PDA

Zobacz pełną wersję : Vitodens222



Vistolio
04-11-2017, 18:13
Dzień Dobry chciałbym się dowiedzieć jakie jest godzinne zapotrzebowanie na gaz w momencie minimalnej pracy kotła vitodens222 zakładając pracę 1,9 Kw i współczynnik konwersacji gazu Pgnig.

Serdecznie dziękuje
Błażej

przemo1
04-11-2017, 18:25
Jeśli kocioł będzie pracował ciągle przez 1 godzinę z mocą 1,9 kW, to zużyje 1,9 kWh energii (w tym wypadku gazu). Jeśli będą przerwy w pracy palnika (kocioł będzie się wyłączał), to oczywiście mniej.

Stermaj
04-11-2017, 18:44
około 0,2-0,25 m3 gazu

Vistolio
04-11-2017, 19:07
Jeżeli mam piec kondensacyjny 1,8-14Kw(znanej niemieckiej firmy nie Viessmann)a przy ciągłej pracy palnika z minimalna modułowaną mocą piec zużywa 0,380m3 gazu to czy producent oszukuje produkt w danych technicznych? Co w takim przypadku sugerujecie?

Vistolio
05-11-2017, 21:41
Zostala wymuszona praca z najnizsza moca byl rowniez u mnie serwis 3 krotnie i jednoznacznie stwierdzil ze piec pracuje z najnizsza moca wedlug zuzycia gazu na poziomie okolo 4 kw zas dyrektor generalny i dyrektor techniczny nabieraja wody w usta wiec wyglada to na wprowadzanie ludzi w blad chwalac i deklarujac minimalna moc od 1,8 Kw.

Konsultant Viessmann
06-11-2017, 13:39
Ciężko mi się wypowiadać bo skoro to kocioł nie Viessmann tym bardziej że nie został nawet podany typ kotła ani dodatkowe szczegóły. W kotłach Viessmann np moc minimalna wynosi w kotle Vitodens 200-W o mocy 35 kW - 1,8 kW ale na gazie ziemnym, wystarczy że kocioł będzie użytkowany na gazie płynnym a jego moc będzie musiała być zwiększona 3,5kW (by nie zniszczyć palnika). Mogą być też inne przyczyny takiej pracy ale tu już powinien wypowiedzieć się dział techniczny producenta.

Vistolio
07-11-2017, 17:30
dziekuje za odpowiedz :)

kocioł to WOLF CGB2 14

Konsultant Viessmann
08-11-2017, 12:54
jeszcze raz zaznaczam, że nie znam wyrobów konkurencji ale zgodnie z dokumentacją w/w/ kotła (http://www.wolf-polska.pl/fileadmin/content/PL/Do_pobrania/Instrukcje/Technika_grzewcza/CGB-2__CGB-2K_instr_montazu.pdf)

Kocioł na gazie ziemnym ma moc minimalną 2,1 kW (tab str 8 ) ale juz na gazie płynnym 5,4 kW.... jaki ty masz gaz? jeśli masz gaz ziemny może źle zostały zrobione nastawy i kocioł pracuje z nastawami dla gazu płynnego.... ciężko jest mi cokolwiek podpowiadać. Ja bym zaprosił innego serwisanta.

Vistolio
09-11-2017, 18:52
byl u mnie 3 razy serwis w tym dwu krotnie jeden serwisant ktory na poczatku zrobil pomiary zuzycia gazu przy wymuszonej pracy minimalnej (zuzycie gazu 0,370m3/h ) nastepnie przy drugiej wizycie wymienil palnik z koscia parametryzujaca lecz piec wciaz ma za duza moc dolna :( trzeci serwisant rowniez stwierdzil za duza moc dolna jednak problemu nie rozwiazano!!! Po wielu mailach i telefonach dyrektor generalny,techniczny jak rowniez obsada Wolfa milczy i nabrali wody w usta.Obecnie sprawe zlozylem do Rzecznika Praw Konsumenckich a w dalszych krokach bedzie kierowana sprawa na droge sadowa.Dziwi mnie fakt postepowania i podejscia do klienta przez firme Wolf

sino
14-12-2017, 22:27
Ciężko mi się wypowiadać bo skoro to kocioł nie Viessmann tym bardziej że nie został nawet podany typ kotła ani dodatkowe szczegóły. W kotłach Viessmann np moc minimalna wynosi w kotle Vitodens 200-W o mocy 35 kW - 1,8 kW ale na gazie ziemnym, wystarczy że kocioł będzie użytkowany na gazie płynnym a jego moc będzie musiała być zwiększona 3,5kW (by nie zniszczyć palnika). Mogą być też inne przyczyny takiej pracy ale tu już powinien wypowiedzieć się dział techniczny producenta.

Mam kocioł Viessmann vitodens 222w 1,9kW - 19kW ale nigdy nie działa od mocy 1,9 kW na gazie ziemnym!!!!
Menu pokazuje 25% mocy modułacii ale, powinno być 10%.
Zuzycie gazu jest 0,5 m3.
Nie tylko Wolf oszukuje, ale także Viessmann nie mówi prawdy.

Konsultant Viessmann
18-12-2017, 08:39
To z jaką mocą chwilową kocioł pracuje w danej chwili zależne jest od wielu czynników, na jakiej podstawie twierdzisz,że Viessmann nie mówi prawdy? Czy kocioł był testowany przez serwis fabryczny?

robert22m
02-01-2018, 15:19
Witam

Chciałbym się podpytać się dwóch rzeczy jak to jest.

1. Mam ustawiona krzywą grzewczą 0,5k0 a na piecu zadana temperatura pomieszczenia 19* /domek na piecu/ i grzeje pomieszczenie do 21* i utrzymuje tą temperaturę...Palnik można powiedzieć że chodzi cały czas.A nie powinien się wyłaczać palnik? Sterowanie pogodowe B0:0... /czemu jest taka rozbierzność temperatury 19* pomieszczenia a do uzyskania 21* to aż + 2 stopnie..Czy to prawidłowo?

2. Ta sama krzywa grzewcza na piecu zadana temperatura pomieszczenia 19* i grzeje pomieszczenie do 20* ale wtedy sterowanie z pomieszczenia B0:3 wtedy palnik się wyłacza jesli dojdzie do 20* a załacza się palnik wtedy jesli spadnie temperatura do 18,9* piec się załacza. Parametr dodatkowo ustawiony B5:5

Jak tu prawidłowo ustawić...

Terminarz mam ustawiony od 6-10 i 15-20 temperatura zadana dla pomieszczenia 19 stopni a zredukowana 18

Jeszcze nie mieszkamy. Pierwszy rok grzejemy budynek

Konsultant Viessmann
03-01-2018, 15:47
ad1
skoro ustawione 19C jako żądane a wyliczony parametr rozgrzewa pomieszczenia do 21C tzn że źle dobrana krzywa grzewcza (zbyt duże pochylenie albo zbyt wysoko przesunięta do góry)

ad2
kod B0 ustawiony na 3 to "dodatkowy kaganiec" mówiący do kotła co się dzieje w rzeczywistości z temperatura w pomieszczeniach. np gdy normalnie użytkujemy budynek jest w nim temperatura komfortowa i nagle przychodzi dużo gości. Jakby kocioł utrzymał parametry to dodatkowe ciepło od ludzi podniosłoby temperaturę pomieszczenia ponad wymaganą a tak kocioł widząc dodatkowe ciepło zmniejsza temperaturę instalacji co.

Po objawach sugeruję, że instalacja zrobiona bez projektu (wyliczeń) więc teraz pozostaje regulacja metodą prób

przy temperaturach zew na poziomie miedzy 5 a 10C przesuwamy krzywą grzewczą równolegle, przy temperaturach zewnętrznych -10 do -20 zmieniamy nachyleniem. Oczywiście nie wprowadzamy dużych zmian (przesunięcie max 3K, zmian kąta o 0,2) a zmian dokonujemy nie częściej niż co 3-4 dni.

robert22m
04-01-2018, 20:11
ad1
skoro ustawione 19C jako żądane a wyliczony parametr rozgrzewa pomieszczenia do 21C tzn że źle dobrana krzywa grzewcza (zbyt duże pochylenie albo zbyt wysoko przesunięta do góry)

ad2
kod B0 ustawiony na 3 to "dodatkowy kaganiec" mówiący do kotła co się dzieje w rzeczywistości z temperatura w pomieszczeniach. np gdy normalnie użytkujemy budynek jest w nim temperatura komfortowa i nagle przychodzi dużo gości. Jakby kocioł utrzymał parametry to dodatkowe ciepło od ludzi podniosłoby temperaturę pomieszczenia ponad wymaganą a tak kocioł widząc dodatkowe ciepło zmniejsza temperaturę instalacji co.

Po objawach sugeruję, że instalacja zrobiona bez projektu (wyliczeń) więc teraz pozostaje regulacja metodą prób

przy temperaturach zew na poziomie miedzy 5 a 10C przesuwamy krzywą grzewczą równolegle, przy temperaturach zewnętrznych -10 do -20 zmieniamy nachyleniem. Oczywiście nie wprowadzamy dużych zmian (przesunięcie max 3K, zmian kąta o 0,2) a zmian dokonujemy nie częściej niż co 3-4 dni.

Dziekuje za wyjaśnienie.

Zobaczymy za kilka dni jak to będzie. Przestawiłem krzywą na 0,4k4 i jak na razie na Vitiotrolu 200A w pokoju na dole pokazuje 20,6 stopni niby utrzymuje tą temperature. A tak na marginesie to jaka powinna byc w granicach temeratura pomieszczenia +/- jesli zadana temp, na iecu to 19 stopni?

Co do podpunktu to nie miałem żadnego projektanta do wyliczzeń a tacy są?

Konsultant Viessmann
05-01-2018, 14:21
Jeśli wymagana na kotle 19 a w pomieszczeniu 20 no to jeszcze trzeba obniżać, jak ma być 19 to 19 ;)
tak, są tacy projektanci :D

robert22m
05-01-2018, 14:43
Jeśli wymagana na kotle 19 a w pomieszczeniu 20 no to jeszcze trzeba obniżać, jak ma być 19 to 19 ;)
tak, są tacy projektanci :D

Tak jak pisałem w innym posćie. Obecnie mam krzywą grzewczą 0,4K2 ale jak zmniejsze o dwie jednostki poziom to prawie całkowicie mi zamyka mieszacz /AFRISO 7-8 skala na 10 grze 10 całkowicie zmkniety obieg na podłogówkę i jest zasilanie ledwo ciepłe za pompą Grundfos a powrót prawie zimny czy tak powinno byc?;)

Konsultant Viessmann
08-01-2018, 11:59
Ciężko mi wyrokować skoro zawór jest prawie zamknięty (rozumiem nie doprowadza ciepła do obiegu) a w pomieszczeniach jest ciepło to może to być spowodowane wieloma względami. Może być inny obieg który żąda bardzo wysokiego parametru a może być przewymiarowany zawór 3drogowy