PDA

Zobacz pełną wersję : Vitodens 100W z termostatem ST620RF - podłączenie zewnętrznej pompy obiegowej ?



viper111
15-11-2017, 22:27
W mojej kotłowni zamierzam dodać sprzęgło hydrauliczne oraz pompę obiegową (obecnie mam układ bez sprzęgła i pompy).

Pytanie jak podłączyć zasilanie pompy obiegowej - do termostatu czy do kotła - aby pompa obiegowa załączała się tylko wtedy, kiedy kocioł grzeje CO ? Czy kocioł ma złącze elektryczne właśnie do zewnętrznej pompy obiegowej CO? Czy sterownik ST620RF ma możliwość podłączenia zewnętrznej pompy obiegowej? Załączam schemat kotła Vitodens 100W ale nie bardzo widzę czy jest możliwość podłączenia zewnętrznej pompy obiegowej?

401062 401063 401064

Konsultant Viessmann
20-11-2017, 13:07
Najlepszym rozwiązaniem jest:
1. w sprzęgle umieścić termostat zew/rozew który będzie wpięty do kotła na wtyk 96 zaciski 1 i L na którym będzie ustawiona wymagana temperatura sprzęgła i to on będzie załączał kocioł
2. pompę podpinamy do gniazdka 230V (na ścianie, nie w kotle) przez dowolny regulator pokojowy (np ST620RF) który uruchamiając pompę wychłodzi sprzęgło przez co termostat w sprzęgle uruchomi kocioł.

Można oczywiście zrezygnować z termostatu w sprzęgle posiłkując się tylko termostatem kotłowym. Tylko w takim przypadku kocioł będzie dogrzewał sprzęgło nawet gdy nie będzie zapotrzebowania z instalacji.

viper111
09-10-2019, 09:45
Minęło prawie dwa lata ale sprawy ne ruszyłem i wracam z tematem.

1. Czy jeśli zamontuję sprzęgło to czy pompa obiegowa powinna nadal mieć bypass z zaworem odcinającym?
2. Jakie ma dokładnie zadanie zawór odcinający przy obejściu pompy obiegowej?
3. Czy ma sens montowanie pompy z lekkim zapasem wydajnościowym tj. zamiast podnoszenie na 5-6m, zastosowałbym pompę z wydajnością podnoszenia 7m. Nie ukrywam, że zalezy mi na znaczącym poprawieniu przepływu cieczy w mojej starej instalacji CO.
4. Czy mając sprzęgło i pompę (za sprzęgłem) z ustawieniami elektronicznymi (Auto, krzywe stałe i proporcjonalne itp) jest sens dodawanie sterownika załączającego pompę na sygnał z regulatora pokojowego?