PDA

Zobacz pełną wersję : Tryb letni problem



MaciejMacko
14-11-2017, 20:59
Witam. Mam problem, a zarazem pytanie. Kociolem z podajnikiem na ekogroszek sterownik tech. Czy jest normalnym, ze w trybie letnim grzane sa takze, grzejniki?? Jest to blad czy normalna sprawa?? Dodam, ze przez taki objaw worek grochu schodzi w sumie w dobe... Poratuje ktos? Pozdrawiam

waldek 25kW
15-11-2017, 18:50
Witam!
Według mnie ruszył obieg grawitacyjny.
Jeśli masz to zakręć zawór czterodrożny lub grzejniki (możesz odkręcić dla bezpieczeństwa jeden najdalszy). Musisz przy tym dobrze ustawić podtrzymanie aby nie doszło do przegrzania kotła.
pozdrawiam W.K.

MaciejMacko
17-11-2017, 07:58
Witaj. Dziekuje za odpowiedz. Zakrecilem grzejniki i rzeczywiscie miales racje. Nie spala juz tyle groszku. Jakis tam zawor mam i mozliwe ze to czterodrozny. Moze mialbys chec pomoc mi w ustawieniach kociolka??

waldek 25kW
18-11-2017, 18:57
Witam !
Fachowcem nie jestem, ale podpowiedzieć mogę.
Mój kocioł (25 kW) w trybie letnim spala zasobnik (ok. 140 kg) wystarcza na 1.5 do 2 miesięcy w zależności od ilości ogrzanej wody i jakości groszku.
Pozdrawiam W.K.

MaciejMacko
02-12-2017, 16:22
Chodzi o dobor ustawien, poniewaz na PID kociol przesypuje ekogroszek. Myslalem, zeby ustawic wszystko samemu. Pozdrawiam

waldek 25kW
09-12-2017, 10:10
Chodzi o dobor ustawien, poniewaz na PID kociol przesypuje ekogroszek. Myslalem, zeby ustawic wszystko samemu. Pozdrawiam

Mój sterownik nie ma PID na lato ustawiam go następująco:
czas podawania 10 s
przerwa 90s
czas podtrzymania 24 minuty.
wentylator 20%, czopuch i przesłona na wentylatorze otwarte na max-a.
Przy niewielkich mrozach (do -5) na zimę ustawienia mam zresztą takie same, jeżeli temp jest niższa wtedy dodaję węgla i ewentualnie zwiększam nadmuch.
Ogólnie jestem zadowolony ze spalania.
pozdrawiam W.K.

czp01
09-12-2017, 10:20
Moje ustawienia z lata na brulim ( w trybie dwustanowym ) to:

Praca
• podawanie 5s,
• czas postoju podajnika 63 s
• moc dmuchawy 75 % na małej dmuchawce


Podtrzymanie

• czas pracy 10s
• czas postoju podajnika 80 min
• czas krótkiej przerwy 20 s
• ilość powtórzeń 2
• Moc dmuchawy 77 % - mała dmuchawka


Tu jedynie każdy musi sobie dopasować moc dmuchawy ( bo moja była mała 12V a to co innego) na normalnej dmuchawie chodziłęm gdzieś w okolicach 37% mocy dmuchawy

MaciejMacko
11-12-2017, 10:44
Dzieki , za odpowiedzi. Przeslony na wentylatorze nie posiadam. Moj kociolek elektromet 12 KW i sterownik Tech. Jakim groszkiem palicie. Czy Macie pozakladane zestawy termostatyczne na.kaloryferach? Ustawienia podajecie tylko na tryb letni, czy moze grzanie CWU wraz z CO. Jak ustawic wentylator w podtrzymaniu? Pozdrawiam