PDA

Zobacz pełną wersję : izolacja pozioma fundamentu - konkretnie jaki materiał



drozduu
05-11-2017, 22:03
Witam
Prawie cały dzień czytam forum i już zgłupiałem co do izolacji pionowej fundamentów

dom bez piwnicy, glina, woda poniżej 3m, ławy z b25 w8
na ławie warstwa papy g200v40, niezgrzewana - zaczeli w sobotę i ława była troche mokra miejscami

Co dać na izolację pionową:
-myślałem o papie - sam chciałem zgrzewać palnikiem do ścian, ale pasowałoby chyba przelecieć zaprawą ściany no i nie wiem jaka miałaby być papa, żeby nie reagowała z ociepleniem, cenowo nie wychodzi żle bo koszt samej papy około 800zł
- jeżeli jakaś masa bitumiczna na bazie wody (pewnie na tym się skończy, bo i tak czytam, że przy domu niepodpiwniczonym izolacja do poziomu wieńca na fundamencie jest dla spokoju inwestora :))
to jaka,
Izoplast Dysperbent, emulbit, czy jakiś inny dysperbit - chyba najtansza wersja - wersja placebo
- może Izohan, tu drożej, tylko czy jest sens dopłacać do izohan WM - dalej jest to jednoskłanikowa, a może abizol w2k, jeżeli ma być dużo lepsze (3xdrożej za wiadro) to się może skuszę
- no i znowu izolacje dwuskładnikowe - podobno najlepsze i oczywiście najdroższe: izohan wm2k - Sopro KMB 651, REMMERS K2

Proszę o podpwiedzi ; muszę na dniach zakupic owy jakiś specyfik ;)

dodatkowo pytanie - czy zgrzać resztę papy do łąwy - narazie bez zgrzania 30% oraz czy ową izolację pionową można nakładać po zdjęciu szalunku z wieńca, jeżeli będzie pogoda nie chcę czekać bo i tak ten etap i pogoda to jednak nieporozumienie ;(

drozduu
06-11-2017, 19:16
Widzę że nikt się nie chcę wypowiedzieć
Może inaczej
co na izolację pionową fundamentów

-dysperbity: dysperbit izolbud, disprobit tytan, izohan dysperbit - tu w kartach piszę - wersja najtańsza ale i bardzo uboga - plus to że schnie (wg karty 6h) co teraz i tak pewnie będzie 24h
-lepiki do styropianu - tak - jako sama izolacja ścian, np abizol st tytan, greinplast IBS, już lepsza powłoka ale znowu czas schnięcia długi
-2składnikowe - tylko jakie
znalazłem cenowo fajnie abizol w2k ale znowu nie do znalezienia
izohan wk plus głownie do klejenia ale też jako hydroizolacja - cenowo w miarę

i teraz
remmers k2 (wspomniana duża cena) i podobnie quikmix bd2k - podobno z tych najlepszych - drogie i zużycie duże

jeszcze pytanie o izohana:
IZOHAN IZOBUD WM 2K PLUS wychodzi cenowo lepiej od IZOHAN IZOBUD WM 2K, troszke tańsze ale i mniejsze zużycie

Proszę bardzo co polecacie na taką pogodę jak jest teraz,

nie wiem czy inwestować czy dać byle jaki tani dysperbit (od 35-50zł za wiadro) i zastanawiać się nad drenażem - nie za bardzo jest kiedy bo wieniec na fundamencie może zdążą do czwartku zrobić