PDA

Zobacz pełną wersję : Początkujący użytkownik kotła na ekogroszek - pytania



pjotrek_s
08-11-2017, 12:22
Na wstępie witam forumowiczów.

Jestem nowy - zarówno jako forumowicz, jak i użytkownik kotła CO.

Od ok 2 tygodni mieszkam w domu ogrzewanym za pomocą kotła z podajnikiem na ekogroszek.
Kocioł jest produkcji firmy P.P.H.U. Urbański, jest to kocioł typu KWM-SGR o mocy nominalnej 38 kW.
Pracą kotła steruje regulator TIGRA firmy KOM-STER.

Do ogrzania jest dom o 2 kondygnacjach po 100 m2 (na chwilę obecną na parterze nikt nie mieszka i na termostatach pokojowych jest ustawione 12 st C) i częściowo dogrzewana jest piwnica o powierzchni ok 60 m2 (ogrzewanie w niewielkim stopniu). Woda użytkowa w ciągu dnia ogrzewana panelami solarnymi (o ile świeci słońce), przez resztę czasu dogrzewana przez kocioł.

Mieszkanie które ogrzewam na całej powierzchni wyposażone jest w ogrzewanie podłogowe.

Z początku spalanie ekogroszku wynosiło mi ok 25 kg/ dobę, na tą chwilę wydaje mi się, że doszedłem do ustawień, przy których trochę spadło - będę w stanie to oszacować na dniach.
Obecne ustawienia na jakich chodzi piec to:
- czas podawania - 15 s
- odstęp między podawaniem - 90 s
- czas przedmuchu - 17s
- odstęp między przedmuchami - 6 minut
- krotność podawania - 3
- temperatura zadana pieca - 50 st C

Załączam zdjęcia palnika, proszę o informacje, czy proces spalania wygląda na przebiegający prawidłowo. 1 zdjęcie wykonane podczas podawania z przedmuchem, drugie podczas samego przedmuchu.

400448400449

Proszę wybaczyć, jeśli moje wątpliwości dla kogoś wydadzą się bezsensowne - jestem kompletnym nowicjuszem w tym temacie i chciałbym dowiedzieć się, jeśli robię coś źle.
Pozdrawiam serdecznie

Klopotek
18-12-2017, 15:42
Witam. Ja słyszlem o ustawienich takich ze jeden cykl powinien zamknac sie w minucie czyli np 8 sekund podawanie i 52 przerwy.Ja tak mam spalanie okolo 20 kg na dobe ale sporo popiolu jest i duzo sadzy.

Jarecki79
18-12-2017, 16:26
Przestań chłopie te bzdury na okrągło powtarzać, bo ze śmiechu można się o podłogę zabić
Kto Ci takich bredni nagadał albo w jakiej "mundrej" księdze to widziałeś?

52sekundy podawanie i 8sek pauza tez będzie dobrze? Cykl sie w minucie mieści?
Bzdury wierutne

Jozefg
18-12-2017, 16:35
Obecne ustawienia na jakich chodzi piec to:
- czas podawania - 15 s
- odstęp między podawaniem - 90 s
- czas przedmuchu - 17s
- odstęp między przedmuchami - 6 minut
- krotność podawania - 3
- temperatura zadana pieca - 50 st C

Ja mam u siebie :
- czas podawania - 10 s
- odstęp między podawaniem - 70 s
- temperatura zadana pieca - 55 st C