PDA

Zobacz pełną wersję : Sigma Ekopell Kontra Pellux Compact



RedBuldog
05-11-2017, 11:10
Założyłem ten temat z nadzieją że pomożecie mi rozwiać kilka wątpliwości odnośnie doboru kotła na pellet.

Zakup kotła ma być kwiecień - maj 2018 Jest więc sporo czasu. Chciałbym go wykorzystać tak by później zakup kotła był decyzją świadomą a nie przypadkową. Od jakiegoś czasu przeglądam fora gdzie opisywane są kotły na pellet oraz ich zalety, wady. Im więcej czytam tym bardziej jestem zdezorientowany. Jakiś czas temu byłem zdecydowany na zakup pewnego kotła, dzisiaj bym go na pewno nie kupił. Po mojej selekcji wielu marek i rozwiązań zostałem przy dwóch kotłach.

Zacznę może od początku. Nowy budynek jednorodzinny . Do ogrzania około 170m2[około 85m2 parter podłogówka i 85m2 piętro grzejniki ścienne] + zasobnik c.w.u 200-250l Według moich obliczeń jak i na stronie http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2wti Potrzebuje do ogrzania budynku kocioł około 10kw + do c.w.u około 4kw Wychodzi łącznie 14kw
Rozważam zakup pomiędzy kilkoma kotłami:


Defro Sigma Ekopell 12kw (nie wiem czy nie lepiej 15kw)
Pellux Compact 12kw (mam 170m2 a ten kocioł jest do 240m2 Nie za duży dla mnie?)

​Co Wy jako użytkownicy tych kotłów myślicie o tym wyborze. Na co zwracać uwagę przy ostatecznej decyzji. Który według Was jest lepszy?

RedBuldog
08-11-2017, 14:52
Na dzień dzisiejszy znowu sam do czegoś doszedłem. Mianowicie:

Defro Sigma Ekopell 12kw jest fabrycznie wyliczony do ogrzania 180m2 przy zapotrzebowaniu na ciepło q=70W/m2
Pellux Comact 12kw jest fabrycznie wyliczony do ogrzania 240m2 przy zapotrzebowaniu na ciepło q=50W/m2

Tak więc ja potrzebuje "większe" kotły. Pozostaje obecnie przy:

Defro Sigma Ekopell 16kw
Pellux 100 Touch 20kw

Czy to dobry wybór? Nikt się nie wypowie?

Slawko123
08-11-2017, 15:52
Na dzień dzisiejszy znowu sam do czegoś doszedłem. Mianowicie:

Defro Sigma Ekopell 12kw jest fabrycznie wyliczony do ogrzania 180m2 przy zapotrzebowaniu na ciepło q=70W/m2
Pellux Comact 12kw jest fabrycznie wyliczony do ogrzania 240m2 przy zapotrzebowaniu na ciepło q=50W/m2

Tak więc ja potrzebuje "większe" kotły. Pozostaje obecnie przy:

Defro Sigma Ekopell 16kw
Pellux 100 Touch 20kw

Czy to dobry wybór? Nikt się nie wypowie?hmmm, z linka który podałeś z ciepła własciwego wychodzi "51W/m2 wskaźnik zapotrzebowania na moc, "

to jakim cudem potrzebujesz "wieksze" kotły?

RedBuldog
08-11-2017, 20:38
@Slawko123

Masz racje. Zamiast odczytać u mnie wskaźnik zapotrzebowania na moc 51w/m2 odczytałem wskaźnik zużycia energii.
Już od tego poszukiwania zaczyna mi się mieszać.

Czy wypowiesz się odnośnie tych kotłów nad którymi się zastanawiam?

Slawko123
08-11-2017, 20:47
niestety za wiele nie pomogę, sam jestem na etapie wyboru kotła. gdybym tylko miał miejsce, to zagościłby u mnie Pellux 200 Touch, ale... niestety nie zmieści mi się, jest za wysoki.

Natomiast wybierając z tych dwóch wybrałbym Pelluxa, dlatego, ze ma automatyczne czyszczenie płomieniówek-tych kanałów pionowych, oraz ma sterownik Pluma. Defro do mnie nie przemawia.

drakan83
09-11-2017, 14:55
Już od tego poszukiwania zaczyna mi się mieszać.

Doskonale Cie rozumiem :o

Barliniak
10-11-2017, 08:08
Doskonale Cie rozumiem :o

Jak tam wybrałeś już ? :)

RedBuldog
10-11-2017, 14:19
Panowie.

Co do kotła c.o. jestem już zdecydowany. Jeśli będę kupował kocioł to już wiem jaki.

Obecnie już raczej więcej sobie w głowie nie zamieszam. Jednak.... W kotłowni instalacje c.o i woda mam zakończone rozdzielaczami. Tak wiec potrzebuje kocioł, pompy, zawory 3d i masa innego osprzętu. Koszt z robocizna około 20000

Dostałem propozycje montażu PC. Pompa ciepła trochę większy koszt ale wygoda bezapelacyjna. Jednak jest jeden problem. Na pietrze ogrzewanie grzejnikowe.
Obecnie zagłębiam się w temat. Rozważam plusy i minusy.

Pozdrawiam

drakan83
10-11-2017, 16:57
Jak tam wybrałeś już ? :)

Mam czas do przyszłego roku...cały czas myśle...bede jeździł i rozmawiał po firmach, może na targi się wybiore...ogólnie lista jest zamknięta, doszedł tylko Biawar...reszty nie biore pod uwage :)

Slawko123
12-10-2018, 21:25
prawie rok od ostatniego postu, ja mogę napisać, że u mnie zagościł Pellux 100 touch. Na razie stoi w garażu, ale w końcu mam piec :)