PDA

Zobacz pełną wersję : Pompa ciepła i mieszana instalacja.



ernestbeer
16-11-2017, 19:33
Witam wszystkich.

Jako ze jest to dział o pompach ciepła to szukam u Was pomocy. Mianowicie Wybudowałem dom i jestem na etapie niejako uzbrajania kotłowni i grzejników.
Do ogrzania mam budynek mieszkalny około 170m Zapotrzebowanie na moc 55W/m2
Ogrzewanie niestety mieszane. Długo zastanawiałem się czy robić podłogówkę. Zrobiłem na całym parterze. Piętro przygotowane pod grzejniki.
W założeniu był kocioł na pellet. Szczerze wolałbym PC powietrzną. Gdy planowałem ogrzewanie nawet nie myślałem o PC Teraz podłogówkę bym robił w całym domu ale za późno.

Ktoś z Was szanowni forumowicze posiada taką mieszaną instalacje?
Nie mam grzejników więc jeszcze mogę kupić niskotemperaturowe jakieś. Jak takie mieszane instalacje zdają egzamin? Jest tutaj na forum ktoś kto zawodowo zajmuje się doborem sprzętu i montażem?

fachman19
16-11-2017, 20:37
Po prostu dobierz , a jak nie umiesz to zleć komuś kto sie zna . To się liczy .

CNC_POMPY_CIEPLA
16-11-2017, 21:10
Jak kupisz nisko temperaturowe to będziesz miał trochę lepiej bo niższa temperatura zasilania więc lepsze COP niż na standardowych grzejnikach.
Przy grzejnikach tracisz możliwość akumulacji więc wyższe trochę rachunki za ogrzewanie.
Zależy jakie sterowanie zastosujesz.
Zapotrzebowanie masz 9,35kW musisz liczyć na temp zasilania około 45st.C i do tego CWU Więc potrzebujesz około 10,5kW mocy przy temp zasilania 45st.C
wychodzi na T-CAPa, albo zubadana bo one nie mają z taką temperaturą zasilania problemu nawet w duże mrozy.

ernestbeer
16-11-2017, 21:56
Zapotrzebowanie masz 9,35kW musisz liczyć na temp zasilania około 45st.C i do tego CWU Więc potrzebujesz około 10,5kW mocy przy temp zasilania 45st.C
wychodzi na T-CAPa, albo zubadana bo one nie mają z taką temperaturą zasilania problemu nawet w duże mrozy.

Dziękuje za odpowiedz. Czy masz na myśli jakieś konkretne modele? Napisz proszę.

map78
17-11-2017, 08:30
Witam wszystkich.

Jako ze jest to dział o pompach ciepła to szukam u Was pomocy. Mianowicie Wybudowałem dom i jestem na etapie niejako uzbrajania kotłowni i grzejników.
Do ogrzania mam budynek mieszkalny około 170m Zapotrzebowanie na moc 55W/m2
Ogrzewanie niestety mieszane. Długo zastanawiałem się czy robić podłogówkę. Zrobiłem na całym parterze. Piętro przygotowane pod grzejniki.
W założeniu był kocioł na pellet. Szczerze wolałbym PC powietrzną. Gdy planowałem ogrzewanie nawet nie myślałem o PC Teraz podłogówkę bym robił w całym domu ale za późno.

Ktoś z Was szanowni forumowicze posiada taką mieszaną instalacje?
Nie mam grzejników więc jeszcze mogę kupić niskotemperaturowe jakieś. Jak takie mieszane instalacje zdają egzamin? Jest tutaj na forum ktoś kto zawodowo zajmuje się doborem sprzętu i montażem?

Zamontuj klimakonwektory i będziesz mógł montować system niskotemperaturowy (max 37st). Dodatkowo latem chłodzenie. Użytkuje takie rozwiązanie piaty rok i świetnie się sprawdza, choć gdybym był kiedyś mądrzejszy też byłoby OP 100%...

ernestbeer
17-11-2017, 10:02
Nie myślałem o klimakonwektorach. Zaraz o tym poczytam bo nie mam pojęcia jak to działa. Dziękuje za sugestie.

mandelbrot
17-11-2017, 17:00
..... choć gdybym był kiedyś mądrzejszy też byłoby OP 100%...
No co Ty - żylaki by Ci się porobiły od OP, pełno kurzu w domu byś miał. A jak już zrobiłeś podłogówkę na parterze, to najlepiej tam nie schodź -dla własnego dobra :lol2:

map78
17-11-2017, 19:10
No co Ty - żylaki by Ci się porobiły od OP, pełno kurzu w domu byś miał. A jak już zrobiłeś podłogówkę na parterze, to najlepiej tam nie schodź -dla własnego dobra :lol2:

To jest niestety poziom naszych instalatorów, ja jako blokers nie muszę się na tym znać. Niestety obawiam się, że od 2010r (bo wtedy się wykańczałem) niewiele się w tej kwestii zmieniło... Wystarczy spojrzeć jak dobrze sprzedaje się ekogroszek w nowych domach:sick:

mandelbrot
17-11-2017, 20:03
To jest niestety poziom naszych instalatorów, ja jako blokers nie muszę się na tym znać. Niestety obawiam się, że od 2010r (bo wtedy się wykańczałem) niewiele się w tej kwestii zmieniło... Wystarczy spojrzeć jak dobrze sprzedaje się ekogroszek w nowych domach:sick:

Ja też nie znałem się na tym zupełnie i pięć lat później trafiłem na kumatego instalatora, który odradził mi grzejniki w sypialniach. Ale z drugiej strony miałem bardzo wielu doradców wyznających poglądy jak w moim poprzednim poście. Sam nie wiem jak to się stało, że nie zrobiłem tych kaloryferów, ale dziś mogę powiedzieć, że większej durnoty niż grzejniki i podłogówka w nowym domu nie można wymyślić.

ernestbeer
24-11-2017, 09:20
Lokalny instalator uparcie namawia mnie na pompe gruntową poziomą Caliane 9 M/T Po pierwsze nie mam miejsca na działce bo będą dalsze inwestycje typu garaż itp, po drugie nie chce niszczyć od nowa terenu.

Na 99% jestem zdecydowany na pompe powietrzną. Niestety w mojej okolicy nie ma konkretnych instalatorow. Jak są to pchają wszystko byle oni zarobili a ty się martw później. Znacie i możecie polecić sprawdzona firmę z okolic Rzeszowa - Krosna?

CNC_POMPY_CIEPLA
24-11-2017, 19:34
Dziękuje za odpowiedz. Czy masz na myśli jakieś konkretne modele? Napisz proszę.

Pansonic T-CAP 12kW
http://allegro.pl/cnc-pompa-ciepla-panasonic-tcap-t-cap-12kw-seria-h-i7048730107.html
Mitsubishi Zubadan 11kW
http://allegro.pl/cnc-pompa-ciepla-mitsubishi-zubadan-11kw-dobre-cop-i7047807962.html