
2. Tak to jest Economic 300 II Water :D 5 za spostrzegawczość
3. Tak DGP jest z Dospela wentylator 600
4. Są niezależne. DGP to 3 nawiewy w pokojach oddalonych od kominka
5. Wyeliminowałem trójniki z instalacji ale w każdej chwili można to dołączyć. Reku jest w garażu, a pod garażem piwnica więc nie powinno być problemów z dobudowaniem GWC w przyszłości.
5. Koszt materiałów katalogowy około 9000 netto. Można łatwo obliczyć ile to wyszło po rabatach, z montażem i VATem.
Uwaga - Dospel pokazał na ostatniej Budmie w Poznaniu GWC glikolowe. Niedługo mają mieć to oficjalnie w ofercie.
Uwaga 2 - reku jest dosyć duże i moim zdaniem garaż to jedyne miejsce gdzie można je zamontować przy zachowaniu łatwego dostępu do wymiany filtrów czy też założenia bypassu. Jeżeli ktoś ci zaproponuje strych będzie to nieporozumienie.

Bentul
17-02-2007, 11:21
Jaki VAT doliczyli Ci za więźbę dachową z montażem (7% czy 22%)? Ponoć (wyczytałem na ich stronie), firma Burkietowicz może podjąć się też kładzenia dachówek... Wiesz coś może o tym? Czy wiązary przywieźli na plac budowy w całości? Jaką dali Ci gwarancję na więźbę? I jeszcze jedno pytanko: czy po wylaniu wieńca, dokonałeś ponownego obmiarowania i czy byłaby szansa (w razie czego) zweryfikowania wymiarów przed wyprodukowaniem więźby? Czytałem w jakiejś gazecie, że tak powinno się robić... :-?
Chcę w tym tygodniu podpisać z nimi umowę i stąd pojawiło się kilka nowych pytań...

Kamil1967
17-02-2007, 18:19
Jaki VAT doliczyli Ci za więźbę dachową z montażem (7% czy 22%)? Ponoć (wyczytałem na ich stronie), firma Burkietowicz może podjąć się też kładzenia dachówek... Wiesz coś może o tym? Czy wiązary przywieźli na plac budowy w całości? Jaką dali Ci gwarancję na więźbę? I jeszcze jedno pytanko: czy po wylaniu wieńca, dokonałeś ponownego obmiarowania i czy byłaby szansa (w razie czego) zweryfikowania wymiarów przed wyprodukowaniem więźby? Czytałem w jakiejś gazecie, że tak powinno się robić... :-?
Chcę w tym tygodniu podpisać z nimi umowę i stąd pojawiło się kilka nowych pytań...
Ale pytań ufff. :D
ad. 1 Doliczyli 7%, ale po zwróceniu uwagi, ze to przecież jest usługa. Początkowo było 22%
ad. 2 Mogą kłaść dachówki. Robi to ta sama ekipa co wiązary ale cena jaką mi podali była zaporowa. Wynika to z tego, że muszą doliczyć koszty noclegów.
ad. 3 Wiązary przyjechały gotowe i montaż był bez dźwigu a była taka pozycja w kosztorysie. Moim zdaniem nie ma się co do tego przyzwyczajać.
ad. 3 Jaki jest okres gwarancji obecnie :oops: nie pamiętam, ale musiało być OK jeśli się zdecydowałem.
ad. 4 Jeśli masz mury zgodnie z projektem albo odpowiednio wcześnie podasz jakie są zmiany to nie ma problemu. Wysokość wieńca pod murłatą jest korygowana podkładkami i więźba jest poziomowana. Drobne różnice w położeniu ścian, przesunięcie rzędu 1-3 cm moim zdaniem nie powinny mieć wpływu. Okap ma około 80 cm i to może się zgubić.
Ważne że firma zmontowała całóść w 2,5 dnia i zrobili to b. dobrze. Jest to opinia dekarzy, nie moja.
:D . A jaki jest efekt to widać. :lol: :lol: :lol:

Bentul
17-02-2007, 19:12
A ile w takim razie zapłaciłeś dekarzom i ile ostatecznie kosztował Cię dach?

Kamil1967
17-02-2007, 21:09
A ile w takim razie zapłaciłeś dekarzom i ile ostatecznie kosztował Cię dach?
Dekarze wzięli 6,5k PLN plus 1200 za kominy.
Dach ostatecznie zaś 43k PLN.
Czyli troszeczkę.
:wink:

Bentul
20-02-2007, 08:54
Masz może podliczone wszystkie wydatki jakie do tej pory poczyniłeś?
(Odpowiedzią zainteresuje sie też pewnie Rydzu_74)
Też zbliżam się do tzw. decyzji kredytowych (bo ponoć mają wzrosnąć - patrz tutaj (http://gazeta.wm.pl/?main=11&c=44,3,18150))...

Kamil1967
20-02-2007, 17:47
Masz może podliczone wszystkie wydatki jakie do tej pory poczyniłeś?
(Odpowiedzią zainteresuje sie też pewnie Rydzu_74)
Też zbliżam się do tzw. decyzji kredytowych (bo ponoć mają wzrosnąć - patrz tutaj (http://gazeta.wm.pl/?main=11&c=44,3,18150))...
Wiem niestety dokładnie ile wydałem
:cry: :o
Koszty przekroczyły już 200k PLN
i znowu ... :cry: :cry: :cry:

Bentul
22-02-2007, 09:31
Znowu trochę Cię pomęczę 8) (licząc na odpowiedzi).
Ile potrzebnej byłoby tej podbitki pod dach? Jutro będzie Dzwonił Piotr P. w tej sprawie (oraz w sprawie belki podtrzymującej dach przy tarasie, która u mnie występuje, a o której wcześniej nie rozmawiałem z nim) do mnie. Jaka cena byłaby dobra? Możesz mi w tej kwestii coś podpowiedzieć?
Rozmawiałem dzisiaj z jakąś kobitką z Odolanowa. Będzie oczywiście 7%, gwarancji nie potrafiła mi podać (to dziwne, nikt nie pamięta na ile udzielają gwarancji :o ).

Kamil1967
22-02-2007, 17:00
Znowu trochę Cię pomęczę 8) (licząc na odpowiedzi).
Ile potrzebnej byłoby tej podbitki pod dach? Jutro będzie Dzwonił Piotr P. w tej sprawie (oraz w sprawie belki podtrzymującej dach przy tarasie, która u mnie występuje, a o której wcześniej nie rozmawiałem z nim) do mnie. Jaka cena byłaby dobra? Możesz mi w tej kwestii coś podpowiedzieć?
Rozmawiałem dzisiaj z jakąś kobitką z Odolanowa. Będzie oczywiście 7%, gwarancji nie potrafiła mi podać (to dziwne, nikt nie pamięta na ile udzielają gwarancji :o ).
Ja wyliczełem podbitkę na 65 m2 i mam nadzieję, że wystarczy a płaciłem po 18 PLN za II gat.
Też pytałem ich o gwarancję. Być może są to faktycznie 3 lata ale lepiej patrzeć w tym wypadku na jakość materiału i montażu. :D

Bentul
22-02-2007, 20:23
To może żebyś się nie nudził za bardzo jeszcze jedno na dzisiaj pytanie:
czy wieniec nazwijmy go "włściwy" łączy się u Ciebie z wieńcem nazwijmy go "obniżonym"?
Krótko mówiąc: czy wieniec stanowi jedną całość - pieścień wokół budynku?
Czytałem ostatnio artykuł: http://dom.gazeta.pl/Ladny-Dom/1,61598,2908421.html i zaczęło mnie to trochę nurtować...

I jeszcze jedno - deski w podbitce dawałeś wzdłuż czy w poprzek?

Pozdro dla Mentora! :wink:

Kamil1967
23-02-2007, 19:43
To może żebyś się nie nudził za bardzo jeszcze jedno na dzisiaj pytanie:
czy wieniec nazwijmy go "włściwy" łączy się u Ciebie z wieńcem nazwijmy go "obniżonym"?
Krótko mówiąc: czy wieniec stanowi jedną całość - pieścień wokół budynku?
Czytałem ostatnio artykuł: http://dom.gazeta.pl/Ladny-Dom/1,61598,2908421.html i zaczęło mnie to trochę nurtować...

I jeszcze jedno - deski w podbitce dawałeś wzdłuż czy w poprzek?

Pozdro dla Mentora! :wink:

Nie ma czegoś takiego jak wieniec właściwy i obniżony. Jest jeden wieniec ze schodzącym o jeden stopień zbrojeniem. Analogicznie jak schodkowe ławy przy częściowym podpiwniczeniu.
:D
A podbitkę będę dawał wzdłuż. :wink:

Rydzu_74
24-02-2007, 13:26
Masz może podliczone wszystkie wydatki jakie do tej pory poczyniłeś?
(Odpowiedzią zainteresuje sie też pewnie Rydzu_74)
Też zbliżam się do tzw. decyzji kredytowych (bo ponoć mają wzrosnąć - patrz tutaj (http://gazeta.wm.pl/?main=11&c=44,3,18150))...
Wiem niestety dokładnie ile wydałem
:cry: :o
Koszty przekroczyły już 200k PLN
i znowu ... :cry: :cry: :cry:

Witam, śledze Twój dziennik od początku podobnie jak dziennik Bentula. Oba dzienniki są dla mnie cennym źródłem informacji. Gratuluje.
A wracajac do tematu, chyba nie ma co płakać.. 200k na tym etapie to moim zdaniem niezly wynik, szczególnie wliczając piwnicę i rekuperator.
Interesuje sie kwotami bo przymierzam sie do budowy D24 i kredytu jaki mnie czeka :)

Kamil1967
24-02-2007, 17:50
Reku kosztowało 8k PLN a piwnica około 20k PLN.

A za takie fanaberie :wink: to nie tylko płacz ale i kara musi być.
:lol: :lol: :lol:

Rydzu_74
03-03-2007, 17:39
A jak tam postepy na budowie? Kolejna sobota mija a zdjęć jakoś nie widac.. :evil:

Bentul
03-03-2007, 20:16
No właśnie... :evil:

Kamil1967
04-03-2007, 17:50
Biję się w piersi. Tak to prawda, że nie było zdjęć ale po części wynikało to z tego, że postępy w tynkowaniu wydały mi się malo fotogeniczne. :lol: :lol: :lol:
Ale już się poprawiłem i nowe zdjęcia są.
:wink:
I najlepsze. Miło tak zobaczyć jak KTOŚ się dopomina o nowe odcinki tego "serialu"
:D

PaF*
04-03-2007, 19:43
No a ja się dopominam o namiar i cenę tych drzwi wewnętrznych z 4 szybami, takie same mam w planach :D.
W moich okolicach takie cudo "chodzi" od 600 sosnowe surowe do 1000 w lakierze, oczywiście z ościeżnicami. Widziałem je chyba w Leroy Merlin'ie.

Bentul
11-03-2007, 11:44
Idziesz jak burza do przodu!

U mnie chudziak będzie wylewany później... Nie wiem czy to dobrze, jednak wszystkie ekipy, z którymi rozmawiałem twierdziły, że tak będzie lepiej (między innymi mówiąc, że ziemia w trakcie prac się sama trochę "uleży" i zawsze jeszcze można dokonać zmian np. w kanalizie)... Więc postanowione zostało, że będzie później wylewany, choć mam ciągle wątpliwości co jest lepsze. :-?

Kamil1967
11-03-2007, 19:45
Z tą kanalizą to fakt ale u mnie ekipa poradziła sobie bez problemów z drobnymi przesunięciami przyłączy. Natomiast jak jest chudziak znacznie łatwiej budować. I tak musi być zrobiony przed rozpoczęciem murowania ścian działowych a wlewanie go przez okna z gruchy jest dosyć kłopotliwe.
:D

malmuc
12-03-2007, 08:53
Kamil :D no no no chałupka sie juz stroi
te jasne kafle, drugie zdjecie to co to jest? i gdzie to chcesz położyc?

Kamil1967
12-03-2007, 19:26
Kamil :D no no no chałupka sie juz stroi
te jasne kafle, drugie zdjecie to co to jest? i gdzie to chcesz położyc?

Te jasne kafle to biały Naxos z Opoczna. Zdjęcie wkleiłem bo widać na nim fakturę natomiast w salonie chcemy położyć Naxos w kolorze piaskowym, czyli ciut ciemniejsze. :wink:

PaF*
13-03-2007, 19:47
Kamil1967pamiętaj że jasny kolor "powiększa" wizualnie a ciemny "zmniejsza" pomieszczenia.

Kamil1967
13-03-2007, 20:12
Kamil1967pamiętaj że jasny kolor "powiększa" wizualnie a ciemny "zmniejsza" pomieszczenia.
Pamiętam. :D
Daletrgo kolor podłogi będzie od piaskowego w salonie po beż w przedpokoju do brązowego w wiatrołapie. Obszary mają być rozdzielone dekorami z kolekcji.
:D

świercz
13-03-2007, 20:20
http://www.kamil1967.photosite.com/~photos/tn/2476_348.ts1173496638000.jpg
możesz mi napisać co to za piec? jaka moc, parametry tak po krótce no i oczywiście cena :oops: - bede dźwięczny :)

Kamil1967
15-03-2007, 18:53
http://www.kamil1967.photosite.com/~photos/tn/2476_348.ts1173496638000.jpg
możesz mi napisać co to za piec? jaka moc, parametry tak po krótce no i oczywiście cena :oops: - bede dźwięczny :)
Sorki, że nie odpisałem od razu ale właśnie wczoraj nastąpiło uroczyste uruchomienie i wróciłem do mieszkania :o , wciąż w bloku, po 21.
A piec jest f-my Klimosz typ Ling kombi mocy 23,4 kW a cenę wyślę na priva.
:D

Bentul
23-03-2007, 21:05
A co z piecem Kamil?
Chodzi już wszystko? Też przecież zamierzam wejść w ekogroszek (i pellety) i czytałem o często fatalnej jakości tego surowca... Piec jest ponoć "czuły" na wielkość groszku i zanieczyszczenia.

Kamil1967
23-03-2007, 21:09
A co z piecem Kamil?
Chodzi już wszystko? Też przecież zamierzam wejść w ekogroszek (i pellety) i czytałem o często fatalnej jakości tego surowca... Piec jest ponoć "czuły" na wielkość groszku i zanieczyszczenia.
Piec wygaszony (sam zgasł) znowu. Ale jak zasięgałem opinii powodem są złe ustawienia sterownika. Za mało podawałem węgla. Ponieważ nie miałem możliwości obserwacji przez kilka godzin to i piec gasł.
Odpalę ponownie za kilka dni to coś napiszę a wcześniej muszę odrobić lekcję i poczytać na forum o doświadczeniach użytkowników.
:D

Bentul
01-04-2007, 20:52
Może niezbyt fotogeniczne, ale mnie by zaciekawiło... Może jeszcze kogoś? Kiedy będą fotki? Czekam z niecierpliwością...

PaF*
02-04-2007, 07:54
Dziennik bez fotek to lipny dziennik kto to będzie chciał czytać :D :wink:

Prosimy o więcej fotografii!!!!!!!!!!!!! :lol:

acca5
02-04-2007, 20:17
Modrzew?poczatki liści a raczej igły?

Kamil1967
03-04-2007, 17:26
Dziennik bez fotek to lipny dziennik kto to będzie chciał czytać :D :wink:

Prosimy o więcej fotografii!!!!!!!!!!!!! :lol:
Racja. Fotki będą :D

Kamil1967
03-04-2007, 17:27
Modrzew?poczatki liści a raczej igły?
Tak to modrzew. :D
Po prostu modrzew, kwiatostan żeński.
:lol: :lol: :lol:

acca5
03-04-2007, 17:44
:D :lol: :D :P

PaF*
06-04-2007, 22:48
No wreszcie coś jakieś foto :D
Zagadka trudna jak dla mnie "nie siedzę w ogrodach", nie mam pojęcia, ale wygląda to imponująco jak na tą porę roku.
Coś dziwnie wyszła ta podbitka nad drzwiami, to zdaje się drzwi do kotłowni?

Kamil1967
09-04-2007, 10:10
No wreszcie coś jakieś foto :D
Zagadka trudna jak dla mnie "nie siedzę w ogrodach", nie mam pojęcia, ale wygląda to imponująco jak na tą porę roku.
Coś dziwnie wyszła ta podbitka nad drzwiami, to zdaje się drzwi do kotłowni?
Już się dowiedziałem co mi na działce urosło. To są szafirki :D :D :D
Podbitka tak wygląda ponieważ był obniżany częściowo wieniec a podbitkę zamontowaliśmy na krokwiach.
Moi zdaniem jest OK.

majki
13-04-2007, 20:12
Cześć

Piękne drzewo, piękne :)
Brzoza jak sądzę ?
Kupowałeś, czy gdzieś ... zdobyłeś ? :wink: Tak swoją drogą, jeśli można, ile płaciłeś za m3 ?

pozdrawiam, majki

Kamil1967
13-04-2007, 21:08
Cześć

Piękne drzewo, piękne :)
Brzoza jak sądzę ?
Kupowałeś, czy gdzieś ... zdobyłeś ? :wink: Tak swoją drogą, jeśli można, ile płaciłeś za m3 ?

pozdrawiam, majki
Też się cieszę, że się podoba. :D
A takie drzewo się "zdobywa" u nas w lesie :lol: :lol: :lol: od ... leśniczego po 70 PLN za mp. Mp czyli metr przestrzenny - jak już wiem drzewo plus otaczające je powietrze.

:D

beagos
21-04-2007, 23:07
Kamil jestesmy na etapie wyboru ekipy która wykona nam więźbę bardzo proszę cię o namiary na twoich sprawdzonych juz fachowców, bedę bardzo wdzieczna za pomoc

Kamil1967
21-04-2007, 23:11
Kamil jestesmy na etapie wyboru ekipy która wykona nam więźbę bardzo proszę cię o namiary na twoich sprawdzonych juz fachowców, bedę bardzo wdzieczna za pomoc
Zajrzyjcie na stronkę www.wiazary.pl
Tam kupiłem więźbę wraz z montażem.
:D

beagos
21-04-2007, 23:12
jeszcze jedno pytanie kiedys kolega Kisiel pisał że w projekcie jest błąd w konstrukcji dachu czy nie wiesz o co chodziło bo jak juz nam przetra drewno według projektu to później bedzie problem z jego wydłużeniem

Kamil1967
22-04-2007, 17:39
jeszcze jedno pytanie kiedys kolega Kisiel pisał że w projekcie jest błąd w konstrukcji dachu czy nie wiesz o co chodziło bo jak juz nam przetra drewno według projektu to później bedzie problem z jego wydłużeniem
Nie przypominam sobie takiej informacji ale nie ma to najmniejszego znaczenia, ponieważ w ramach zlecenia firma wykonuje własny projekt więźby z wiązarów bazując na dostarczonych rysunkach.
Ja dostarczyłem rysunek wieńca oraz dachu. Ponieważ więźba jest z wiązarów montowanych w technologii Mitek nie mam np słupa podpierającego.
:D

majki
22-04-2007, 19:48
Kamil - pozazdrościć :)
Najfajniejsza jest na zdjęciu 3, rura wystająca u góry zdjęcia :lol:
Ale masz fajnie, już "prawie" kończysz ... 8)

pozdrawiam, majki

majki
29-04-2007, 20:07
Same moje komentarze ... :wink:
Ten kolor ścian to taki mówisz, prawie docelowy, seledynowo-zielony ?
Tak, tylko oczywiście moim zdaniem, jakoś mi mało "koresponduje" z brązem dachu ... Ale "nawiązuje" do koloru płytek :wink:

pozdrawiam, majki

Kamil1967
30-04-2007, 17:12
Same moje komentarze ... :wink:
Ten kolor ścian to taki mówisz, prawie docelowy, seledynowo-zielony ?
Tak, tylko oczywiście moim zdaniem, jakoś mi mało "koresponduje" z brązem dachu ... Ale "nawiązuje" do koloru płytek :wink:

pozdrawiam, majki
Ponieważ wyczułem subtelny posmak ironii :lol: :lol: :lol:
zapraszam dziś do dziennika, gdzie będą zdjęcia ścian zrobionych na gotowo.
:wink:

majki
02-05-2007, 07:47
Kamil - nie ironi nie było, naprawdę :)
Jedynie głośno sie zastanawiałem nad tym kolorem ścian. Mnie nie bałdzo on podchodzi, ale o tym nie będziemy dyskutować ( o gustach ) :wink:
Faktycznie - docelowo - jest lepiej :)
A płytko w kuchni sa fajne, to już coś widać. Tylko jeśli mi sie dobrze zdaje, są one troche "chropowate" ? Bo mam podobne teraz w kuchni w bloku i trzeba je regularnie szorować szczotką ryżową, żeby sie brud nie ... hmmmm ... "utrwalał" :lol:

pozdrawiam, majki

Kamil1967
02-05-2007, 20:05
Kamil - nie ironi nie było, naprawdę :)
Jedynie głośno sie zastanawiałem nad tym kolorem ścian. Mnie nie bałdzo on podchodzi, ale o tym nie będziemy dyskutować ( o gustach ) :wink:
Faktycznie - docelowo - jest lepiej :)
A płytko w kuchni sa fajne, to już coś widać. Tylko jeśli mi sie dobrze zdaje, są one troche "chropowate" ? Bo mam podobne teraz w kuchni w bloku i trzeba je regularnie szorować szczotką ryżową, żeby sie brud nie ... hmmmm ... "utrwalał" :lol:

pozdrawiam, majki
Kolor się poprawia z dnia na dzień albo się do niego przyzwyczajam. :lol: :lol:
Płytki zaś są z salonu i faktem jest, że są chropowate. Nikt z nas nie zastanawiał się nad praktyczną stroną rozwiązania. Ciekawe jak skomentujesz kolor fugi, a będzie jasny. Sam wiem , że będą problemy ale decyzja zapadła w samym centrum. :wink:

majki
02-05-2007, 20:16
Fugi nie skomentuję :D
A że biała, to nic. Ja u siebie teraz w mieskzaniu mam same białe fugi i wszędzie jak tylko położyłem ( sam kładłem płytki i fugowałem 8) ), zastosowałem takie zabezpieczenie fug w płynie. Nie znam nazwy, ale jest firmy "Atlas", buteleczka z płynem ok 100-200 ml. Smarowałem pędzelkiem każdą fugę.
Cytat który mi zapadł w pamięć z naklejki : "nie do usunięcia w chemiczny sposób" :lol:
I ... sprawdza się, mam fugi białe, a to już 7 lat im upłynęło ... :roll:

pozdrawiam, majki

Kamil1967
02-05-2007, 20:20
Fugi nie skomentuję :D
A że biała, to nic. Ja u siebie teraz w mieskzaniu mam same białe fugi i wszędzie jak tylko położyłem ( sam kładłem płytki i fugowałem 8) ), zastosowałem takie zabezpieczenie fug w płynie. Nie znam nazwy, ale jest firmy "Atlas", buteleczka z płynem ok 100-200 ml. Smarowałem pędzelkiem każdą fugę.
Cytat który mi zapadł w pamięć z naklejki : "nie do usunięcia w chemiczny sposób" :lol:
I ... sprawdza się, mam fugi białe, a to już 7 lat im upłynęło ... :roll:

pozdrawiam, majki
Bardzo, bardzo ważna informacja.
:D
Thx

Bentul
03-05-2007, 20:36
Prośba - jeśli możesz - przy zdjęciach podawaj jakie to pomieszczenie. Da to pełny obraz sytuacji...

Kamil1967
04-05-2007, 20:57
Z pokorą przyjmuję reprymendę.
:D
Obiecuję poprawę.

Rydzu_74
05-05-2007, 09:34
Też gorąco polecam preparaty do impregnacji fug, szczegolnie w miejscach narazonych na zabrudzenie i zawilgocenie jak łazienka, przedsinek czy taras.
Ja zrobiłem błąd i nie zastosowalem impregnatu na balkonie i juz po roku nie wiadomo jaki byl ich pierwotny kolor. Tam gdzie fugi byly zaimpregnowane są jak nowe.

Kamil1967
05-05-2007, 17:15
Ja zastosowałem fugi z Mapei i moi fachowcy twierdzą że jednak takiej nie trzeba impregnować.
I bądź tu mądry.
:-?

Rydzu_74
05-05-2007, 21:25
Ja mam własnie fugi Mapei i te nie zaimpregnowane na balkonie mocno sie zabrudzily. Koszt preparatu jest niewielki a różnica w późniejszym użytkowaniu zdecydowana. Minusem jest to, że pędzelkiem trzeba się trochę napracować..

PaF*
12-05-2007, 20:48
No to z tym terminem przeprowadzki masz tak jak mój przyszły sąsiad, on ma ciśnienie, czasem to bez kija nie podchodź :lol:
Jak nie ma ekip to może więcej zdjęć zrobisz i wkleisz.

PaF*
01-06-2007, 22:44
Łoj łoj odważnych kolorów c.d. :o

Kamil1967
02-06-2007, 00:12
Łoj łoj odważnych kolorów c.d. :o

Poczekamy, zobaczymy ...
:lol:

Bentul
07-06-2007, 08:29
Gdzie masz "stryszki" na poddaszu i jak rozwiązałeś wejście na nie (albo na jeden z nich)? U mnie wygospodarowano je nad salonem (kiepsko z wejściem) i nad korytarzem w części "nocnej" domu. Zastanawiam się jak to najlepiej rozwiązać...

P.S.
Chłopaki od montażu więźby pamiętali Twoją budowę :D .

Kamil1967
10-06-2007, 18:41
Gdzie masz "stryszki" na poddaszu i jak rozwiązałeś wejście na nie (albo na jeden z nich)? U mnie wygospodarowano je nad salonem (kiepsko z wejściem) i nad korytarzem w części "nocnej" domu. Zastanawiam się jak to najlepiej rozwiązać...

P.S.
Chłopaki od montażu więźby pamiętali Twoją budowę :D .

Stryszki są dokładnie w tych samych miejscach. Wejście zrobiłem tylko do jednego z nich. Zamontowałem schodki strychowe. Zrobię zdjęcie i wkleję.

Ciekawe jak zapamiętali budowę. :wink:
Jeśli opowiadali coś o "superfachowcach", którzy tam pracowali to mogę tylko dodać, że były to ich ostatnie dni u mnie.
A ekipa od "Burków" faktycznie jest niezła. U mnie byli 3 dni ale więcej czasu chyba im zajmował dojazd.
Ostatecznie efekt jest. :D

Bentul
11-06-2007, 07:14
Gdzie masz "stryszki" na poddaszu i jak rozwiązałeś wejście na nie (albo na jeden z nich)? U mnie wygospodarowano je nad salonem (kiepsko z wejściem) i nad korytarzem w części "nocnej" domu. Zastanawiam się jak to najlepiej rozwiązać...

P.S.
Chłopaki od montażu więźby pamiętali Twoją budowę :D .

Stryszki są dokładnie w tych samych miejscach. Wejście zrobiłem tylko do jednego z nich. Zamontowałem schodki strychowe. Zrobię zdjęcie i wkleję.

Ciekawe jak zapamiętali budowę. :wink:
Jeśli opowiadali coś o "superfachowcach", którzy tam pracowali to mogę tylko dodać, że były to ich ostatnie dni u mnie.
A ekipa od "Burków" faktycznie jest niezła. U mnie byli 3 dni ale więcej czasu chyba im zajmował dojazd.
Ostatecznie efekt jest. :D
Faktycznie, wspominali coś o "superfachowcach" spod budki z piwem... :wink:
I różnicach w poziomie do zniwelowania...
Najpierw też chcieli jechać do domu, jednak po przemyśleniach poprosili mnie abym załatwił im hotel na miejscu (do mnie od nich jest trochę daleko - ponoć ok. 250km).

julienx
13-06-2007, 08:13
Fajne kolory, bardzo mi sie podobają .... odważne... ale bardzo ładne.

Zastanawiam sie tylko, czy nie zmęczą Was po jakimś czasie...

no tak, ale jak zmęczą... to przemalujecie...:)

Pozdrawiam i czekam na ciąg dalszy..

Bentul
23-06-2007, 20:13
Gdzie masz licznik na wodę? Mam zrobiony projekt przyłącza - i u mnie może wejść do garażu (na końcu) lub do pomieszczenia gospodarczego (ale tam ma być przecież skład opału... :-? ). Podejrzewam, że Ty masz w piwnicy?

maksiu
24-06-2007, 15:33
Witaj Kamilu

pisałeś w dzienniku że będziecie mieli w łazienkach Paradyż Fascia, nie widziałem zdjęć w dzienniku, rozumiem że łazienki jeszcze nie zrobione.
Tak sie składa że moja żona zachorowała na punkcie tej kolekcji i byłbym wdzięczny jak już będziecie po łazienkach o kilka słów odnoście efektów w naturze, bo w katalogu wygląda to naprawdę dobrze
pozdrawiam
maksiu

Kamil1967
25-06-2007, 20:35
Gdzie masz licznik na wodę? Mam zrobiony projekt przyłącza - i u mnie może wejść do garażu (na końcu) lub do pomieszczenia gospodarczego (ale tam ma być przecież skład opału... :-? ). Podejrzewam, że Ty masz w piwnicy?
I wygrałeś wiertarkę. :lol: :lol: :lol: No prawie bo faktycznie jest w piwnicy ale w kotłowni. Myślę, że zanim go węgiel przysypie to zdążę wrzucić jakieś 5 ton.
:D

Kamil1967
25-06-2007, 20:38
Witaj Kamilu

pisałeś w dzienniku że będziecie mieli w łazienkach Paradyż Fascia, nie widziałem zdjęć w dzienniku, rozumiem że łazienki jeszcze nie zrobione.
Tak sie składa że moja żona zachorowała na punkcie tej kolekcji i byłbym wdzięczny jak już będziecie po łazienkach o kilka słów odnoście efektów w naturze, bo w katalogu wygląda to naprawdę dobrze
pozdrawiam
maksiu
Słońce jednak świeci :D a do mojego skromnego dzienniczka zajrzał sam Olimp :wink:
Tak to prawda. Mamy kolekcję Fascia Blue i prawdą również jest, że łazienka nie jest gotowa. :( Zakładam, że jeszcze ze 2 tydnie i można będzie ją pokazać.
:D

Bentul
04-07-2007, 16:50
Jeśli nie sprawi Ci to nadmiernego kłopotu, zrób proszę zdjęcie prawidłowego połączenia gąsiorów (w zbliżeniu jeśli się uda...) w miejscu, w którym każdemu przeciętnemu dekarzowi sprawia to trudność (a przynajmniej Twojemu i mojemu :wink: ).

Kamil1967
04-07-2007, 19:34
Jeśli nie sprawi Ci to nadmiernego kłopotu, zrób proszę zdjęcie prawidłowego połączenia gąsiorów (w zbliżeniu jeśli się uda...) w miejscu, w którym każdemu przeciętnemu dekarzowi sprawia to trudność (a przynajmniej Twojemu i mojemu :wink: ).

Ok
:wink:

Kamil1967
11-07-2007, 20:52
Zapomniałem o tym zdjęciu.
:o
Ale chyba się poprawię.
:wink:

Bentul
19-07-2007, 09:59
Zapomniałem o tym zdjęciu.
:o
Ale chyba się poprawię.
:wink:
Mam nadzieję... Cały czas jeszcze w to wierzę... :wink:

Kamil1967
19-07-2007, 20:48
Zapomniałem o tym zdjęciu.
:o
Ale chyba się poprawię.
:wink:
Mam nadzieję... Cały czas jeszcze w to wierzę... :wink:
Masz rację
Ale zarobiony jestem ostatnio. Nawet nie mam czasu żeby coś do dziennika wkleić.
:-?

Bentul
06-08-2007, 20:54
Zapomniałem o tym zdjęciu.
:o
Ale chyba się poprawię.
:wink:
Mam nadzieję... Cały czas jeszcze w to wierzę... :wink:
Masz rację
Ale zarobiony jestem ostatnio. Nawet nie mam czasu żeby coś do dziennika wkleić.
:-?
:-?
:( :(
:cry: :cry: :cry:

maksiu
07-08-2007, 20:49
Tych, którzy czekają na nowe info i zdjęcia proszę o chwilę cierpliwości.
Zacząłem się przeprowadzać i nie mam już neta.

Ja czekam... zwłaszcza na zdjęcia łazienki :D
pozdrawiam
m.

maksiu
19-09-2007, 06:35
Kamilu, dzięki za zdjęcie... jeśli dało by radę to czy mógłbym prosić o więcej zdjęć (w większym rozmiarze) na maila? jakby co to podaje adres [email protected]
pozdrawiam
m.

Bentul
20-09-2007, 20:58
Lepiej późno niż wcale... :wink: Dzięki za fotkę!

Kamil1967
20-09-2007, 20:58
Kamilu, dzięki za zdjęcie... jeśli dało by radę to czy mógłbym prosić o więcej zdjęć (w większym rozmiarze) na maila? jakby co to podaje adres [email protected]
pozdrawiam
m.
Postaram się coś cyknąć w weekend :wink:

Bentul
20-09-2007, 21:00
Ale strzał! Ta sama data i godzina publikacji... Byłem jednak nieco szybszy! :D Pozdrawiam!

Kamil1967
20-09-2007, 22:21
Ale strzał! Ta sama data i godzina publikacji... Byłem jednak nieco szybszy! :D Pozdrawiam!
O sekundę :lol: :lol: :lol:

majki
15-05-2008, 18:43
Postaram się coś cyknąć w weekend :wink:

Kolego, kolego ... weekend to się już skończył i to dawno temu :lol: :roll:
Żyjesz ??? :o

pozdrawiam, majki