PDA

Zobacz pełną wersję : podłogi - panele



Anita O.
18-04-2005, 09:09
Chcę położyć w całym domku panele ( jasne) pokoje , kuchnia, hol. Wiem że muszą być wysokiej klasy ( chodzi o ścieralność ) natomiast czy ma ktoś może doświadczenia jak jest z utrzymaniem- chodzi mi głównie o hol

johny27
18-04-2005, 09:37
jezlei lubisz codzienne zmywanie to polecam - slady po stopach, psie i inne sa widoczne na wszystkich panelach.
Ja w domu zrobie deski lakierowane - to jednak zupelnie cos iinego niz panele

Daru
18-04-2005, 09:50
Ja mam panele laminowane i musze zdementować to co mowi johny27. Pewnie dotyczy to tanich paneli alebo kolega wogóle nie wie o czym mówi - ja posiadam Quick Step i jestem bardzo zadowolony - jest dokladnie odwrotnie niz mowi johny żadnych śladów nie widać a zmywa sie tylko z konieczności. Oczywiście wadą jest cena ok. 90 zł m2 ale wbrew temu co mówia niektórzy warto wydac takie pienądze na panele.

johny27
18-04-2005, 09:54
rowniey mam Quick Step + cena 99zl + widac na nich kazdy slad + a wszystko zalezy od kata padania promieni slonecznych + radze dobrze sie przyjrzec swoim panelom + no chyba ze ktos lubi brud albo ma na panelach dywany....

tadzel
18-04-2005, 10:06
Położy deski pozniej polakieruje czyli przykryje deski 2 mm warstwa lakieru. czy rzeczywiscie moze mowic ze ma podloge drewniana ?

johny27
18-04-2005, 10:08
a panele........

patunia
18-04-2005, 10:43
Mam złe doświadczenia zarówno z panelami, jak i jasnymi podłogami z innych materiałów (konkretnie: kafelki). Po prostu wszystko na nich widać, kazdy ślad buta, włos, nie mówiąc o psie... szczególnie latem, kiedy dużo przebywa się w ogródko i ciągle biega po coś do domu.
Miałam też parkiety bukowe i mimo że to też nie jest podłoga ciemna, to w utrzymaniu czystości dużo praktyczniejsza niż panele. A cena porównywalna (biorąc pod uwagę oczywiście dobre panele).