PDA

Zobacz pełną wersję : Vitodens 100w, duze zuzycie gazu na CWU..



Aryan
09-11-2017, 18:48
Mam drobny problem, od kilku dni mam w domu zainstalowany nowy piec vitodens 100w 1funkc. 19kw. Mam dwa zasobniki 100l polaczone ze soba. Mialem stary i do niego dokupiony nowy 100l.Problem polega na tym ze dzienne spalanie gazu na samo cwu wynosi kolo 3,5/4 m3. W domu dwie dorosle osoby + małe dziecko. Razem z zona kapiemy sie pod prysznicem, dziecko w wannie wypelnionej w 1/3. Cyrkulacja wody jest wylaczona calkowicie. Temperaturya cwu na piecu ustawiona na 50/51*C. Czy sa mozliwe az tak duze straty cieplne w starym zasobniku ze mam az tak duze spalanie ? Rozumiem ze bez jakichs ustawien piec grzeje wode w zasobniku 24h na dobe ? czy jest mozliwosc jakeigos czasowego ustawienia grzania cwu ?

Stermaj
09-11-2017, 19:52
Narysuj jak to masz połączone.

Aryan
10-11-2017, 07:06
Calosc wyglada tak, ze do nowego pieca przypiety jest nowy zasobnik Galmet SGW(L)x2 z węzownica, przy nim jest czujnik temp i ten zasobnik jest podpiety do starego zasobnika do ktorego dostarcza juz podgrzana wode i z tego starego woda idzie dalej. Oprocz tego do starego zasobnika jest podpiety piec miałowy SAS. Wczesniej w miejscu vitodensa byl stary piec zeliwny Schafer, ktory byl wpiety do starego zasobnika. Dostalem info od instalatora ze z racji, ze to jest system otwarty a taki jest problem podlaczyc do kondensatu to proponuje takie rozwiazanie i bedzie nie 100l, a 200l. Nie wiem czy pisze to czytelnie, ale nie jestem wielki znawca hydrauliki. Prosze po prostu o porade.

Stermaj
10-11-2017, 08:23
Widzę, że masz zdrowo nakombinowane. Może obieg CO chłodzi Ci CWU. Według mnie powinieneś zużywać około 2m3 na CWU. Jak tego nie zobaczy i nie "pomaca" to nie można postawić diagnozy.

Aryan
10-11-2017, 08:30
jak jesteś z okolic Krakowa to bardzo chętnie bym Cię zaprosił. wczoraj wieczorem wlaczylem cyrkulacje zeby zobaczyc jakie wtedy bedzie zuzycie i dzisiaj rano bylo juz ponad 3m3. wczesniej majac stary zeliwny piec dziennie spalal z cyrkulacja kolo 6m3 na cwu, a teraz majac nowy kondensat zuzycie bedzie to same... kabaret.

Stermaj
10-11-2017, 10:40
Z tego widać, że przyczyna leży nie po stronie kotła a zasobnika, a właściwie sposobu jego podłączenia. Rozumiem, że stary zasobnik (wymiennik) ma też wężownicę i jest ona podłączona do obiegu CO z kotłem SAS. Jak tak jest to czy są zawory umożliwiające odcięcie obiegu wężownicy w starym zasobniku. Czy nowy kocioł też zasila CO.
Najlepiej narysuj jak to wszystko masz podłączone, schemat ułatwi diagnozę.

Do Krokowa mam ze 200km.

Aryan
10-11-2017, 13:31
z tego co przekazal mi instalator, do starego zasobnika, wplywa podgrzana woda z nowego, w starym nie ma juz zadnej czujki i woda nie jest juz podgrzewana, stary zasobnik jest rowniez podpiety do kotla SAS. Nowy kociol rowniez bedzie mial za zadanie zasilac CO (aktualnie nie jest wpieta pompa CO, bo instalator powiedzial ze on tego zrobic nie moze zeby byla wazna gwarancja). Czy tak duze zuzycie moze wynikac z tego ze w tym drugim zasobniku woda tylko stoi i nie jest juz podgrzewana ?

Stermaj
11-11-2017, 08:33
Przykro mi ale nie jestem w stanie pomóc na podstawie otrzymywanych informacji. Przyczyn może być wiele. Straty postojowe zasobnika nie powinny być duże ale zależą od ocieplenia i czasu jak długo stoi w nim woda. Sprawdź jaka jest różnica temperatur w zasobnikach.

przemo1
11-11-2017, 11:19
Zacznij od poprawnego zaizolowania odkrytych elementów instalacji CO, jak napisał pegaziątko w Twoim drugim wątku z tym tematem. Marka kotła nie ma tu nic do rzeczy, więc po zaizolowaniu wróć do nas z informacjami w tamtym miejscu.
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?342025-Vitodens-100w-bardzo-du%C5%BCe-spalanie-CWU

Konsultant Viessmann
13-11-2017, 15:25
Niestety bez wizji lokalnej ciężko jest się ustosunkować do tematu, tym bardziej, że w drugim temacie widać nieizolowany wymiennik ciepła a dodatkowo jest tu zmontowany jakiś dziwny układ z dwoma zasobnikami. 3,5-4m3 gazu oznacza, że kocioł w ciągu doby pracuje 2h non stop z pełna mocą co jeśli by patrzeć, że to ma być tylko c.w.u. to dosyć dużo tej wody musi być...
Proszę o kontakt z instalatorem który wykonywał instalację powinien sprawdzić i wskazać miejsce w które przesyłane jest ciepło.

matiix
05-12-2017, 10:53
Cyrkulacja wody jest wylaczona calkowicie.

Jak w tym piecu wyłączyłeś cyrkulacje wody? bo mi pompa mimo ciepła wiekszego niż zadane na sterowniku mieli wode i ja wychładza a piec dogrzewa cały czas przez co mam zużycie gazu dzienne 11-12m3 gazu na 95m3 i zasobnik 120l. Stary piec vailanta 32KW zużywał mniej gazu niż ten

Konsultant Viessmann
05-12-2017, 12:18
W przypadku kotłów Vitodens 100 nie mam możliwości sterowania cyrkulacją bezpośrednio z poziomu kotła. Oczywiście można sterować pompą cyrkulacyjną podpinając do nie zasilanie przez zwykły zegarek.

matiix
06-12-2017, 07:49
W przypadku kotłów Vitodens 100 nie mam możliwości sterowania cyrkulacją bezpośrednio z poziomu kotła. Oczywiście można sterować pompą cyrkulacyjną podpinając do nie zasilanie przez zwykły zegarek.

No przyjechał pan Servisant i wyjaśniła się ciagła praca kotła mimo ustawionych temperatur. Panowie montażyści pieca nie podpieli kabelków z sterownika do pieca przyłożyli i wyglądało jak by było oki a nie było.
Do tego zmniejszyłem siłe pompy z 100 na 72 czyli dostosowane do 19KW a nie 35KW, efekt jest taki że pracuje wszystko bardziej miekko bo miałem efekt włanczającej się pompy w nocy to aż kaloryfery skrzypiały taką moc dostawało.
Oraz moc palnika z 90 czyli też ustawienie do 35KW na 58 czyli maksymalne do 19KW.
Zobaczymy co z tego wyjdzie

matiix
08-12-2017, 11:11
W przypadku kotłów Vitodens 100

No teraz mam inny problem. Po zmienie ustawień pieca i podpięciu Eurostera E2026 przy zadanej temperaturze 21stp trzyma tylko w okolicy 20-20,2stp, a w dzien kiedy nikogo nie ma w domu ma zadane 19,8 to w pomieszczeniu nawet schodzi do 18stp i nie włącza pieca a jak mu dołoże na 20stp ręcznie odrazu piec sie włącza. Co tera z może być nie kaman ?

matiix
10-12-2017, 14:40
No teraz mam inny problem.

No i chyba sobie poradziłem. Czekając na podpowiedzi ustawienia pieca i kilku uwag od rodziny że zimno ruszyłem do pieca rozkręciłem go a tam kabelek od sterwnika Euroster podpięty ale jeden nie dokręcowny przez co mogło raz stykać lub nie. Zakręciłem kabelek i chyba już cały dzień piec daje sobie rade i ustawienia.
Ah ci serwisanci.

Konsultant Viessmann
11-12-2017, 15:11
ale miło ze masz trochę zdolności manualnych i nie trzeba było czekać na serwis